Arkadaşlar bir ingilizce hocasıyla ilgili röportaj hazırlamak lazım

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde mavişmüge tarafından paylaşıldı.

1. mavişmüge

mavişmüge Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar bir ingilizce hocasıyla ilgili röportaj hazırlamak lazım bulursanız çok sevinirim:D:):ninja:

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Mayıs 2009
    *(Ezgi)* bunu beğendi.
  2. hilly

hilly Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    113
    ROPORTAJ 1

1)İlk Okulu Orta Okulu , Liseyi ve Üniversiteyi nerde okudunuz?
    *Bütün Öğrenim hayatını Samsunda Tamamladı.Liseyi 100. Yıl Lisesinde Okudu.Üniversiteyi Ankara Üniversitesinde Okudu.
    2)Üniversiteyi Kazanmak İçin neler Yaptınız?
    *Dersi zamanında Dinledim.Çok Çalıştım.Dersaneden Çok Yararlandım.
    3)Üniversiteyi Nerede Okudunuz ve Biraz Bahsedermisiz?
    *TC. İlk Üniversitesinde Okudum.TC. Tek Eğitim Bilimleri Fakültesi Bölümünün En Yüksek Puanında Olan Ankara Üniversitesinde Okudum.Aslında Diş Hekimi Olmak İstiyordum Ama Öğretmelikte Güzel Bir Meslek.
    4)Öğrencilerinize Söylemek İstediğiniz Öneriler Nelerdir?
    *Bölümün Avantajları Var.Bende Değerlendirilmesini İstiyorum.Kurs Açıp Öğrencilerimin Daha İyi Eğitim Görmelerini İstiyorum.Sürekli Tazelensinler Hiç Boş Vakitleri Olmamasını İstiyorum.Teknolojiyi Takip Etmelerini İstiyorum.
    5)Okulumuz Sizce Donanım Açısından Her konuda Yeterlimi?
    *Okulumuz Donanam Açısından Yeterli Değil.Ama İdareye Suç Bulamayız.İdare Elinden Geleni Yapıyor.
    6)Sizin Hayalinizdeki Teknoloji Sınıfı Nasıl Olmalıdır?
    *Bilgisayarların İstediği Bir program Tasarlaya Bileceği Kadar İyi Olmalı.Derste Uygulamalar Yapılmalı.Donamımımız Yeterli Olmadığı İçin Biz Yapamıyoruz.Okulumuz Diğer Okullara Göre Daha İyi Bilgisayarların Güzel kullanılması lazım

ROPORTAJ 2

1)İlk Okulu Orta Okulu , Liseyi ve Üniversiteyi nerde okudunuz?
    *İlk okulu 23 Nisan İlkÖğretim Okulunda Okudum.Liseyi Tülay Başaran Anadolu Lisesinde Okudum.Üniversiteyi O.M.Ü Okudum.
    2)Üniversiteyi Kazanmak İçin neler Yaptınız?
    *Lise 1'den İtibaren Genellikle Okulumuz Öğretmenlerinin Yönlendirmeleriyle Beraber Planlı Çalışarak Lise Sonda Bu Bölüme Girmeyi Hak Kazandım.
    3)Üniversiteyi Nerede Okudunuz ve Biraz Bahsedermisiz?
    *O.M.Ü Okudum.Aşağı ve Yukarı Eğitim Olmak Üzere 2 Eğitim Binası Vardır.Kampüs Büyük Bir Alana Yayılmıştır.Eğitim Fakultesi Arasındaki Minimum Mesafe 10 km'dir.2 Yurt Vardır.Bunlar Karadeniz ve 19 Mayıs yurtlarıdır.Her bölüme ait ek binalar vardır.Eğitim yetersizdir.Bölüm yeni olduğu için yeni hocalar gelmektedir.
    4)Öğrencilerinize Söylemek İstediğiniz Öneriler Nelerdir?
    *Öğrencilere söylemek istediğimtek şey;"Külfetsiz Nimet Olmaz Başarı İçin Çok Çalışmalısınız"
    5)Okulumuz Sizce Donanım Açısından Her konuda Yeterlimi?
    *Donanım açısından yeterli değil.Dersleri yeterli işlememiz için yeterli donanımında olması gerekir.Fiziksel yapıdan Bilgisayarlar çok az.
    6)Sizin Hayalinizdeki Teknoloji Sınıfı Nasıl Olmalıdır?
    *Her türlü donanım birimine sahip olmalı.Fakat bu donanım birimleri teknoloji geliştikçe desteklenebilir olmalı.

ROPORTAJ 3

SORU 1:Nerelisiniz?
    *Bafralıyım.
    SORU 2:İlkokul,ortaokul ve liseyi nerede okudunuz?
    *İlkokul'u;"Merkez İlköğretim Okulu"nda,Ortaokulu;"Cumhuriyet Ortaokulu"nda,Liseyi;"Bafra Lisesi"nde,Üniversiteyi;"İstanbul Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi"nde okudum.
    SORU 3:Başınızdan geçen önemli bir anınız var mı?
    *Bir anı'm var.Üniversiteye başlarken sağ-sol davaları vardı.Bende üniversiteye kayıt yaptırmak için okula gittiğimde okulda bomba ihbarı olmuştu.Bunu hiç unutamıyorum.
    SORU 4:Eğer muhasebe öğretmeni olmasaydınız,hangi meslekte çalışmak isterdiniz?
    *Muhasebe öğretmeni olmasaydım,Elektrik-Elektronik üzerine çalışmak isterdim.
    S.5:Bu bölümde işlenen dersler nelerdir?
    *Ağırlıklı olarak muhasebe dersleri görülmektedir.Ayrıca Ekonomi,Banka işlemleri,Hukuk,Sermaye piyasası,Büro
    hizmetleri,Ticari belgeler gibi diğer muhasebe dersleri de görülmektedir.
    S.6:Bölümün öğretmen kadrosu yeterli mi?
    *Evet yeterlidir.Öğrenci sayısı az olduğu için iki öğretmen vardır.
    S.7:Okuldaki araç-gereçler yeterli mi?

ROPORTAJ 4

soru:neden ingilizce öğretmeni olmak istediniz ve ingilizceye ilginiz nasıl oluştu ?
    cevap:ingilizce dünyanın popüler ve ticari bir dilidir ingilizceden zevk alıyorum
    soru:öğrencilerinize ingilizceyi sevdirmek için ne yapıyorsunuz?
    cevap: ingilizceyi sevdirmek için öğrençilerin zeka düzeylerinin 2. bir dili anlayacaklarına inandırıyorum:dersi okulda işlerim
    her konuyu beyin tokatlayıcı örneklerle açıklarım dersi zevkli işlerim ve öğrenciye kötü davranmam Ahlak benim için önemli
    bir kavram deyildir çünkü aileden gelir ben kazandırmam ve ben onun bilgisine bakarım eşitçiyimdir.

ROPORTAJ 5

SORU:B**ÜMÜN AVANTAJLARI,DEZAVNTAJLARI;
    CEVAP:GÜZEL BİR B**ÜM.ÖĞRETMENLİK DURUMUNDA ATAMA KOLAYLIĞI VAR
    YABANÇI DEVLET VE KİŞXİLER İLE ANLAŞMA OLANAĞI YÜKSEK
    SORU:BU B**ÜMÜ İSTEME SEBEBİNİZ
    CEVAP:SEVEREK VE İSTİYEREK İLGİ DUYDUHUM İÇİN İNGİLİZÇEYİ SEÇTİM
    SORU:ZORLUK ÇEKTİNİZME
    CEVAP:İSTİYEREK OKUDUĞUM İÇİN FAZLA ZORLUK ÇEKMEDİM
    SORU:İŞ BULMA OLANAĞI
    CEVAP:İŞ BULMA OLANAKLARI ÇOK İYİÖĞRETMEN KADROSUNDA AÇIK OLDUĞU İÇİN
    İŞ BULMAK ÇOK KOLAYBOŞTA KALMA İHTİMALİ ÇOK AZ.EKONOMİK BİR DİLDİR
    SORU:ÖĞRETMEN KADROSU
    CEVAP:AÇIK VAR.İLKÖĞRETİM VE ORTA ÖĞRETİM DERSLERİ ARTTIĞINDAN ÇOK FAZLA İNGİLİZCE
    ÖĞRETMENİNE İHTİYAÇ VAR

umarım içine yarar

emeğe saygı için teşekkür butonuna basalım..
    goncam_92 bunu beğendi.
  3. mavişmüge

mavişmüge Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ama ingilizce olarak
  4. frank_lampard

frank_lampard Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    oo zor o zaman :D
  5. selene

selene Guest

hilly türkçesini yazmış sende ingilizceye çevir. internetten çeviri sitelerinden mesela google çevirye gir ordan çevir. :)
  6. sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0
    goncam_92 bunu beğendi.
  7. -Lény

-Lény Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sağoL :)
    çevirdim ben xD
    işime yaradı :)
  8. sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0
    önemli değil...;)
  9. *(Ezgi)*

*(Ezgi)* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1) First School Middle School, high school and university where you read?
    * All Tuition life in Samsun Tamamladı.Liseyi 100 Year in high school at the University of Ankara Okudu.Üniversiteyi money.
    2) What do you mean for the university to win?
    * Lesson time I Dinledim.Çok Çalıştım.Dersaneden very beneficiary.
    3) university and some Bahsedermisiz Where did you read?
    * TC. First at the University Okudum.TC. Single of the Faculty of Education Department at the University of Ankara as the Highest Score Being Okudum.Aslında Dentist Teach You But I was a good profession.
    4) What are recommendations that you want to say to your students?
    * Benefits of the Department to Var.Bende Assessment and Student Open my İstiyorum.Kurs Better Vision for Education for Leisure İstiyorum.Sürekli fresh as ever Track İstiyorum.Teknolojiyi not I want them to.
    5) Our School Rate my hardware enough in each topic in Terms?
    * The School of Administration Doñana Acisindan Değil.Ama enough to do their utmost Bulamayız.İdare crime.
    6) Your Future in your class technology must be?
    * The computers where you want to know a program designed to Kadar is Not Good Enough For Olmalı.Derste Applications Yapılmalı.Donamımımız We Better By Yapamıyoruz.Okulumuz Other Schools Grant of computers should be used

ROPORTAJ 2

1) First School Middle School, high school and university where you read?
    * The first school in the 23 April Primary School Tülay Başaran Anadolu Lisesi Okudum.Liseyi I have read in the Okudum.Üniversiteyi OMU.
    2) What do you mean for the university to win?
    * High school teachers usually from 1 İtibaren of Directors of the Planned Working together as to Eligible high school I entered the probe into this Section.
    3) university and some Bahsedermisiz Where did you read?
    * OMU to Education 2 Education and Upper Okudum.Aşağı Building a Great Domain Vardır.Kampüs Minimum Distance Between Faculty Yayılmıştır.Eğitim to 10 km is .2 Yurt Vardır.Bunlar outbuilding belonging to the Black Sea and May 19 are part yurtlarıdır.Her. training for new teachers comes the new yetersizdir.Bölüm.
    4) What are recommendations that you want to say to your students?
    * Students istediğimtek something to say, "You must work very Külfetsiz Nimet Olmaz for Success"
    5) Our School Rate my hardware enough in each topic in Terms?
    * Hardware sufficient enough for our processing hardware is enough değil.Dersleri structure gerekir.Fiziksel very little from the computer.
    6) Your Future in your class technology must be?
    * Each unit has all the hardware technology evolves olmalı.Fakat this hardware units should be supported.

ROPORTAJ 3

QUESTION 1: Where are you from?
    * Bafra income.
    QUESTION 2: primary, secondary and high school where did you read?
    * Primary then, "Central Elementary School" in, junior high school, "School Cumhuriye t" in, high school, "Bafra High School" nde, university, "istan bul Marmara University Faculty of Economics and Administrative Sciences" nde I have read.
    QUESTION 3: Do you have an important days of your head?
    * Getting started with a right-left anı'm var.Üniversiteye cases go to school for registration vardı.Bende university bomb at school when I can not forget olmuştu.Bunu notice.
    QUESTION 4: If you were not accounting teacher, what profession would you like to work in?
    * Accounting teachers were not, I would like to work on Electrical and Electronics.
    S.5: What are the lessons in this section are?
    * Predominantly accounting courses görülmektedir.Ayrıca Economics, Bank procedures, Law, Capital market, Office
    services, commercial documents, such as is seen in other accounting courses.
    S.6: Part of the teaching staff enough?
    * Yes, because few yeterlidir.Öğrenci has two teachers.
    S.7: sufficient materials in the school?

ROPORTAJ 4

question: Why did you want to become English teachers and English how was your interest?
    answer: the English language in the world is a popular and commercial enjoyment I get from English
    question: What do you do for your students to love English?
    answer: the English love to the students of intelligence level 2 believe would understand a language: lessons in school work to
    with examples explain the subject's brain slapped her course work and students to the bad taste is important to me to act Ethics
    The concept comes from a family deyil I won because his knowledge and I take care of ettirmem eşitçi am.

ROPORTAJ 5

QUESTION: B ** ÜMÜN ADVANTAGES, DEZAVNTAJLARI;
    ANSWER: FINE AT THE B ** ÜM.ÖĞRETMENLİK period EASE OF STATUS VAR
    AGREEMENT WITH THE STATE AND FOREIGN OPPORTUNITIES HIGH KİŞXİLER
    QUESTION: I WANT THIS B ** UMU your REASON
    ANSWER: İSTİYEREK INTEREST AND WILLINGNESS TO DUYDUHUM HSE in English I
    QUESTION: CHALLENGES ÇEKTİNİZME
    ANSWER: I İSTİYEREK READ MORE CHALLENGES FOR CZECH t
    QUESTION: FINDING JOB OPPORTUNITIES
    ANSWER: JOB OPPORTUNITIES FINDING ON AS IS FOR MOST in İYİÖĞRETMEN STAFF
    FIND A JOB VERY KOLAYBOŞTA LANGUAGE SHOULD AZ.EKONOMİK might-is
    QUESTION: TEACHER STAFF
    ANSWER: ON ART COURSES VAR.İLKÖĞRETİM AND SECONDARY EDUCATION ENGLISH MORE THAN MOST is
    TEACHER NEEDS to VAR
  10. goncam_92

goncam_92 Üye

Beğenileri:
    309
    Ödül Puanları:
    18
    bende ingilizce öğretmenimle röpörtaj yaptım ama türkçe olarak ingilizce olsaydı yardımcı olabilirdim.

Sayfayı Paylaş