Atam'a Mektup

Konu 'Gençliğin Ata'ya Cevabı' bölümünde rukiş tarafından paylaşıldı.

 1. rukiş

  rukiş Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2008
  Mesajlar:
  30
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  6

  Yüce Atam;
  Atam, bir Türk evladı olarak ve Türk gençliği adına sana bu mektubu yazıyorum. Sen gittin gideli ülkemizde bazı şeyler değişmedi değil. Cumhuriyeti sen kurdun, devletimiz cumhuriyetle yönetilmeye ve demokratik bir şeklide yönetilmeye başlandı. Ancak bazı menfaatsiz insanlar bu yönetimi çiğnemeye hatta imha etmeye kalkıştılar. Sen, kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıdın, ama hala senin bu getirdiğin yeniliği ört-bas etmek isteyenler var. Sen, devletin tarafsızca ve herkesin eşit olarak yönetilmesini istedin. Ama şimdi bizi yönetenler bunları ihlal ediyorları.
  Atam, Türk gençliği bunlara fırsat tanımaz. Asla ödün vermez. Biz eğer senin gençliğinsek bu olaylara göz yumamayız. Şimdi, ne yazıkki Doğu'da bizim askerlerimiz şehit düşüyor. Binlerce annenin-babanın yüreği kan ağlıyor. Kiminin babası, kiminin nişanlısı, kiminin de oğlu bu vatan uğruna can veriyor. Kim bilir, belki birgün bizimde yüreğimiz kan ağlayacak. Fakat Türk gençliği, taviz vermeden bizim başımızda bulunanların yani bizi yönetenlerin dikkatini çekmeyi başarabileceğiz. Sonuçta kürt, laz ya da çerkez diye bir ayrım yapılamaz. Burada hepimiz insanız. En önemlisi bu vatanın evladı olarak gurur duymalıyız kendimizle. Atam, biz senin kemiklerini sızlatmayacağız. Biliyoruz ki sen bizi her dakika izliyorsun. Sakın ola ki düşünme, bu vatan bu gençliğin elinde mi kaldı? Asla!.. Biz olduğumuz sürece bu vatana hiç birşey olmaz. Sen yüreğini ferah tut. Bu cumhuriyeti senin bıraktığın gibi aynen devam ettireceğiz. Hakkımızı savunup bizim olması gereken şeyleri geri alacağız. Umudumuz asla yitirmedik, yitirmeyeceğiz di...Senin şu sözünü hiç unutmam: "Bütün ümidim gençliktedir." Atam bu gençlik senin yüzünü emil ol ki kara çıkarmayacaktır. Daima senin yolunda ilerleyecektir. Senin gittiğin yol en güvenilir ve en doğru yoldur. O yüzden senin ilke ve devrimlerini içimizde hissederek ve yaşayarak sürdüreceğiz. Unutma ki, sadece 21. yy. gençliği değil, ileriki nesil de senin yolunda ilerleyecektir.
  Atam, Türk evladı ve Türk gençliği olarak sana, senin huzurunda söz veriyoruz. Cumhuriyetin bekçisi olacağımıza, hürriyet yolcusu olacağımıza, ilkelerini yaşatacağımıza, senin izinde gideceğimize, senin yoluna can koyacağımıza, Türk olmayı en büyük şeref ve şan sayacağımıza ve açtağın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğimize, şeref ve namusumuz üzerine and içeriz.
  "NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!"

  Rukiye DEMİRÖZ​
 2. mukoo

  mukoo Üye

  Katılım:
  11 Ocak 2008
  Mesajlar:
  261
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  16
  güzelmiş ama ATATÜRK köşesine açsaydın konunu
 3. sumeyra

  sumeyra Üye

  Katılım:
  3 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.561
  Beğenileri:
  790
  Ödül Puanları:
  0
  bunu sen mi yazdın?güzelmiş..

Sayfayı Paylaş