ASUS Crosshair V Formula 990FX

Konu 'İnternet, Network, Donanım' bölümünde Moderatör Gül tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Gül

  Moderatör Gül Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  3 Kasım 2009
  Mesajlar:
  2.216
  Beğenileri:
  973
  Ödül Puanları:
  0

  Zambezi olarak bilinen ve Bulldozer işlemcilerinin baz alındığı yeni işlemciler AM3+ soketine uygun olacak ve geriye dönük olarak AM3 soket desteğini de barındıracak. Bu yeni işlemci ailesi bu ayın başlarında son kullanıcıyla buluşacak.
  Uzunca beklemeden sonra tekrar tasarlanan Bulldozer işlemcileri için Asus yeni platformu üzerinde titizlikle çalıştı ve çok uygun bir zamanlama ile AMD tarafından son olarak tanıtılan 990FX yongasını kullanarak yeni Crosshair V Formula anakartını piyasaya sürdü.

  Crosshair V’in yeni özelliklerini göstermek amacıyla aşağıdaki Crosshair IV ile karşılaştırmalı olarak verilmiş teknik detay tablosuna göz atabilirsiniz. Sizin de görebileceğiniz gibi yeni olarak birçok özellik bu kart ile sunulmuş (Tablo uzunluğu biraz fazla, bunun farkındayı (= ):


  Kart tamamen siyah bir PCB’ye sahip. Sadece bazı bileşenler kırmızı ve beyaz renklere sahipler. Ayrıca bu yeni kart, bir önceki versiyonu olan Crosshair IV ile çok az görüntü farkına sahip. Kart üzerindeki açma/kapatma/reset/OC tuşları ile birlikte soğutucu da değişmiş. Daha canlı renkler de görüntüyü berraklaştırmış.

  Son olarak karta dahil edilmiş SLI özelliği kullanıcıları mutlu edecektir. Uzun yıllar AMD kartlardaki SLI desteğinin çok tatmin edici olmaması ve bu özelliğin bazı çipsetlerle kısıtlanması kullanıcıları oldukça rahatsız ediyordu. Artık bu sorun da aşılmış görünüyor. Bunların dışında kart gerçekten de çok yüksek bir seviyede geliyor zaten ASUS’un oyuncular için ürettiği kartlardan da bu beklenirdi. Bu kart da hız aşırtma kabiliyeti, stabilite, kullanım kolaylığı gibi yönleri ile kendini ispatlayacaktır.

Sayfayı Paylaş