arkadaşlar bunları ingilizceye çevirebilirmisiniz...

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde arslan66 tarafından paylaşıldı.

 1. arslan66

  arslan66 Üye

  Katılım:
  11 Ocak 2010
  Mesajlar:
  18
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0

  İZMİRİN TANITIMI
  Türkiye'nin üçüncü büyük sehri olan Izmir, çagdas, gelismis, ayni zamanda islek bir ticaret merkezidir.
  Izmir'in batisinda nefis renkli denizi, plajlari ve termal merkezleriyle Çesme Yarimadasi uzanir. Antik çaglarin en ünlü kentleri arasinda yer alan Efes, Roma devrinde dünyanin en büyük kentlerinden biriydi. Tüm Ion kültürünün zenginliklerini bünyesinde barindiran Efes, yogun sanatsal etkinliklerle de adini duyuruyordu.

  Türkçe'de ''Güzel Izmir'' olarak adlandirilan Izmir, yatlar ve gemilerle çevrilmis uzun ve dar bir körfezin basinda yer almaktadir. Iliman bir iklime sahip olup, yazinda denizden gelen taze bir serinlik günesin sicakligini alip götürmektedir. Sahil boyunca palmiye agaçlari ve genis caddeler bulunmaktadir. Izmir Limani Istanbul'dan sonra ikinci büyük limandir. Canli ve kozmopolit bir sehir olan Izmir Uluslararasi Sanat Festivali ve Uluslararasi Fuari ile de önemli bir yer tutar.
 2. aaaaaaaa

  aaaaaaaa Üye

  Katılım:
  4 Şubat 2009
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  INTRODUCING of Izmir
  Turkey's third largest city in the City, modern, developed, is also a busy commercial center.
  Self-colored sea, west of Izmir, Cesme peninsula uzanir beaches and thermal centers. Among the most famous cities of antiquity Ephesus, the Roman period was one of the largest cities in the world. Ion of all the richness of cultures within the barindiran Ephesus, announced the name was too busy with art activities.
  Called''good''in Turkish Cairo Cairo, surrounded by yachts and ships, take place at the beginning of a long and narrow bay. Has a temperate climate and a cool summer in the sun warmth, fresh from the sea takes it away. There are palm trees and wide streets along the coast. City Pier is the second largest harbor after Istanbul. Lively and cosmopolitan city of Bangalore International Art Festival and has an important place in the International Expo.
  arslan66 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş