Arkadaşlar metni çevirebilirmisiniz.

Konu 'İngilizce 10. Sınıf' bölümünde profesyonel tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. profesyonel

profesyonel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Dear Jodie,
    I saw your advertisement in ''Teens'' mag.I've always wanted a penfriend ,so I decided to write to you.Well, here it goes!
    My name's Stuart, I'm 15 and I'm English.I live in a small house in the suburbs of Manchester.I am only child and life gets lonely sometimes.So, recently my parents bought me a dog,Çizmo!He's a big responsibility and takes up a lot of my free time - but I'm not complaining.We have a great time together!
    By the way, I go to Secondary School (or High School as you say) and I'm in year 10.We get loads of homework!What are schools like in Canada?Do you have much free time for your hobbies?I certainly don't!
    If I manage to find some time, however, I go rollerblading or to the cinema.I love science fiction films.I'm also keen on acting , so I may join the school drama group.My favourite sports is football, of course.Man United rules!If you ever come to England, we can watch them play.
    Anyway, ı must stop now.I hope you'll write back soon.
    Till then...
    Take care,
    Stu!
  2. profesyonel

profesyonel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çözen yokmu
  3. tömbk

tömbk Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
  4. windy_rose

windy_rose Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Jodie, ben, "Gençler" magazininde senin reklamını gördüm. Ben her zaman, bir mektup arkadaşını istedim, bundan dolayı ben, sana yazmayı kararlaştırdım. İyi, o burada, gider!
    Benim ismim Stuart, ben 15im ve İngilizim. Ben, Manchester varoşlarında küçük bir evde yaşarım. Ben, tek çocuğum, ve yaşam, bazen yalnız olur. Öyle, geçenlerde benim ebeveynlerim, bana bir köpeği satın aldı, Çizmo! O, büyük bir sorumluluktur, ve benim özgür zamanımın çoğunu alır — ama ben, şikayet etmiyorum. Bizim, bir arada büyük bir zamanımız var!
    Neyse, ben, (Veya senin, dediğin gibi lise) orta dereceli okula giderim, ve ben, yıl 10'dayım. Biz, ödevin yüklerini alırız! İçeride Kanada gibi okullar, nedir? Senin, senin hobilerin için çok özgür zamanın var mı? Ben kesinlikle, yapmam!
    Eğer ben, bir ara bulmayı idare edersem, yine de, ben, silindire bladingi giderim, veya sinemaya. Ben, bilimkurgu filmlerini severim. Ben, oynamaya hem de meraklıyım, bundan dolayı ben, okul drama grubuna katılabilirim. Benim favori sporlarım, futboldur, tabii. Adam, kuralları birleştirdi! Eğer sen şimdiye kadar, İngiltere'ye gelirsen, biz, onların, oynadığını izleyebiliriz.
    Neyse, ı, şimdi durdurmalıdır. Ben, senin, yakında arkada yazacak olduğunu umarım.
    Sonra kadar...
    Dikkatli ol, Stu!

çevirdim ama ancak böyle bişey çıktı ortaya.:)
    yardımcı olduysa buton...
    nesrin ezgü ve profesyonel bunu beğendi.
  5. ∂iαвiαη~lρ

∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113
    son iki cümleyi şöyle düzeltsek daha iyi olur:
    Umarım bana en kısa zamanda yazarsın
    tekrar görüşene kadar,
    kendine iyi bak...
    ramazan94 bunu beğendi.
  6. profesyonel