Atatürk'ün 'Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur' sözüyle ilgili atasözü

Konu 'Sağlık Dersi' bölümünde cnmela tarafından paylaşıldı.

 1. cnmela

  cnmela Üye

  Katılım:
  17 Ocak 2010
  Mesajlar:
  60
  Beğenileri:
  55
  Ödül Puanları:
  0

  Arkadaşlar Atatürk'ün 'Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur' sözüyle ilgili komposizyon (kendiniz yazarsanız daha iyi olur)
  bugün akşama kadar yazarsanız çok sevinirim(bir yerden değilde kendiniz yazarsanız daha iyi olur)
  yazanlara şimdiden çok ama çok teşekkürler:):)
  cevaplarınızı akşama kadar bekliyorum:329:
 2. cnmela

  cnmela Üye

  Katılım:
  17 Ocak 2010
  Mesajlar:
  60
  Beğenileri:
  55
  Ödül Puanları:
  0
  arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum:)
  cevap yazanlara şimdiden çok ama çok teşekkürler:)
 3. Desert Rain.*

  Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  3.421
  Beğenileri:
  2.918
  Ödül Puanları:
  0
  Ödevinizin tamamını değil yapamadığınız kısmını sorabilirsiniz..İyi forumlar..
 4. ayşe sarı

  ayşe sarı Üye

  Katılım:
  19 Kasım 2011
  Mesajlar:
  2
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Atatürk`ün sporla ilgili sözleri

  :):p
  Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlâk da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler , zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben Sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlâklısını severim.

  Türk sosyal bünyesinde spor hareketlerini düzenlemekle görevli olanlar, Türk çocuklarının spor hayatını yüceltmeyi düşünürken sadece gösteriş için herhangi bir yarışmada kazanmak azmiyle spor çizmezler. Esas olan bütün yaştaki Türkler için Beden Eğitimi sağlamaktır.

  Her çeşit spor faaliyetini Türk gençliğinin milli terbiyesinin ana unsurlarından saymak lâzımdır. Bu işte hükümetin şimdiye kadar olduğundan daha çok ciddi ve dikkatli davranması , Türk gençliğinin spor bakımından da milli heyecan içinde , itina ile yetiştirilmesi önemli tutulmalıdır.


  Türk milleti anadan doğma sporcudur. Henüz yürümeye başlayan köy çocuklarını bile harman yerinde güreşirken görürsünüz. Ata en çok , ve iyi binen yalnız Türk erkekleri değildir. Türk kadını da bu işi iyi bilir.


  Türk çocuklarına sporun bu günkü tekniğini öğretmek ve bunların bir kısmını bazı törenlerde ve bayramlarda dekor ortaya koymak gerekir. Buna lüzum var mı, yok mu ? gibi soruya söyle cevap verilebilir. Esasen yoktur ; fakat hakikati ufak bir örnekle ispat edebilmek için gereklidir.


  Müspet bilimlerin temellerine dayanan , güzel sanatları seven , fikir terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de kabiliyeti artmış ve yükselmiş olan erdemli, kuvvetli bir nesil yetiştirmek ana siyasetimizin açık delilidir.


  Bütün millet ve memleket evlatlarını sportmen yapabilmek için sarfedilen çalışmanın ehemmiyet ve kudsiyeti aynı derecede kıymetli ve mühimdir.
  [/COLOR]
  cnmela bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş