Arkadaşlar Türkçe'ye çevirebilir misiniz?

Konu 'İngilizce 11. Sınıf' bölümünde profesyonel tarafından paylaşıldı.

 1. profesyonel

  profesyonel Üye

  Katılım:
  27 Ekim 2009
  Mesajlar:
  32
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0

  GREENHOUSE GASES

  The greenhouse gases which are mainly responsible for the problem of global warming are:Carbon dioxide:This gas is responsible for over %60 of the problem.CO2 is produced by burning fossil fuels, like coal, oil and gas, to produce energy.For instance, smoke and fumes from vehicles and factories contain CO2, which pollutes the air.
  Methane:This gas causes about 15% of the problem and comes mainly from fertilisers and rubbish.
  CFCs:These gases are responsible for about 24% of the greenhouse effect.They do not exist naturally but are made by man.CFCs are mainly used in fridges and aerosol sprays.

  WHAT İS İT?
  The greenhouse effect is actually responsible for life Earth.How does this happen?The Earth's atmosphere contains some gases because they 'operate' like the glass of a greenhouse.These gases trap some of the sun's heat and prevent it from escaping back into space.This way, the planet's temperature is kept at a safe level (around 15C).

  THE PROBLEM
  The amount of greenhouse gases in the atmosphere is increasing because of pollution and as a result, the greenhouse effect is becoming stronger.More heat from the sun is trapped in the atmosphere and this is making the Earth warmer than usual.Scientists predict that if this continues, the tempature will rise by 1.4C - 5.8C this century.This 'global warming' will cause changes in the weather.Warmer weather could make the ice on the poles melt.As a result, the sea level could rise causing catastrophic floods.

  THE SOLUTİONS
  We must cut down on fossil fuels.

  Environmentally friendly sources of energy, like the sun, wind and water, should be used a lot more.

  There should be stricter laws to prevent factories from polluting the environment.

  Forests must be protected because trees absorb CO2.

  Fertilisers should be used less.

  We should try to produce less rubbish.Lots of things that we away can be recycled.The use of CFCs should not be allowed.

  Herkeze teşekkürler.
  Miao Liang bunu beğendi.
 2. Desert Rain.*

  Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  3.421
  Beğenileri:
  2.918
  Ödül Puanları:
  0
  gazlar şunlardır:

  Karbon ısınma ve küresel sorunun başlıca sorumlu dioksit sera SERA GAZLAR Bu gaz enerji üretmek ve benzeri kömür, fosil yakıtların yakılması ile üretilen problem.CO2 60 sorumludur üzerinden% yağ, gaz . fabrikaları için örneğin, duman ve bacalarından çıkan dumanların araç ve hava kirliliğine, hangi içeren CO2:. Metan gazı Bu sorun% ile 15 nedenleri hakkında. çöp ve gelir olmak üzere: gübre CFC Bu gazlar% 'si için yaklaşık 24 sorumludur sera effect. Onlar ancak doğal olarak var olmayan ağırlıklı buzdolabı ve aerosol spreyler kullanılmaktadır man.CFCs tarafından yapılır.

  NEDİR mi?

  Sera etkisi Dünya, yaşam için aslında sorumludur. Bu nasıl olur? Bir sera camı gibi 'faaliyet' nedeniyle Dünya'nın atmosferi bazı gazlar içerir. Bu gazlar güneş ısısını bazı tuzak ve space.This şekilde geri kaçmasını önlemek, gezegenin sıcaklığı güvenli bir seviyede (15C civarı) tutulur.
  Lütfen emeğe saygı...
  Tolga123 ve profesyonel bunu beğendi.
 3. Desert Rain.*

  Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  3.421
  Beğenileri:
  2.918
  Ödül Puanları:
  0
  SORUN

  atmosferdeki sera gazlarının miktarı ve kirlilik nedeniyle artmaktadır sonucu olarak, sera etkisi güçlü oluyor. güneşten daha fazla ısı atmosfer içinde sıkışıp ve bu dünya her zamankinden daha sıcak yapıyor. 5.8C bu yüzyıl - Bilim adamları bu devam ederse, Çalışma Sıcaklığı 1.4C tarafından artacağını tahmin ediyor. Bu 'küresel ısınma' Hava değişimlerine neden olur. Daha sıcak havalarda direkler üzerinde buz erime yapabilir. Sonuç olarak, deniz seviyesinin yıkıcı sellere neden yükselebilir.

  ÇÖZÜM

  Biz yakıtlar fosil aşağı gerekir kesti.

  enerji çevre dostu kaynakları, güneş, rüzgar ve su gibi, çok daha fazla kullanılmalıdır.

  kirletici çevre fabrikalardan önlemek için yasalar katı olmak var olmalıdır. çünkü CO2 absorbe ağaçların korunması Ormanları olmalıdır.

  Gübreler geri dönüştürülebilir uzak olmalıdır biz şeylerin daha az rubbish.

  Lots üretmek için kullanılan daha az. denemelisiniz Biz. CFC kullanılmasına izin
  verilmemelidir.


  Lütfen emeğe saygı...
  Tolga123 ve profesyonel bunu beğendi.
 4. Miao Liang

  Miao Liang Üye

  Katılım:
  21 Mart 2011
  Mesajlar:
  15
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Thannks


  Forget me not,forget me never; but when you forget me, forget me forever!
 5. miaplasidus8

  miaplasidus8 Üye

  Katılım:
  21 Mart 2011
  Mesajlar:
  4
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Sera gazları, çoğunlukla sorumlu olan sera gazlarıdır, global ısıtmanın problemi olduğu için: Karbondioksit: Bu gaz, problemin % 60'ın üstü için sorumludur. CO2, fosilleşmiş yakıtları yakarak üretilir, kömür, yağ ve gaz gibi, enerjiyi üretmek. Örneğin, iç, ve vasıtalardan dumanlar ve fabrikalar, havayı kirleten CO2'i içerir.
  Metan: Bu gaz, problemin 15%i'nin hakkında sebep olur, ve çoğunlukla gübreler ve çöpten gelir.
  CFCs: Bu gazlar, sera etkisinin 24%i'nin civarı için sorumludur. Onlar, doğal olarak var olmaz, ama adam tarafından yapılır. CFCs çoğunlukla, buzdolapları ve aerosol spreylerinde kullanılır.
  Neyin İS İT'in olduğu?
  Sera etkisi, yaşam dünyası için gerçekte sorumludur. Bu, nasıl olur? Dünyanın atmosferi, bazı gazları içerir çünkü onlar 'Çalıştır', bir seranın camını beğenir. Bu gazlar, güneşin sıcaklığının bir kısmını tuzağa düşürür, ve boşluğa arkada kurtulmaktan onu engeller. Bu şekilde, gezegenin sıcaklığı, emin bir düzeyde tutulur (15C'in etrafında).
  Problem, atmosferde sera gazlarının miktarının, kirlilikten dolayı ve sonuç olarak artırıyor olduğudur, sera etkisi, daha kuvvetli oluyor. Güneşten daha çok sıcaklık, atmosferde tuzağa düşürülür, ve bu, olağan dünya ısıtıcısını yapıyor. Bilim adamları, tahmin eder ki eğer bu, devam ederse, tempature, 1.4C tarafından yükselecek — bu yüzyıl 5.8C. Bu 'Global ısıtma', havada değişikliklere sebep olacak. Daha ılık hava, eritmesi için sırıklarda buzu yapabilirdi. Sonuç olarak, deniz seviyesi, feci sellere sebep olmak yükselebilirdi.
  Bizim, fosilleşmiş yakıtlarda kesmeli olduğumuz çözümler.
  Enerjinin, güneş, rüzgar ve su gibi çevresel yönden arkadaşça kaynakları, çok daha kullanılmalıydı.
  Orada, çevreyi kirletmekten fabrikaları engellemesi için daha katı yasalar olmalıydı.
  Ormanlar, korunmalıdır çünkü ağaçlar, CO2'i içine çeker.
  Gübreler, daha az kullanılmalıydı.
  Biz, çöp daha az üretmeyi denemeliydik. Onun olduğu bir sürü şeyler, biz uzakta, geri döndürülebiliriz. CFCs'in kullanımı, izin verilmemeliydi.

Sayfayı Paylaş