Artık Birisinin Bu İşe Son Vermesi Gerek

Konu 'İstekleriniz' bölümünde Red tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Red

Red Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    1.033
    Ödül Puanları:
    0

Sayin ustam bu mesajim size diğer üyeler yada mod hiç birine yazmiyorum.

Ustam bu foruma 2 senedir giriyorum, benim türkçemin iyi oldugu söylenemez yani öyle derken sanal alemde cümleleri cok uzun tutmamaya çalişiyorum,her neyse.Diyeceklerim de bununla ilgili, ben bu foruma üye oldugumdan beri 2 kere türkçe imlasindan uyari aldim , ben kendimden örnek verebilirim , benim 10 lafimdan 5 tanesinde muhakkakki bir imla hatasi vardir.

Şimdi gelelim bizim mod sandiklarimiza, Moderatör bazilari benden eskidir belki ama 2 senedir gözüme çarpan birşey varki o da işlerine gelince millete Türkçe imla hatasi veriyor işlerine gelmeyince yok .Hele hele yeni gelenlere aman ellerine düşmesin insan.

2 sene den beri her 10 lafimdan 5 tanesi türkçe imla hatam varsa benim niye bu kadar az uyarim var.ya bana uzaklaştirma vermeniz gerekir yada işlerini tam yapsinlar kafalaari estiği zaman hata arayip üyelere gelipte uyari vermesinler.

Benim görüşüm ve sitedeki arkdaşlarimin ,bu belki yanliş belki doğru ,katilan olabilir olmaya bilir. Ama artik buna bir düzen gelirse cok sevinirim yada benim içimi rahatlatacak bir kaç cümle.
  2. Moderatör Muhammet

Moderatör Muhammet Muhammet Dilmaç Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük
    Aynen katılıyorum moderatörlerin çoğu o anlık durumuna ve kişisine bağlı olarak davranıyor. İstedikleri zaman ceza veriyorlar istedikleri zaman veriyorlar yarım yamalak yapılan işten pek bir fayda geleceği söylenemez. Yapılacaksa ya tam yapılsın yada hiç yapılmasın...
  3. *ReBeL_ALTaiR*

*ReBeL_ALTaiR* Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen öyle furkan .. Verilen uyarı ve cezalar anlık(keyfi) .. Yüzlerce hata yapılıyor, forumda ama uyarı ve cezalar hep belli bir kesime .. Konuşma hakkı tanınmıyor.. Buna çare bulunması lazım ..
  4. UstaSoft

UstaSoft Yönetici Özel Üye

Beğenileri:
    1.470
    Ödül Puanları:
    113
    Yazdığın mesajı moderatörlere uyarı olarak iletiyorum.
    Dikkate alınacağına inanıyorum.
    Fnd.Mmsgl, dj_pelin, ayceNuR ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. Red

Beğenileri:
    1.033
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Yazdığın mesajı moderatörlere uyarı olarak iletiyorum.
    Dikkate alınacağına inanıyorum.
    Genişletmek için tıkla...
    Bukadar kisa sürede cevaplayacağinizi düşünmemiştim , bayram bayram güzel bir istek olmadi ama kusura bakmayin.Yinede ilgilenip cevap inizi verdiğiniz için teşekkürederim.
    UstaSoft bunu beğendi.
  • Özel Üye Ahmet

Özel Üye Ahmet Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    83
    Benimde dikkatimi çekti; o kadar cümle içinde onlarca kelime arasında bir tane kelimeyi bir harf eksik yazsa ne olur ki.. direk cezalandırmak mantıksız ve anlamsız geliyor.

Üyeleri bu kadar küçük nedenlerden dolayı kaybetmemek siteden sogutmamak gerek bence.
    Bazı şeyleri hoşgörüyle karşılamak gerek suistimallere izin vermeden.
    ayceNuR, Piraye|, Moderatör Muhammet ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  • ∂iαвiαη~lρ

∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları:
    113
    Usta açıklama yapmış ama eklemek istediğim bir şey var. Beş hatanın beşine de uyarı veya ceza vermemiz için 7/24 forumda olmamız lazım. Bu da pek mümkün değil, okul zamanı dersler yoğun. Yazın da herkes tatilde. Evet öyle yapsak forumdan direkt uzaklaştırılırsınız zaten, hatta sizi uzaklaştırmayı istesek cezaya dahi gerek yok. Çok uçuk bir hatanız olursa görevli modlardan yardım isteriz banlanmanız için. Bugüne kadar da Türkçe yazım hatası için böyle bir şeyi hiçbir moddan rica etmişliğim yoktur.
    Maksat sizi forumdan uzaklaştırmak değil, hatalarınızı göstermek ve forum kurallarının işleyişini sağlamak yani.
    Türkçe yazım hatası için uyarı veya ceza verdiğimde de klavye hatası olmayan şeylerde yaparım bunu. Yoksa tabi ki eksik veya yanlış harfler yazabiliyoruz. Bunu hiçbir moda yönelik söylemediğini belirtmişsin, amacım da kendimi veya diğer modları savunmak değil zaten. Sadece bazı noktaları daha iyi anlamamız gerekiyor.
    İyi forumlar.
    S. Moderatör Dilek bunu beğendi.
  • Dilayda1903

Dilayda1903 Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    44
    Çok haklısın furkan ve şöyle bir durumda var ki,Konu içinde bazı modlar sohbete dalıyor ve imla kurallarını çiğniyorlar isim vermek istemiyorum..2 kişi üst üste birşey yazsa sohbet olarak görüyorlar..kendilerini daha çok yazmasına ve konuyu sohbet gibi göstermesine rağmen..bana uyarı veren mod mesela.
  • Moderatör Özlem U.

Moderatör Özlem U. Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.280
    Ödül Puanları:
    0
    bu tür yazışmalarda en iyisi yazıları düzenlemek olacaktır
  • Red

Beğenileri:
    1.033
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Usta açıklama yapmış ama eklemek istediğim bir şey var. Beş hatanın beşine de uyarı veya ceza vermemiz için 7/24 forumda olmamız lazım. Bu da pek mümkün değil, okul zamanı dersler yoğun. Yazın da herkes tatilde. Evet öyle yapsak forumdan direkt uzaklaştırılırsınız zaten, hatta sizi uzaklaştırmayı istesek cezaya dahi gerek yok. Çok uçuk bir hatanız olursa görevli modlardan yardım isteriz banlanmanız için. Bugüne kadar da Türkçe yazım hatası için böyle bir şeyi hiçbir moddan rica etmişliğim yoktur.
    Maksat sizi forumdan uzaklaştırmak değil, hatalarınızı göstermek ve forum kurallarının işleyişini sağlamak yani.
    Türkçe yazım hatası için uyarı veya ceza verdiğimde de klavye hatası olmayan şeylerde yaparım bunu. Yoksa tabi ki eksik veya yanlış harfler yazabiliyoruz. Bunu hiçbir moda yönelik söylemediğini belirtmişsin, amacım da kendimi veya diğer modları savunmak değil zaten. Sadece bazı noktaları daha iyi anlamamız gerekiyor.
    İyi forumlar.
    Genişletmek için tıkla...
    kisa ve öz ustanin dediğini okuyun laf yapmayin..
  • Konu Durumu:
    Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş