Arkadaşlar benim sorunum varda?

Konu 'İstekleriniz' bölümünde enwy angel tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. enwy angel

enwy angel Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    547
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar bu sene benim son senem ve Sbs ye gircecegim..Ama ben çok bilgisayar başında oturdugum için çok fazla çalışamıyorum annem engel olmaya çalışıyor ama olmuyor nasıl ben bilgisayar bagımlılıgını bırakıcam yardımcı olun lütfen :(
  2. мoʀαoʀ

мoʀαoʀ Üye

Beğenileri:
    634
    Ödül Puanları:
    94

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Arkadaşlar bu sene benim son senem ve Sbs ye gircecegim..Ama ben çok bilgisayar başında oturdugum için çok fazla çalışamıyorum annem engel olmaya çalışıyor ama olmuyor nasıl ben bilgisayar bagımlılıgını bırakıcam yardımcı olun lütfen :(
    Genişletmek için tıkla...
    bu konuyu piskoloji bölmüne açsaydın keşke

Bilgisayarde neler yapıyorun benim dediklerim gibimi
    1Facebook
    2Twitter
    3msn
    4ders

eğer yukarıdaki biyse sana birşey öneririrm

kendi aklından bilgisayarı yok et veya annen bilgisayara şifre koysun:264:
  • ~//ColourFul\\~

~//ColourFul\\~ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle her şeyin bi ölçüsü olmalı tabi. Ben geçen sene Sbs'ye hazırlanırken pc'yi bırakmamıştım ama sosyal paylaşım sitelerindeki üyeliklerimin çoğunu kapatmıştım. Zaten kapatınca nette yapacak bi şey bulamayınca kendiliğinden kapatmak istiyorsun pc'yi. Öneririm:)
  • enwy angel

enwy angel Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    547
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

bu konuyu piskoloji bölmüne açsaydın keşke

Bilgisayarde neler yapıyorun benim dediklerim gibimi
    1Facebook
    2Twitter
    3msn
    4ders

eğer yukarıdaki biyse sana birşey öneririrm

kendi aklından bilgisayarı yok et veya annen bilgisayara şifre koysun:264:
    Genişletmek için tıkla...
    Evet aynısı .. .fikir de güzelmiş.. teşekkür ederim :)
  • ReGeL

ReGeL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bazı bilgisayar hatırlatma saatleri var bu programları bilgisayara yükle ve sonra belirli aralıklarını belirle mesela 15.30 17.00 gibi saat ver şifresi var değiştirilmiyor hem kendin kontrol etmiş olursun.Şifreyi sen bilme ailenden bir bilsin çocuk engeli sanırım adı unutma senn hayatın bu bilgisayar mı iyi bir okula gitmeni sağlıcak yoksa ders çalışmak mı bunu unutma ve en kötü acı ise belirli bir puan yapıp istediğin okulu kılpayı kaçırmak da var ve daha 7.-8. sınıfta pek sınav nedir vs. gibi soruları cevaplamamış olmam muhtemel kendi içinde ,pek bu yaşlarda anlamıyorsun ama lisede kafana hayat dank diye vuruyor bunu unutma ,ben istediğim anadolu lisesini kılpayı kaçırdım ilk sınavım çok iyi di ama son sınavda çok stres yaparak sınav boyunca ağladım sonucu pek beğenemdim ama keşke ağlamasam diyorum unutma pisman olmamak için bırak bu bilgisayarı .Her şey senin için ve ailen ,bukadar emek harcayıp sonunda senn istediğin bir yer olmayınca onlarda çok üzülüyorlar herşeyi hesaba kat herkes senden anadolu lisesi beklerken birden pat diye istemediğin bir yere gidince çok büyük hayal kırıklığı ben bunu yaşayan biri olarak söylüyorum .lütfen dikkate al ve kendini sınırla belirlediğin saati geçtiğinde kendine ceza ver unutma ki ceza ve ödül sistemi gerçekten işe yarıyor
  • HaSrEt nİl

HaSrEt nİl Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    407
    Ödül Puanları:
    0
    kendine sınır koy.yada koydurt.anne deki 'anne bugün bilgisayarda 2 saatimi geçireceğim.eğer 2 saati geçersem bilgisayarı kapat'...sonra kendine söz ver..yada eğer şimdi kalkmazsam neler olur? diye düşün.
  • emo123

emo123 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    44
  • webmaster

webmaster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgisayardan cok insanlarımız İNTERNET meraklısı. Bugün sorsan 10 yaşında bi çocuğun bile Facebook adresi vardır. Neden bu merakla kendini tatmin eder derseniz cevrenin etkisi cok fazladır. Çevresindeki arkadasları sürekli bi facebooktan bahsettiği için meraktan girip üye olur.

Senin bilgisayardan cok internetten kurtulman lazım kardeşim. Bende zamanında 18 saat bilgisayar başında oturduğumu hatırlıyorum. peki bu bana nasıl bir etkide bulundu? Tek pozitif yönü bölümüm oldu.(Yazılımcı)

Ailemde cok kişiyle bilgisayar yönunden tartıştım, kalp kırdım. Ben kurtuldum mu ? Hayır. sadece bilgisayar başında geçirdiğim saat azaldı. Sana diyebileceğim şey
    1.) sosyal içerikli şeylerle uğraş.
    2.) internet kablosunu çek :)
    3.) Ailenle daha çok zaman geçirmeye bak.

En Güvenli Bilgisayar Fişi Çekilmiş Bilgisayardır. sözüyle bitireyim sözümü.:)
  • _sena_

_sena_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    evet birine söyle ve bilgisayara şifre koysun.ve çok önemli birşey olmayınca açma :)
  • Konu Durumu:
    Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş