arkadaslar sizinle paylaşmak istedim

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde harbikızemine tarafından paylaşıldı.

1. harbikızemine

harbikızemine Üye

Beğenileri:
    859
    Ödül Puanları:
    114

ya arkadaşlar bilmiyorum konuyu yalnış yeremi actım ama paylaşmak istedigim birkaç alıntı hayat hikayesi var bugun bizim buraya HALİT ERTUGRUL bildiginiz gibi kendisi yazar.Konferans'a gittik cok seyler anlattı biz ögrenciler için ben cok etkilendim sizinlede paylaşmak istiyorum umarım sizde benim gibi etkilenirsiniz
    şimdi diyeceksizinki bu konu buraya acılırmı devamını tam okuyunca anlayacaksınız...
    1.
    bu yazarımız cok zorluklarla büyümüş babası yokmuş hasta annesiyle yaşıyormuş o kadar zorluklarla okumuşki ben dinleyince agladım resmen şimdi bu yazarımızın annesi geceleri uyumazmış birgün sormuşlar annelerine neden uyumuyorsun diye anneleri söyle cevap vermiş hastayım onun için megerse kadıncagız bütün elde kalan yemekleri cocuklarınına yediriyor açlıktan uyumuyormuş ya yazarımız anlatınca daha bir zevkli oluyordu şimdi ben anlatınca belki cok ilgini cekmeye bilir
    bu yazarımız hergün sabaha kadar fırıncıya yardım eder 30simit alır sonrada bunun parasıyla annesine ilaç alırmış.Bir gün de fırıncıya demişki bugun ben sana cok calışayım 50tane simit ver fırıncı sormuş ne yapacaksın 50tane simiti okumam gerek kitap almam lzım demiş epey ce çalımış 50tane simiti alıp carsıya satmaya gitmiş
    ogünde hava öyle yagmurluymuş ki bütün simitler ıslanmış ve bir cocuk gelmiş babası ile elini simite uzatmış bütün simitler camura bulanmış ve aglamış bizim yazar bunu anlatırken ben kendimi tutamadım agladım sonra adam sormuş neden aglıyorsun yazarımız söyle cevaplamış çünkü benim kitap almam gerekti alamıyorum adam ise cebinden büyük bir deste para cıkarıp vermiş yazarımız diyorduki o anada dünyalar benim oldu işte okumak böyle birseymiş onun için
    2
    avusturalya da yaşayan bir anne kızı 18 yaşına gelince demişki sen artık benim himayem altından cıktın git bu evden kendi hayatını kur demiş kız istemezsede gitmiş tam 8 ay sokaklarda yaşamış herseyini kaybetmiş ve 8 ayın sonunda annesinin yanına gitmiş annesi ne dese iyi arkadaşlar bu evde kalırsın ancak 2 odam var birinde sen birinde ben uyuruz kira parasını alırım mutfaktan ne alırsan parasını verirsin demiş öyle yaşayıp gitmişler şimsi düşünsenize bizim ailelerimiz bizi büyütüp böyle yapıyorlarmı aksine bize kendilerinden iyi bakıyorlar ya kimi anneler canlarını feda ederler cocuklarına işte türk anneleri böyledir bizimde onlara borcumuz yokmu sizce bizde calışıp onlara güzel bir hayat sunamazmıyız hersey bizim elimizde

daha devamı var arkadaşlar...
  2. harbikızemine

harbikızemine Üye

Beğenileri:
    859
    Ödül Puanları:
    114
    benim şimdi cıkmam gerek ama size devamını anlatacam cok güzel ders cıkarırız eminim
  3. harbikızemine

harbikızemine Üye

Beğenileri:
    859
    Ödül Puanları:
    114
    3
    arkadaşlar en cok ilgimi ceken hasan diye bir adamın hikayesi oldu eminim sizde etkileceksiniz bir zamanlar lisede okuyan cok zeki bir cocuk varmış bu okadar zekiymiş ki hocalar derse girdiklerinde sırf bu cocugun onların eksiklerini yakalamaktan korkarlarmış bir gün müfettiş gelmiş sınıfa bu cocuk uyuyormuş arka sırada bir soru yazmış fizikten sınıfta hiç kimse yapamamış müfettiş hocaya sormuş hoca bile utançından susmuş sınıftaki herkes bu hasanı zorla uyandırmışlar bu el kaldırmış müfettiş kalk demiş bu kalkıp tahtaya söyle demiş 'müfetişsin ama soruyu yalnış yazmışsın bu böyle olmaz tartışmışlar bu hasan dogruyu bulmuş soruyu silip bastan yazmış ve cevaplamış müfettişe söyle demiş 'senin sordugun cok yalnış ve basitti bunu çözmeye yeltenmeyiz bile o yüzden arkadaslarım yapmadı hocamda anladı sizi utandırmak istemedi'. Müfettiş cantasını eline almış ve şöyle demiş yalnış sınıfa girdim iyi günler bu cocuk öss sınavında türkiye 2. olmuş arkadaşları sormuş biz senden birincilik bekliyorduk neden 2.cıktın şöyle demiş hocayla tartıştık sınavdan erken cıktım ondan:D
    sonra bu cok güzel bir bölümü kazanıp amerikaya gitmiş gel zaman git zaman bu yazar arkadasını karpuz satarken görmüş ve sasırmış hani sen Amerika'ya gitmiştin ya hocaya sinir oldum kafayı bozdum geldim karpuz satıyorum gel seni villama götüreyim demiş gitmişler bir gecekonduya tek odalı bir ev içinde elektirik yok mum ışıgında kalıyor aradan epey zaman sonra bu adamın resimleri gazetede görülmüş uyuşturucu bagımlılıgı yüzünden sokak kaldırımında donarak can vermiş :(
    yani onun sectiği arkadasları yalnışmış ki o bu hale gelmiş ya bu ülke gençeçik bir beyin kaybetmiş oldu
    2o12, muro1038, reyhan184 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. ßßssRss

ßßssRss Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    29
    Teşekkür ederim meleğim ben hepsinden de önemli sonuçlar çıkardım sağol paylaşım için :)
  5. reyhan184

reyhan184 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende bu yazarın bir çok kitabını okudum ama hayatını bilmiyordum..teşekkür ederim..=)
  6. ebru mısırlı

ebru mısırlı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sana çok teşellür ederimm şuan okumaya daha çok hewesm war(harbikızemine)
  7. muro1038

muro1038 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    44
    Evet yabancı ülkelerde bu böyledir. 18 yaşından sonra çek git der veliler. Ama bizim ailelerimiz kendilerinden çok bizi düşünüyor ama biz değerini bilemiyoruz maalesef.

Hepsi birbirinden önemli ve hepsi çok güzel paylaşımlar, ders çıkarmamak elde değil. Teşekkürler... :)
  8. harbikızemine

harbikızemine Üye

Beğenileri:
    859
    Ödül Puanları:
    114
    rica ederim arkadaslar evet insan cok güzel ders cıkarır böyle hayat hikayelerinden
  9. bennybenassi

bennybenassi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim güzeldi. insanın bazen böyle hayat hikayelerini okuması kendi hayatını gözden geçirmesine vesile olmakta.
  10. harbikızemine

harbikızemine Üye

Beğenileri:
    859
    Ödül Puanları:
    114
    evet gercektende öyle oluyor

Sayfayı Paylaş