Arkadaşlar Bir İngilizce Metnim Var ??

Konu 'İngilizce 9. Sınıf' bölümünde fevzi1997 tarafından paylaşıldı.

1. fevzi1997

fevzi1997 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar Yardım Edermisniz Önemli Öğretmen Sözlü Yapacakta Soru (Metin) Şudur ::;Parantez İçindekileri Nasıl Yazacağımızı Bulun Dedi Öğretmenimiz ;

Complate the text
    My Day
    My name o is (be)Don.I _____(be) a doctor at memorial Hospitol.I _________(get) up at six o'clock every dog.First I ________ (take) a shower.Then I ______ (go) to the kitchen and _______ (have) breakfast.After that , I _______ (leave) home at 7.30 I know I _________ (have) a difficult job but I ________ (love) it At the weekend I sometimes ________ (not work) .On such days , I always ______ (visit) my family.They ______ (have) a cottage by the see in Floride.My puresent ______ (be) retored and they _______ (have) a quite life there when I visit them , I _____ (not get up) so early .In the morning , my father and I often ____ (swim) and __________ (read) the usually ______ (prepare) dolicious mobs for the evening and she sometimes ________ (water) the flowers On sunday evening I _________ (go) back to my dull quiet house always fuilled with energy for a whale tiriny week..

Arkadaşlar Metin Bu Boşluklara Ne Gelecek Onu Ben Bulamadım Siz Biliyosanız Lütfen Cevaplayınız Şimdiden Çok Çok TeşekkürLer ..
  2. joker50

joker50 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bunu 3. haline göre yapman lazım

Sayfayı Paylaş