arkadaşlar şu kompozisyonu türkçeye çevirirmisiniz

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde sergioramos tarafından paylaşıldı.

1. sergioramos

sergioramos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    2

HEDEFLERİM
    Bize ilk bakışta çok zor görünen işlere başladığımız zaman karşımıza çıkan engeller, hemen yılgınlığa kapılmamıza sebep olur; azmimiz yavaş yavaş kuvvetini kaybeder, dizlerimizin dermanı kesilir. Bir sonuç alamamanın verdiği manevi yorgunlukla çöker kalırız.
    Azmin elinden kurtuluş olmaz derler. Pek doğru olan bu söz, hayat mücadelemizde asla vazgeçmeyeceğimiz bir kılavuz olmalıdır.
    Başarılı olmanın yolu, ilk başta çalışarak daha sonra tekrar yaparak olur Tekrar yaparsak işlediğimiz konuları hatırlamış oluruz Biz uyusak bile, beynimiz uyumaz O sürekli çalışır Gerekli olan bilgileri ayırır, tabii biz ona ayır dersek
    İnsan, davasına inanmalı, azmi hiçbir zaman elden bırakmamalıdır. Plansız bir mücadele, insana hayal kırıklıklarından başka bir şey vermez. Her şeyde olduğu gibi hedefe ulaşmak için yapılan yol tayinlerinde de aklı ve mantığı kullanmak gerekir.
    Benim hedeflerim ilk olarak başarıdan geçer .Benim ileride koyduğum bir hedef var o da;güzel bir meslek seçmek .Ben o mesleği şimdiden seçtim bile.Seçtiğim meslek İngilizce öğretmenliğidir.İleride bu meslekte başarılı olacağıma inanıyorum.Ama bu meslekte başarılı olana kadar çeşitli engeller çıkacaktır.
    Engeller, azimli insanları başarı yolunda kamçılayan manevi güçlerdir. Bunlar ilk bakışta ne kadar korkunç görünürlerse görünsünler, sağlam bir mantığın, kuvvetli ve inanılmış bir davanın, çelik gibi bir irade ve bükülmez azmin hedefe ulaşmasını köstekleyemezler. O halde, önce ne istediğimizi, ne yapmamız gerektiğini bilelim. Sonra, bilgi, irade, azim ve cesaretimize güvenelim. Başarılı bir insan olmayı herkes ister ama başarıya ulaşmak için adımlarımızı yerinde ve zamanında atmamız ve her adımın hakkını vermemiz gerekir Ancak o zaman belirlediğimiz hedefe ulaşabiliriz
  2. sevoo

sevoo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bak şimdi google ye gir oraya metin çeviri yaz daha sonra ilk çıkana tıkla oraya bu yazdığın metnin aynısını yaz çevir butonuna tıkla çevirsin
  3. rezi

rezi Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    HEDEFLERİM
    Just first bakışta Çok İyi Zor görünen işlere başladığımız Zaman karşımıza çıkan engeller, beleş yılgınlığa kapılmamıza Sebep Olur; azmimiz Yavaş Yavaş kuvvetini kaybeder, dizlerimizin dermanı kesilir. Bir sonuç alamamanın verdigi Manevi yorgunlukla Coker kalırız.
    Azmin elinden Kurtuluş Arda ülkesine derler. Pek Doğru Olan met SÖZ, hayat mücadelemizde Asla vazgeçmeyeceğimiz Bir Kılavuz olmalıdır.
    Başarılı olmanın yolu, tip basta çalışarak daha Hiçbiri Tekrar yaparak Olur Tekrar yaparsak işlediğimiz konuları hatırlamış oluruz Biz uyusak safra, beynimiz uyumaz O sürekli Çalışır tip kullanılmış Olan bilgileri ayırır, tabii biz ona ayır dersek
    İnsan, davasına inanmalı, Azmi hiçbir Zaman Elden bırakmamalıdır. Plansız Bir mücadele, insana hayal kırıklıklarından baska Bir sey vermez. Onu şeyde oldugu görmeme hedefe ulaşmak icin yapılan fault tayinlerinde de Akli ve mantığı kullanmak gerekir.
    Benim hedeflerim tip olarak başarıdan Geçer Benim ileride koyduğum Bir Hedef var o da;. Güzel Bir Meslek seçmek Ben o mesleği şimdiden seçtim bile.Seçtiğim Meslek etimolojisi öğretmenliğidir.İleride met meslekte başarılı olacağıma inanıyorum.Ama met meslekte başarılı olana sorunu çözecek kadar çeşitli engeller çıkacaktır..
    Engeller, Azimli insanları Başarı Yolunda kamçılayan Manevi güçlerdir. Bunlar first bakışta sorunu çözecek kadar korkunç görünürlerse görünsünler, Sağlam Bir mantığın, kuvvetli ve inanılmış Bir davanın, Çelik görmeme Bir irade ve azmin hedefe ulaşmasını Bükülmez köstekleyemezler ne. O halde, hafta önce ne istediğimizi, ne yapmamız gerektiğini bilelim. Hiçbiri, Bilgi, irade, Azim ve cesaretimize güvenelim. Başarılı Bir İnsan olmayı Herkes Ba AMA Basariya ulaşmak icin adımlarımızı yerinde ve zamanında atmamız ve her adımın hakkını vermemiz gerekir Ancak o Zaman belirlediğimiz hedefe ulaşabiliriz
  4. rezi

rezi Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    DOĞRUSU

TARGETS
    When we start to work very hard at first glance appears to us from the obstacles encountered, just cause yılgınlığa kapılmamıza; azmimiz gradually loses strength, the strength of knees are cut off. A result we may be unable to stop the spiritual fatigue crashes.
    They say his determination not salvation. Not that there are right, life will never struggle to be a guide vazgeçmeyeceğimiz.
    Way to being successful in the first place again, if we are processing issues is by trying again later we'll be remembered even if I sleep, our brain constantly tries to sleep that separates the information that is necessary, of course we say we split it
    Human, belief in the cause, determination should not leave any time by hand. Unplanned a struggle, disappointment, nothing else does to people. Determination to achieve the goal, as with everything in the way you need to use reason and logic.
    My goals as a first pass success. I have a goal to put it in the future, nice to choose a profession. Bile.Seçtiğim I chose that profession already successful career in this profession that there inanıyorum.Ama öğretmenliğidir.İleride English until you are successful in this profession will be various obstacles.
    Obstacles, ambitious people in the way of success stimulated the spiritual forces. These are scary how much they may appear at first glance, the logic is sound, strong and believed a lawsuit, such as steel and a will and unbending determination to reach the goal köstekleyemezler. So, what we want before, let us know what to do. Then, knowledge, determination, perseverance, trust and courage. A successful human being like everyone but me want to achieve success and timely steps in place and need to give the right of each step is determined at that time, however, we can achieve the goal
  5. tugba15

tugba15 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bunlar ne biçim çeviri
  6. damla121

damla121 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    hedeflerim diye baslıgı olan arkadasa

TARGETS
    When we start to work very hard at first glance appears to us from the obstacles encountered, just cause yılgınlığa kapılmamıza; azmimiz gradually loses strength, the strength of knees are cut off. A result we may be unable to stop the spiritual fatigue crashes.
    They say his determination not salvation. Not that there are right, life will never struggle to be a guide vazgeçmeyeceğimiz.
    Way to being successful in the first place again, if we are processing issues is by trying again later we'll be remembered even if I sleep, our brain constantly tries to sleep that separates the information that is necessary, of course we say we split it
    Human, belief in the cause, determination should not leave any time by hand. Unplanned a struggle, disappointment, nothing else does to people. Determination to achieve the goal, as with everything in the way you need to use reason and logic.
    My goals as a first pass success. I have a goal to put it in the future, nice to choose a profession. bile.Seçtiğim I chose that profession already successful career in this profession that there inanıyorum.Ama öğretmenliğidir.İleride English until you are successful in this profession will be various obstacles.
    Obstacles, ambitious people in the way of success stimulated the spiritual forces. These are scary how much they may appear at first glance, the logic is sound, strong and believed a lawsuit, such as steel and a will and unbending determination to reach the goal köstekleyemezler. So, what we want before, let us know what to do. Then, knowledge, determination, perseverance, trust and courage. A successful human being like everyone but me want to achieve success and timely steps in place and need to give the right of each step is determined at that time, however, we can achieve the goal
  7. sead

sead Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    TARGETS
    My goals as a first pass success. I have a goal to put it in the future, nice to choose a profession. Bile.Seçtiğim I chose that profession already successful career in this profession that there inanıyorum.Ama öğretmenliğidir.İleride English until you are successful in this profession will be various obstacles.
    Dinleyin
    Fonetik olarak okuyunSözlük
  8. sead

sead Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oldum mu yardımcı ?
  9. sergioramos

sergioramos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    2
    ya ben hepsinin tam olarak çevirisini istiyorum yoksa bende gooogle den çevirebilirim

Sayfayı Paylaş