arkadaşlar bunları türkçeye çevirebilirmisiniz

Konu 'İngilizce 10. Sınıf' bölümünde tömbk tarafından paylaşıldı.

1. tömbk

tömbk Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0

İsmet İnönü was a famous commander in the war of Independence, a successful diplomat at the Lausanne Peace Agreement, and Turkey’s first prime minister and second president. He is regarded as the ‘second figure,’ after Mustafa Kemal Ataturk, among those in the vanguard of the foundation of modern Turkey.

İsmet İnönü’s father was an ex*****ng magistrate at İzmir Court, Hacı Reşid Bey of Malatya, and hıs mother the lady Cevriye (Temelli) from Bulgaria. He was born in İzmir, but completed his primary education in Sivas on account of his father’s work. İnönü was by no means a successful student at the Sivas Military Middle School, which he entered at an early age. After studying for one year at the Sivas Civil Service High School, he entered the high school department of the Artillery War Academy in Istanbul, graduating with honours. He continued this success at the Artillery War Academy, which he entered next. Graduating from there at the head of his class he earned the right to join the Advanced Military School, which was then a training school for officers.

During his student years, İsmet İnönü was as deeply interested in the problems facing the country as he was by his courses. He began learning French while still in middle school, and learned German at the Military Academy, and was easily able to follow publications in both languages concerning military and political matters. Sultan Abdülhamid’s increasing constraints and the Ottoman Empire’s foreign policy led to dissatisfaction in the youthful patriot. İnönü’s schoolmates felt the same concerns. They would frequently meet to discuss the situation facing the country. That led to his receiving a first disciplinary warning, although the respect he had gained among his teachers and those close to him prevented him being expelled.:330:
  2. by_sxcall

by_sxcall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım benim konuya cevap **ren olmadı Ama sana Ben bu Kadar yaptım..!
    :shy: :shy: SaYGILarımLa ...!BiR teşekküR Yeter ! :shy: :shy:

iSmet İnönü'sü, Bağımsızlık'ın savaşında ünlü bir kumandandı , Lausanne Barış Antlaşma'sında başarılı bir diplomat , ve ilk olarak Türkiye'nin başkana doldurur ve yardım eder. O bakılır modern Türkiye'nin kuruluşunun elebaşısında şunlar arasında, dığı gibi ‘second figure,''i Mustafa Kemal Ataturk'unduktan sonra.

İsmet İnönünün babası, Bulgaristan'dan bayan Cevriye'si (temelli), ve hıs annesi Malatya'nın Hacı Reşid Bey'i, İzmir Avlu'sunda bir ex*****ng sulh hakimiydi. O, İzmirde doğdu , fakat onunku babanın işinin hesabında Sivas'ta onunkunun asıl eğitimi tamamladı. İnönü, erken bir yaşta girdiği , Sivas Askeriye ortaokulunu asla başarılı bir öğrencide bulundu. Dikten sonra Sivas kamu hizmetler lisesinde özellikle bu yıl çalışmak , o şerefler ile mezun olmak, Istanbul'da Ağır silahlar Savaş Akademi'sinin lise departmanına girdi. O, sonrakiye girdiği , Ağır silahlar Savaş Akademi'sinde bu başarıya devam etti. Onunkunun sınıfının başında orasıdan mezun olmak, olan , Gelişmiş Askeriye Okul'unu birleştirmek için doğruyu kazandı sonra memurlar için okulu bir eğiten.

Onunkunun öğrenci yılları boyunca İsmet İnönü'sü, onunkunun kursları ile olduğu gibi derinden, ülkeyle yüz yüze gelen le problemler ilgilediğiniz gibiydi. O, ortaokulda hâlâ ırken Fransız öğrenmeye başladı , Askeriye Akademi'sinde ve öğrenilen German , ve askeri ve hem de siyasi meselelerin hakkında hem dillerde yayınları izlemek için kolayca maharetliydi. Kısıtlamalarını Sultan Abdülhamid'in artırmak ve Osmanlı imparatorluğun yabancı ilkesi, gençlere özgü vatanseverde tatminsizliğe yol gösterdiler. Aynı ilgilere İnönünün schoolmates keçesi. Sık sık onlar, ülkeyle yüz yüze gelen durumu diske karşılaşacaklardı. Saygı kazanmış olduğu halde , ilk olarak bir disiplinle ilgili uyarmak onunkunun almaya yol gösterdi o önlenmiş onuna yakınında onunkunun öğretmenleri arasında ve şunlar, uzaklaştırılmak olurum.
  3. sivaslı hicran

sivaslı hicran Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
  4. tömbk

tömbk Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Arkadaşım benim konuya cevap **ren olmadı Ama sana Ben bu Kadar yaptım..!

yazdıklarından pek bişe anlamadım ama yinede teşekkürler
    Genişletmek için tıkla...

Sayfayı Paylaş