Atatürk Kimdir ?

Konu 'Atatürk'ün Hayatı' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Güleda

  Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.623
  Beğenileri:
  4.563
  Ödül Puanları:
  113

  1. ATATÜRK, Türkiye Cumhuriyetini kurmuş bugünkü hür ve demokratik ortamda yaşamımızı sağlayan EN BÜYÜK İNSANDIR.

  2. ATATÜRK, bütün düşmanlarını muharebe meydanlarında yenerek kazanmış EN BÜYÜK KOMUTANDIR.

  3. ATATÜRK, ordusu tamamen dağıtılmış silahları elinden alınmış, memlketimizin silahlı kuvvetlerini yeniden kurarak, düşman karşısına eğitimli, disiplinli yepyeni bir ordu çıkararak dünyanın en kuvvetli ordusu haline getiren EN BÜYÜK TEŞKİLATÇIDIR.

  4. ATATÜRK, "NE MUTLLU TÜRK'ÜM DİYENE" demek suretiyle TÜRK'ün üstünlüğünü bütün dünyaya ilan eden EN BÜYÜK MİLLİYETÇİDİR.

  5. ATATÜRK, kuvvetli olmak mutlu bir TÜRKİYE yaratmak için memleketimizde milli birlik ve beraberlik içinde yaşamak lazım geldiğini bir düstur olarak belirleyen EN BÜYÜK DAHİDİR.

  7. ATATÜRK, Memleketimizde Din, Dil, Tarım, İmar, Kültür ve Eğitim alanlarında büyük gelişmeler yapan EN BÜYÜK İNKİLAPÇIDIR.

  8. ATATÜRK, TÜRKİYE'nin çağdaş memleketler seviyesine ulaşabilmesi için büyük atılımların öncüsü olmuş bütün Türklerin sevgisini kazanmış EN BÜYÜK LİDERDİR.

  9. ATATÜRK, Din ve Devlet işlerini birbirinden ayırarak lailk bir devlet kuran ve bu devleti ileri devletler seviyesine çıkaran EN BÜYÜK DEVLET ADAMIDIR.

  10. ATATÜRK, kuvvetli, mezut ve istikrar içinde yaşayan bir TÜRKİYE yaratmak için milli bir dış siyaset takip etmek gerektiğini, karşılıklı dostluklara luzum olduğunu belirten EN BÜYÜK POLİTİKACIDIR.

Sayfayı Paylaş