Aşk Kapıyı Çalınca

Konu 'Alıntı Yazılar' bölümünde Berkay VARANGEL tarafından paylaşıldı.

1. Berkay VARANGEL

Berkay VARANGEL Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    29

Hep özlediğim, beklediğim aşkın böyle aniden kapımı
    çalıvereceğini, izin almadan yüreğimde bir köşeye yerleşeceğini hiç
    düşünmememiştim. Göz göze geldiğimiz anda. Başımdan aşağıya buzlu su dökülmüş
    gibi hissettim.

Bakışları içimi titretti, bilmediğim, tanımadığım bir
    dünyanın kapıları açılıverdi önümde... Kimde, neydi, hangi sınıfta öğrenciydi,
    daha önce onu görmemiştim. Bütün gün bu sorularla boğuştum. İlk şoku atlatıp
    kendime geldiğimde okulda onu aramaya başladım. Gerçeği öğrenmem hiç zor olmadı
    tabii ki! Suratıma tokat gibi çarpan gerçeği... O okulumuzda yeni görev yapmaya
    başlamış bir öğretmendi çok genç olduğu için öğrencilerden ayırt etmek mümkün
    değildi.

Böyle şeyler yalnız filmler de olur sanırdım. Oysa ben
    sırılsıklam aşık olmuştum. Gözleri başımı döndürecek kadar güzel olan yalnızca
    adını ve öğretmen olduğunu bildiğim biri, kısacık bir zamanda hayatımı
    değiştirivermişti. Ona aşık olmam benim suçum muydu? İnsan hesap kitap yaparak
    aşık olmazdı ki? Tamam itiraf etmeliyim, ben pek normal biri değilim.
    Başkalarına göre farklı yanlarım çok., özellikle de aşk söz konusuysa hiçbir
    zaman sıradan biri olmadım ama bu kez tamamen kaderdi. Sonunda ona söylemeye
    karar verdim.

Madem aşık olacak kadar cesaretliydim, söyleyecek kadar
    da cesaretli olmalıydım. Söyledim. Şaşkınlığımı ifade edecek sözleri şu an ben
    bulamıyorum. Düşün bir kez, çat kapı bir öğrenci geliyor ve ‘’ ben sizi gördüğüm
    ilk andan beri seviyorum’’ diyor. Ne hissedersiniz bilemem ancak o bana karşı
    çok olgun, anlayışlı davrandı.
    Yaptığım çocukluklarla hayatını cehenneme
    çevirdiğim halde sevgiyle yaklaştı.. incitmemek için çok uğraş verdiğini şimdi
    anlıyorum oysa o zamanlar çok incitmiştim.

Bir gün bana hak vereceksin demişti evet onu anlıyorum ve
    hak veriyorum. En doğrusunu yaptı. Zaman belki çılgın aşkımı bitirdi. Ama ona
    olan saygım ve sevgim sonsuza kadar sürecek.
  2. mystery_girl

mystery_girl Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    şimdiye kadar başıma böyle birşey gelmedi ama aşkın nasıl birşey olduğunu insanlara biraz da olsa hissettirmeye çalıştın ..

Sayfayı Paylaş