arkadaşlar performans lütfen yardımcı olur musunuz? Your dream job

Konu 'İngilizce 11. Sınıf' bölümünde selinxc tarafından paylaşıldı.

1. selinxc

selinxc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    4

theme 2 ıntroduce your dream job (hayalindeki olmasını istediğin mesleği dilek-istek kalıplarıyla mesleği istemenin nedenleri ,avantajları,dezavantajları anlatayan bir metin hazırla.. hayalimdeki meslek ingilizce öğretmenliği yardımcı olursanız sevinirim performans diye riske girmedim yanlışlarım olur diye iyi bilen biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.. :(
  2. !!emine!!

!!emine!! Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Istanbul
    Senin yapmak istediğin meslek olduğu için senin düşüncelerinin yer alması daha doğru olur .
    Sen yaz Türkçesini kendine göre, neden istediğini , kriterlerini , detaylarını vs. gibi şeyleri , ben çeviririm .
    Son düzenleyen: Moderatör: 1 Ocak 2014
  3. selinxc

selinxc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    4
    tamam ben hazırlayıp yazayım
  4. selinxc

selinxc Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    4
    Meslek seçimi, insanın kendisini iyi tanımasıyla alakalıdır..İngilizce öğretmenliği hayalim diyebilirim..Sanırım serüvenim ortaokulda ingilizce öğretmenimin bize yaptığı başarı yarışmalarıyla başladı ve bende kazananlardan biri oldum.Karşılığında yıldızlı,100 lük kart takılıyordu.başarının taçlandırılması güzel şey hele de o yaşlarda müthiş gurur verici! Bi de sınavlarda da başarılıysan, bu durum artik sana bazi sorumluluklar bile yüklüyor.

O dönemlerdendir ingilizceye ve ingilizce öğretmenlerine karşı ayrı bir sempatim var idi.

Öğretmen olmak bir nesli yetiştirmek bambaşka bir iş.Bunun yanısıra yeni bir dil öğrenmek yeni bir dünyaya girmek demek benim için , bu yüzden İngilizce öğretmenliğini seçtim.Hem ingilizce ile dünyanın dört bir tarafından insanlarla anlaşabilir ve bu sayede çok şey öğrenebilirsiniz.Buda bir insanın öz güven ve genel kültür gelişiminde bence çok önemli.Bu bölümdeki kişi sayısının az olması (diğer alanlara kıyasla), ikinci bir dili biliyor ve öğretiyor olmak, hele ki günümüzde artık ingilizcenin her meslek dalında aranan özellik olması bölümü ayrıcalıklı kılıyor buda ingilizce öğretmenliğin avantajlarından biri.İş imkanı çok geniş olan bir bölüm bence.En azından Sosyal bir insan olursunuz.
    Toplumda saygın bir yeriniz olur.İnsan yetiştirmenin hazzını duyarsınız.
    İngilizce Öğretmenleri Devlette Kültür Bakanlığında Tercüman,Turizm Bak. Rehber,Okullarda Öğretmen olarak çalışabilir.Özelde ise yine öğretmen,rehber,tercüman,yeteneğine göre şirket yöneticisi,otel işletmeciligi,turizm sektörü,yazı işleri müdürü,dergi ve gazetelerde editörlük gibi çeşitli alanlarda çalışabilir.İngilizce öğretmenliği keyif verici çok güzel bir ders bir dezavantajı varki unutuluyor.. Tekrar edilmesi gerekir. İstediğimiz mesleğe ulaşmak bizim elimizdedir eğer gerçekten bu mesleği yapmak istiyorsak ne kadar zor olursa olsun elimizden gelenin en iyisini yaparak hedefimize hedefime ulaşacağım. Çevrilecek olan metni hazırladım perşembeye yetişmesi gerekiyor şimdiden teşekkür ederim..
  5. !!emine!!

!!emine!! Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Istanbul
    Job selection relates that a person can know himself/herself. I can say that to be a teacher is my dream . I think , my adventure began with competitions which my teacher made us do in secondary school and I was one of the winners.In return , hundred cards were worn to winners. It was so proud and nice to increase achievement .That periods , i had sympathy to english teachers.
    To be a teacher , to educate a generation are extraordinary jobs. In addition that , it means to know a new language , to step new world for me . Therefore , i choose English teaching . And you can deal with others and you can learn a lot of things. It is so important for developing general culture and self-confidence. It makes privileged that the number of people in sector isn't so much ,to know and teach a second language , which is one of the best advantages of english teaching . I think it has so many facility . At least , you can be a social person . You may have reputation in society , feel pleasure of growing person.
    Teachers of English can work in culture ministry as an interpreter , in tourism ministry as a guide or in schools as a teacher. In private sector , you can work as a(n) teacher , interpreter , guide , manager of company , bussinesman administration, tourism sector , manager of writing works , editorship in magazines or newspapers . Teaching English is so enjoyable job , but it has a negative side : It should always be repeated . To reach our ideal job is a thing which can be succeed . If you we really willing , we should do our best no matter how difficult.

Şimdi girince gördüm yazını , belki geç oldu ama yazdım yine de , işini görür umarım .
    gozde77 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş