ARkadaşlar münazaram var yardım edin çok gezen mi çok okyn mı hoca bize okuynı verdi nasıl savnblrm

Konu 'Türkçe 7. Sınıf' bölümünde lalaaa tarafından paylaşıldı.

1. lalaaa

lalaaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

[​IMG] ARkadaşlar münazaram var yardım edin çok gezen mi çok okyn mı hoca bize okuynı verdi nasıl savnblrm
  2. bnymn

bnymn Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0

Açıktır ki görsellik ögrenmeyi kolaylastırır. Kalıcılıgı pekiştirir. Okuyan insan saf bir anlamdan başka bir sey ifade etmez okuyanda bilir fakat gezmek o gezilen yerlerde yaşanan olayları canlı canlı görmek daha kalıcı daha faydalı olur okumak ise düş gücünü geliştirir. Ne kadar okursanız okuyun okuduğunuzu görmeden sadece resmini çizebilirsiniz (o da yalan yanlıs her nasıl olursa) , kokusunu gitmeden görmeden alamazsınız ve gezerseniz pratik bilgi edinmis olursunuz. Ben çok gezen daha çok bilir diyorum. Bunu bir atasözüyle örneklendirmek istiyorum: Gezen tilki,yatan aslandan iyidir. Aslında gezmekten kasıt her yere gidip elini kolunu sallayarak gezmek degildir. Gezmek demek; yanında bir rehberle gidilecek yer hakkında bilgi almak, görmek için gezmektir. Ayrıca bu konuya bir de bilgi doygunlugu açısından bakacak olursak yine gezen bilir. Çünkü gezen insan gezdigi yeri görsel olarak tanır ve akılda kalıcı bilgi edinmis olur. Ayrıca gezen insan gezdigi yerde yeni insanlarla tanısır. Tanıstıgı insanlarla bilgilerini karsılastırır ve bilgisine bilgi katmıs olur.
    lalaaa bunu beğendi.
  3. lalaaa

lalaaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çokk teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş