Aşk Dedikleri..

Konu 'Alıntı Yazılar' bölümünde rapgirl tarafından paylaşıldı.

1. rapgirl

rapgirl Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0

Aşk;en yalın biçimde anlatılan tek kavramdır o,adı kendisidir zaten.Onu anlatmak için sonu gelmez cümleler kurmanıza gerek yoktur. ''Aşık Oldum!'' dediğiniz an akar sular durur, küçücük çocuk bile sizi rahatlıkla anlayabilir,çünkü aşkın dili tektir.

Aşk cesaret ister,kocaman bir yürek ister.
    Nedir bu aşk denilen şey? Elle tutulmaz,Gözle Görülmez bir şeyse nedir bu yaşanılan somut acılar,güzellikler?

Aşk,hayatın bize hazırladığı en güzel sürprizdir,bu yüzden de kalpleri ne zaman ele geçireceği hiç belli değildir.Daha ne olduğunu anlayamadan onun hükümranlığına giriverirsiniz.

Aşkın zamanını biz ayarlayabilseydik eğer ve kime neden aşık olduğumuzu anlayabilseydik,aşkın sırrını da çözerdik herhalde.Ama o zamanda aşkın insanı alıp götüren büyüsü tamemen kaybolurdu.Aşk hayata karşı işlenen en güzel ve e doğru suç ortaklığıdır,aşk hayatın bütün tekdüzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır.Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz.Ve elbette yaşanılan aşka suçlamak, yargılamak,karalamak,inkar etmek de aşka yakışmaz.Bu öncehaksızlık,kendinize saygısızlık olur.İnsan sonuna kadar savunmalı aşkını,karşılık görmese de, acı çekeceğini hissetse de, tarın terk edileceğini bilse de, ailesini karşısına alacağını bilse de taviz vermemeli aşkından. ''SENİ SEVİYORUM!'' diyebilmeli göğsünü gere gere.Aşk işte o zaman aşktır.Ve bunun doğrusu yanlışı yoktur, zaten aşkın kendisi doğrudur.Kime karşı duyuluyorsa bu aşk, doğru insan da işte odur.

Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insanı. Evli olmanız, sevgilinizin olması,bir ayrılığın taze yaralarını kurutmaya çalışmaznız,bağlılıktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, hatta sevilenin hapse girmesi bile onun hiç mi hiç uurunda değildir.İşte aşk bütün bunlara tek başınıza karşı gelebilme yürekliliğidir, belki de yeni hayta geçebilme yoludur...

Aşkın ne zaman geleceği belli olmadığı gibi, ne zaman gideceği de hiç belli değildir. Fazla vakti yoktur onun,uzun süre beklemeye ve bekletilmeye tahammülü de yoktur.Bir başka göze bakmaya, bir başka tene dokunmaya başlaması o kadar da zor değildir....Aşktan değil,, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savunun aşkınız.

Biliyor musunuz,hayat zaten kocaman bir yalan. Bu kadar sahteliğin içinde gerçek ve doğru olan tek güzellik AŞK. Lütfen ona haksızlık etmeyin...

Aşkına,sana aşık olana sahip çık veonu kaybetme.
    ''SENİ SEVİYORUM!'' demek için geç kalma!

Sevgiyle kal....

En çok sevdiğim yazılardan biri..:)
  2. Desert Rain.*

Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.918
    Ödül Puanları:
    0
    aşk la ilgili bir yazı daha okumak istemiyorum...

paylaşım için teşekkürler...
  3. rapgirl

rapgirl Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Bu ne be:D
    ani bir çıkış yaptın ?
  4. Desert Rain.*

Beğenileri:
    2.918
    Ödül Puanları:
    0
    bezdim artık arkadaşım arar "aşk" der...dıdımın dıdısı arar aşk acısı der buraya gelirim yine aşk ... ne var bu aşkta bir ben mi görmüyorum :p
  5. rapgirl

rapgirl Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    :D

benim 6-7 ay önceki halimsin;)
    Bende bir anlam veremezdim ama ya şimdi ;)

Zaman denilen kavram işte
  6. Desert Rain.*

Beğenileri:
    2.918
    Ödül Puanları:
    0
    yok yok anlam veriyorumda anlamak istemiyorum :p
  7. rapgirl

rapgirl Üye

Beğenileri:
    222