Aşk-ı Memnu romanında geçen karekter özelliklerini koruyarak farklı olay örgüsüyle

Konu 'Edebiyat 11.Sınıf' bölümünde 64GULER tarafından paylaşıldı.

1. 64GULER

64GULER Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar ben sitede bulamadım aşkı memnu romanında geçen kahramanların karekter özelliklerini koruyarak farklı olay örgüsüyle hikaye yazmalıyım yazan varsa arkadaşlar lütfen palaşın:)acil:(
  2. dilaraa

dilaraa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hoca aynı ödevi banada verdi. Nasıl bir olay örgüsü kursam diye düşünüyorum farklı bişeyler arıyorum ama bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
  3. _ShİtLeMbİq_

_ShİtLeMbİq_ Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    adnan bey bir oğlu ve birde kızı ile birlikte yaşar.eşi ölmüştür.Amerikadan yeğeni gelir.adnan beylere komşu olan firdevs hanım yolda adnan beye aşık olur.onunla evlenmek için kocasını zehirleyerek öldürür.firdevs hanımın kızı bihter bu olaya şahit olmuştur.fakat bunu annesine söylemez.ona acı çektirerek öcünü almak ister.firdevs hanımla adnan bey evlenmeye karar verirler ve evlenirler.bihter annesinden öcünü almanın zamanı geldiğini düşünür.bihter beylülle çok yakın arkadaş olur.bihter beylülle evlenir.bir gün firdevs hanım amerikaya seyahate çıkar.bunu fırsat bilen bihter adnan beyle konuşmaya karar verir.oturur konuşmaya başlarlar.bihter annesi hakkında atıp tutmaya başlar.annesinin adnan beyin serveti için onunla evlenmek istediğini ve annesinin bir sevgilisi olduğunu anlatır.ilk başta buna inanmak istemeyen adnan bey daha firdevs hanımdan şüphelenmeye başlar.olayların üst üste gelmesi adnan beyi çok yorar.adnan bey kansere yakalanır.adnan beyin kızı olan nihal de bütün olan biten herşeyi aslında bilmektedir.ama herşyi anlatmaya cesareti yoktur.daha sonra nihal bunu kendi yöntemleri ile halletmeye karar verir.çünkü babasının hastalığı nihali çok üzmüştür.nihal öncelikle sevgilisini elinden alan bihterde kurtulmak ister.bihtele konuşmaya karar verir.nihal anlatmaya başlar.daha önce behlülle nişanlı olduğunu anlatır (aslında bu doğru değildir).onun gelip hayatını mahvettiğini söyler.bihter bu olaya çok sinirlenir ve kendini tutamayarak gidip odasında intihar eder.bunu gören firdevs hanım aslında bir nevi sevinir.çünkü kızından şüphelenmeye başlamıştır.bu olayı fırsat bilen nihal babasına bihteri zfirdevs hanımın öldürdüğünü söyler.adnan bey firdevs hanımın bihterin ölümüne pek üzülmediğini sezer ve şüphesi git gide artar.firdevs hanımla aralarında bir tartışma geçer.firdevs hanım farkında olmayarak kocasını kendisinin öldürdüğünü ağzından laçırır.bunu duyan adnan bey kalp krizi geçirir ve vefat eder.firdevs hanım buna daha fazla dayanamayarak korkudan başka bir ülkeye kaçar.bir daha onu kimse bulamaz.aradan 5 sene geçer.nihal ve behlül evlenirler.tek başlarına konakta mutlu bir şekilde yaşarlar.

ben bunu yazabildim :D

Sayfayı Paylaş