ArkadasLar gazeteden bir bolum cevrilecek ceviris iyi olanlar !!!!

Konu 'İngilizce 10. Sınıf' bölümünde oguz06 tarafından paylaşıldı.

 1. oguz06

  oguz06 Üye

  Katılım:
  25 Eylül 2008
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  1

  Arkadaslar biliyorum ''ACİL,YARDIM'' gibi kelimeler kullanmak yasak.. Ama Persembe gunune yetismesi gerekiyor simdiden yardım edecek Arkadaslara (TESSKURLER)

  TURKİSH MOGUL BUTTS HEADS WİTH PREMİER

  SECULARİST MEDİA MAGNATE FACES TAX CHARGES HE SAYS ARE POLİTİCALYY MOTİVATED BY ON ISLAMİST-TİNGED GOVERNMENT


  İSTANBUL-An acrimonious feud bet**en Turkey’s leading media mogul and the country’s Islam-tinged government has escalated sharply, amid fears in an embattled secular elite that intolerance of critical voices is eroding the Middle East’s only Muslim democracy.
  Speaking in his first interview after being hit recently with a tax charge and fine of around $500 million, Turkish media, energy and property magnate Aydın Doğan accused Prime Minister Recep Tayyip Erdoğan of seeking to muzzle criticism and create a ‘calm and silent Turkey.’
  ‘The basis for all this is political,’ said Mr.Doğan, chairman of Doğan Sirketler Grubu Holdings AS, a conglomerate that controls seven newspapers, 28 magazines and three Turkish television channels as **ll as gasoline, electricity and other energy interests.
  Turkey’s ruling AK Party maintains that Mr. Dogan and his supporters are themselves trying to politicize a routine tax matter. The Finance Ministry said the fine and tax charge related to tax irregularities and had no other motive.
  Mr.Dogan denies dodging taxes, and the company said it will contest the penalties.
  The levy against Mr. Dogan’s media group, Dogan Yayin Holdings, follo**d months of increasingly angry denunciations by Mr. Erdogan of ‘made-up news’ about corruption.
  The confrontation has sharpened tensions bet**en Mr. Erdogan’s party, which took po**r after a 2002 election, and a **althy secular elite that previously dominated the economic and political affairs of a nation founded as a secular republic by Mustafa Kemal Ataturk in 1923.
  A pillar of Turkey’s secular establishment, Mr. Dogan, 72 years old, said he initially supported many AK Party policies, particularly its push to get Turkey into the European Union. Mr. Erdogan, He said, ‘has changed,’ veering away from early efforts to make Turkey more open and tolerant.
  ‘Mr. Erdogan came to po**r usling democracy only for himself,’ said Mr. Dogan, speaking in his palatial Istanbul office Friday. ‘He cannot accept side components of democracy such as free media.’
  Nearby, a television set-tuned to one of the channels owned by Mr. Dogan-broadcast yet another attack on his media by Mr. Erdogan.
  Commenting on the broadside, Mr. Dogan said: ‘I used to get annoyed. Now I take it for granted.’
  Mr. Erdogan, who caused a stir last month by storming off the stage during a debate about Gaza at the World Economic Forum in Davos, Switzerland, has repeatedly denied wanting to silence media critics. He has said the government is merely trying to force businesses to obey the law and to end the unfair privileges that he argues they enjoyed under previous governments.

  At a campaign rally last Thursday ahead of municipal elections in March, Mr. Erdogan accused Mr. Dogan’s media company of joining forces with opposition politicians ‘to cover up its wrongdoings.’ He earlier mocked foes in the media as ‘dear dogs’ that ‘sleep with’ the opposition.
  Bülent gedikli, AK Party deputy chairman for economic affairs, said that Mr. Dogan’s business faced a ‘routine tax ex*****tion’ but that ‘what is not routine is the exaggerated manner’ of the uproar that has follo**d.’ this is very misleading to public opnion,’ said Mr. Gedikli.
  Most of the levy realates to money earned by Dogan media from the sale of a stake to German media group Axel Springer AG, Mr. Dogan said.
  Opposition politicians and freepress campaigners have condemned the government over the affair. Critics accuse Mr. Erdogan of adopting tactics similar to those used by Russian leader Vladimr Putin, who dismembered independent media group Media-Most and silenced other critical voices by deploying tax inspectors and other state functionaries to combat alleged economic crimes.
  Turkey, ho**ver, has a far more robust free media and open society than Russia.
  Mr. Dogan said seven of his companies are being investigated by tax inspectors. Relations with the government, he said, first ‘**nt haywire’ early last year when his media outlets reported on the business dealings of Mr. Erdogan’s son and the wife of another son. The mood soured further when Mr. Dogan’s newspapers started digging into a criminal case in Germany involving a Turkish charity accused of funneling funds to Mr. Erdogan’s AK Party.
  ‘He could not put up with this and wanted to silence us. ** refused to accept silence. The situation with the government got out of control,’ Mr. Dogan said.
  Mr. Erdogan in September urged supporters to boycott Mr. Dogan’s newspapers, the most prominent of which are Hurriyet and Milliyet.
  Mr. Dogan said this only boosted circulation but added that the prime minister’s anger has branded his various companies with an ‘X mark’ that makes it difficult to do business. ‘All our business is tied up in red tape,’ he said, ‘Everything is delayed.’ Projects on hold include plans to build an oil refinery by Petrol Ofisi AS, majority owned by Mr. Dogan’s group.
  Mr. Dogan said he and Mr. Erdogan haven’t spoken since 2006, though they did shake hands late last year at a **dding.

  BU METNİ TURKCE'YE cevirebilirmisiniz veya cevirin anladıklarınız yazınız Lutfen !! ingilizcem fazla iyi degil o yuzden ceviremiyorum internettdeki cevirme programlarına cok guvenmıyorumm
 2. S. Moderatör Uğur

  S. Moderatör Uğur Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  4 Şubat 2008
  Mesajlar:
  8.241
  Beğenileri:
  6.157
  Ödül Puanları:
  36
  google ceviriden yaptım..! bu kadar geLdi eLimden...!

  TURKİSH Moğol white dress no bra HEADS İLE PREMIER

  Laik MEDYA patron FACES VERGİ diyor ücrete ARE POLİTİCALYY motive ile İslamcı-TİNGED DEVLET


  İSTANBUL-Türkiye'nin önde gelen medya önemli adam ve ülkenin İslam arasında bir ters kavga-tinged Hükümet, bir güç laik elit de bu korkuları arasında eleştirel sesler ve hoşgörüsüzlük Ortadoğu tek Müslüman demokrasi eroding olduğunu yükseltilmiş bulunmaktadır.
  Ilk röportajda, yeni bir vergi gideri ve yaklaşık 500 milyon $, Türk medya, enerji ve mal patron Aydın Doğan güzel ile vurulduktan sonra konuşan eleştiri ağızlık ve 'sakin ve sessiz Türkiye oluşturmak isteyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan suçladı.
  Tüm bu 'esas politik,' Mr.Doğan, Doğan Sirketler Grubu Holding A.Ş., bir holding başkanı söyledi kontrolleri yedi gazete, 28 dergi ve üç Türk televizyon kanallarının yanı sıra benzin, elektrik ve diğer enerji çıkarları.
  Türkiye'nin iktidardaki AK Parti, Sayın Doğan ve destekçileri kendi rutin bir vergi konusu politikaya çalışıyorsunuz tutar. Maliye Bakanlığı belirtti ince ve vergi gideri vergi usulsüzlükleri ile ilgili ve diğer nedeni vardı.
  Mr.Dogan ve kaçmak vergi reddediyor şirket bu cezalar yarışma söyledi.
  Bay Doğan medya grubu, Doğan Yayın Holding, karşı icra Bay Erdoğan'ın 'tarafından yapılan haber' yolsuzluk hakkında kadar giderek kızgın denunciations ay izledi.
  Bu çatışma ve zengin laik elit, daha önce bir millet, Mustafa Kemal Atatürk'ün laik bir cumhuriyet olarak 1923 yılında kurulmuş olan ekonomik ve siyasi ilişkiler hakim olan 2002 seçimlerinden sonra iktidara Bay Erdoğan'ın partisi arasındaki gerginliği sharpened var.
  Türkiye'nin laik kuruluş bir ayağı, Bay Doğan, 72 yaşında, o ilk olarak, Avrupa Birliği Türkiye için özellikle de itin çok AK Parti politikaları desteklediğini söyledi. Sayın Erdoğan, Başbakan, ',' uzak erken çabalar Türkiye daha açık ve hoşgörülü yapmak için veering değiştiğini söyledi.
  'Bay Erdoğan güç kendisi için demokrasi usling geldi, 'Sayın Doğan, onun saray İstanbul ofisinde Cuma konuşan söyledi. O serbest medya gibi demokrasinin yan bileşenleri kabul edemeyiz.
  Yakın bir televizyon bir kanal Bay Doğan sahip olduğu ayarlı-Bay Erdoğan, kendi ortamında yeni bir saldırı yayını.
  Bu saldırı yorumlayan Bay Doğan dedi ki: Ben rahatsız almak için kullanılır. Için verilir Şimdi götürün.
  Sayın Erdoğan, bir geçen ay Dünya Ekonomik Forumu Davos, İsviçre de Gazze ile ilgili bir tartışma sırasında sahne kapalı Storming tarafından heyecan nedeniyle, sürekli medya eleştirileri susturmak isteyen reddetti. Bakan, hükümetin sadece iş ve yasalara uyun ve haksız yetkileri olduğunu da önceki hükümetlerin altında keyif savunuyor sonuna kadar zorlamak için çalıştığını söyledi.

  Bir kampanya mitinginde Sonunda Perşembe belediye seçimleri öncesinde bir Mart ayında, Bay Erdoğan muhalif siyasiler 'ile wrongdoings örtbas zorlar katılım Bay Doğan medya şirketi suçladı. "Daha önce, köpekleri' sevgili olarak medyada alay düşmanlar ' muhalefet 'ile' uyku.
  Bülent Gedikli, ekonomik ilişkiler için AK Parti genel başkan yardımcısı, bu Bay Doğan iş ancak bir 'rutin vergi ex*****tion' karşı karşıya 'ne rutin olmayan kargaşa onu takip etti ve abartılı bir şekilde' olduğunu söyledi. Bu bir yanılgıdır kamu opnion için, 'Sayın Gedikli söyledi.
  Levy ve çoğu para Doğan medya tarafından Alman medya grubu Axel Springer AG bir hissesini satışından elde realates, Bay Doğan söyledi.
  Muhalefet siyasilerin ve freepress campaigners olan ilişkisi üzerine hükümet kınadılar. Eleştirmenler bu taktikleri Rusya lideri Putin'in Vladimr olan bağımsız medya grubu Medya ve susturulması diğer kritik sesleri vergi müfettişleri ve diğer devlet yaratan için mücadele sözde ekonomik suçları dağıtmalarını tarafından En dismembered tarafından kullanılan benzer benimsenmesi ve Sayın Erdoğan suçluyorlar.
  Ancak Türkiye, çok daha güçlü özgür medya ve Rusya daha açık toplum var.
  Bay Doğan yedi onun şirketlerin vergi müfettişleri tarafından soruşturma altında olduğunu söyledi. İlişkiler, hükümet ile yetkili, ilk ****rmek 'erken geçen yıl kendi medya Bay Erdoğan'ın oğlu iş anlaşmalarında ve bir oğlu olan eşi rapor gitmiş söyledi. Bu ruh hali daha da Bay Doğan's gazeteler bir suç durumunda Almanya Türk sadaka Bay Erdoğan'ın AK Parti para funneling suçlanıyor ilgili kazmaya başladı soured.
  'Bu kadar koymak değil ve bizi susturmak istiyordu. biz sessizlik reddetti. Hükümet ile durum kontrolden çıktı, 'Bay Doğan söyledi.
  Sayın Erdoğan, Eylül ayında Bay Doğan's gazeteler, en çok hangi tanınmış boykot etmeye çağırdı destekçileri Hürriyet ve Milliyet bulunmaktadır.
  Bay Doğan, bu dolaşım artırdığını belirtti, ancak başbakanın öfke onun çeşitli şirketler bu zor iş yapmak için yapan bir 'X' işareti 'ile markalı da sözlerine ekledi. 'Tüm iş bürokrasi olarak,' O, 'herşey gecikmeli olduğunu söyledi kadar bağlıdır. Projeleri tutun planlıyor Petrol Ofisi A.Ş., çoğunluk Bay Doğan grubu ait bir petrol rafinerisi inşa etmek için vardır.
  Bay Doğan, kendisi ve Sayın Erdoğan 2006 yılından beri konuşulan değil, ancak geçen yıl bir düğünde el sallamak söyledi.
 3. ~~Özge~~

  ~~Özge~~ Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.864
  Beğenileri:
  1.697
  Ödül Puanları:
  36
  Uğur nerden çeviri yapıyorsun ?:D
 4. oguz06

  oguz06 Üye

  Katılım:
  25 Eylül 2008
  Mesajlar:
  5
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  tesekkkur Ederimm ...
 5. S. Moderatör Uğur

  S. Moderatör Uğur Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  4 Şubat 2008
  Mesajlar:
  8.241
  Beğenileri:
  6.157
  Ödül Puanları:
  36
  rica ederim ;) özge hemencevir diye bi site var oradan..!;)

Sayfayı Paylaş