Atılım Üniversitesi /Ankara

Konu 'İlkokullar / Liseler / Dersaneler / Üniversiteler.' bölümünde ~~Özge~~ tarafından paylaşıldı.

1. ~~Özge~~

~~Özge~~ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.697
    Ödül Puanları:
    36

Kuruluş
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Atılım Üniversitesi kurulduğu 1996 yılından bu yana geçen sekiz yıllık sürede pek çok atılımı gerçekleştirmeyi başararak yeni projelerini uygulamaya devam etmektedir. Fakülte ve bölüm sayılarını artıran Atılım Üniversitesi, öğretim kadrosunu güçlendirmekte, yaptığı yeni binalarla derslik ve laboratuarlarını çoğaltmakta, her geçen yıl artan bilimsel çalışmaları ve yayınlarıyla uluslararası platformlarda Türkiye’yi temsil etmektedir.[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Öğretim Dili[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]İngilizce[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Rektör
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Adı Soyadı ;[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Prof. Dr. Abdürrahim ÖZGENOĞLU (Rektör Vekili)[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Telefon ;
    [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]0.312.5868200[/FONT][/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Faks ; [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]0.312.5868090[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Adresi ;
    [/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rektörün Mesajı[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Amacı, bilgi çağının gerektirdiği evrensel “bilgiye ulaşım” ve “bilgi kullanım” yeteneklerine sahip, mesleki konularda bilgili ve deneyimli, araştırmacı, dinamik, ülke sorunlarına duyarlı, takım çalışmasını seven, mesleklerinde ve iş dünyasında başarılı, rekabetten korkmayan, uluslararası çevrelerle yakından ilişkili, sanatsal, kültürel ve tarihsel değerlerimize sahip çıkan, çevre korumasına duyarlı insanlar yetiştirmek olan üniversitemize, üniversite eğitimi almak, bilgi çağının donanımlarına ulaşmak isteyen siz sevgili gençlerimizi bekliyoruz.[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Web Sitesi
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]www.atilim.edu.tr[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    E-mail Adresi
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]İletişim Bilgileri[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Telefon ; [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]0.312.5868000[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Faks ;
    [/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]0.312.5868090[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Adres ;
    [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Atılım Yerleşkesi Kızılcaşar Köyü 06836 İncek - ANKARA
    [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Lisans Ve Yüksek Lisans Programları[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Atılım Üniversitesi, İşletme, Fen-Edebiyat, Mühendislik ve Hukuk olmak üzere dört fakültesiyle lisans, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri olmak üzere iki enstitüsüyle de yüksek lisans eğitimi vermektedir. [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Güçlü bir eğitim kadrosuna sahip olan Mühendislik Fakültesi’nin bilgisayar, endüstri, elektrik- elektronik, inşaat, mekatronik, üretim ve malzeme mühendisliği olmak üzere yedi bölümü bulunmaktadır. Mühendislik dalları üzerinde başarılı çalışmalar yapmış deneyimli akademisyenlerden oluşan eğitim kadrosu, birer eğitimci ve bilim insanı olarak Atılım Üniversitesi’ nin amaçları doğrultusunda hem gençleri hedeflerine taşıyacak donanımı kazandırmakta, hem de bilim dünyamıza değerli çalışmalarıyla katkı sağlamaktadır.[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Mekatronik, üretim ve malzeme mühendisliği gibi “geleceğin meslekleri” kategorisinde değerlendirilen üç yeni mühendislik dalında da eğitim veren Mühendislik Fakültesi, yurt çapında bu dallarda hizmet veren az sayıdaki fakültelerden biri olup, mühendislik dallarında diğer vakıf üniversitelerinden oldukça farklı bir konumda bulunmaktadır. [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sahip olduğu bakış açısıyla yurdumuzda eğitim veren diğer işletme fakültelerinden ayrılan İşletme Fakültesi, çağın işletme anlayışından, hızla değişen iş dünyasının ihtiyaçlarından yola çıkarak eğitim standardını belirlemektedir. Yurdumuzda ilk kez Atılım Üniversitesi İşletme Fakültesi bünyesinde eğitim veren Halkla İlişkiler Bölümü bu anlayışın tipik bir örneğidir. Çağımızın halkla ilişkiler eğitiminin işletme eğitiminden ayrı tutulmaması gerektiğini düşünen Atılım Üniversitesi, Yönetime Giriş, Organizasyon Teorisi, Örgütsel Davranış, Stratejik Yönetim ve Proje Yönetimi başlıklı işletme derslerini eğitim programına dahil etmiştir. Halkla İlişkiler Bölümü dışında İşletme, Türkçe İşletme, İktisat, Turizm İşletmeciliği, Uluslararası ilişkiler bölümlerinde eğitim verilmektedir. [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]2003 - 2004 öğretim yılında eğitim vermeye başlayan Hukuk Fakültesi Avrupa Birliği üyeliğine hazırlanan Türkiye’ nin tam anlamıyla bir hukuk devleti olması için çalışacak gençler yetiştirmeyi ve hukuk alanına bilimsel çalışmalarıyla destek vermeyi amaçlamaktadır. [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Fen Edebiyat Fakültesi bünyesi içinde İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık ve Matematik Bölümleri’ nde eğitim verilmekte olup, 2004 - 2005 öğretim yılında “Psikoloji” bölümüne öğrenci kabul edilmiştir.[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Akademik Personel Sayısı[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Türk ve yabancı 272 akademisyenden oluşan güçlü bir öğretim kadrosu ile toplam 2647 öğrenciye ABET 2000 gibi uluslararası standartlara uygun eğitim verilmektedir.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Öğrencilerinin, başarılı olma koşulu ile yurtdışında eğitimlerine devam etme şansını artırmak isteyen Atılım Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Polonya, Slovakya, İspanya ve Hollanda’ da bulunan “kardeş üniversiteler” iyle yaptığı değişim programlarıyla bu hedefini de gerçekleştirmektedir. Atılım Üniversitesi Sokrates/ Erasmus Programı’ nı uygulayan vakıf üniversitelerinden birisidir.[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Yerleşim
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Atılım Üniversitesi Kampüsü Ankara’ nın yeni yaşam alanlarından İncek Köyü yakınlarında kuruludur. Atılım Kampüsü 250.000 m2 açık, 51. 365 m2 kapalı alandan oluşmakta ve yatırım programları doğrultusunda yeni binaları inşa edilmektedir.
    [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Teknoloji Ve Kütüphane[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Öğrencilerimiz, küreselleşmenin ve değişimin hız kazandığı ortamda, bilginin kolaylıkla erişilebildiği, kullanılabildiği ve gelişmiş bir iletişim altyapısına sahip olmayı amaçlayan kütüphanemizde 25.545 kitap, 1041 süreli yayın ve sınırsız internet olanağı sunan 10 bilgisayardan yararlanabilmektedir.[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Kültürel ve Sosyal Etkinlikler
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Her yıl gerçekleştirilen “Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali” (Bahar Şenliği) ile sadece yurt içinden değil, yurt dışından gelen üniversitelilerle kaynaşan Atılım’ lı gençler, farklı kültürleri tanıma olanağını da elde etmektedir. [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Bir Vakıf üniversitesi olan Atılım Üniversitesi’ nin Hazırlık Okulu bünyesindeki “Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi” üniversite yaşamına uyum, öğrenme teknikleri, etkili ve verimli ders çalışma yöntemleri, sınav kaygısı ile başa çıkma, kendini tanıma, çevre ile iyi ilişkiler kurma ve geliştirme, başarıda aksayan yanları bulup ortaya çıkarma ve çözüm yollarına odaklaşma konularında öğrencilere hizmet verilmektedir.
    [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Atılım Üniversitesi’ nde uluslararası değişim programlarının başlatılması, yürütülmesi ve koordinasyonundan sorumlu olan “Uluslararası İlişkiler Ofisi” öğrencilerin ve üniversitenin geleceğine önemli katkılar yapmaya yönelik yeni ve esnek bir kariyer servisi sunmayı amaçlayan “Kariyer Planlama Ve Mezunlarla İletişim Ofisi”, Atılım Üniversitesi öğrencilerini yakın çevrelerinden başlayarak sosyal ve çevresel konularda bilinçlendirmek ve bu konulara olan duyarlılıklarını arttırmayı amaçlayan “Sivil Girişim Ve Gönüllü Çalışma Programları Ofisi” öğrencilerimize hizmet vermektedir.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Spor Olanakları[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Öğrencilerin sportif aktiviteleri için üniversitenin kampüsünde kapalı spor salonu, tenis kortları, açık yüzme havuzu, basketbol ve voleybol sahaları bulunmaktadır.

[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sağlık Hizmetleri[/FONT] --- [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Yiyecek Ve İçecek[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Üniversite Kampüsünde 500 kişilik kapasitede, sıcak ve aydınlık bir mekana sahip “Rainbow Cafe”, 300 kişiye hizmet verebilecek kapasitedeki “Friendly Restaurant”, 200 kişilik kapasiteli Mühendislik Fakültesi kafeteryası ve ev yemeklerini özleyen öğrencilerimize hizmet sunan 40 kişi kapasiteli “Gözleme Evi” öğrenci ve akademik personelin hizmetindedir.[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ulaşım[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Kent merkezine 20, çevre yoluna 6 km uzaklıktaki Atılım Kampüsü’ ne EGO otobüsleri ve minibüslerle ulaşılmaktadır.[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Yurtlar[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Atılım Üniversitesi’ ni Ankara dışından kazanıp gelen öğrencilerimizin kalacak yer sorunları Halkla İlişkiler biriminin sunduğu çeşitli alternatiflerle çözülmektedir. Ankara’da yer alan yurtlar arasında öğrencilere en uygun seçenekler sunulup onlara yardımcı olunmaktadır. [/FONT]
    Kampüs dahilinde öğrencilerimize yurt olanağı sağlamak için yatırımlar devam etmektedir[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif].[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Burslar [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Başarıyı teşvik etmek, ödüllendirmek ve başarılı olup da maddi durumları iyi olmayan öğrencilere destek olmak amacıyla çeşitli burs olanakları sağlanmaktadır. [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Atılım Üniversitesi’ nde 2004 - 2005 öğretim yılında toplam 401 öğrenci söz konusu burslardan yararlanmaktadır.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Yıllık Eğitim Ücreti [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Atılım Üniversitesi’ nin tüm bölümlerinde eğitim ücreti (KDV dahil) 6.500 Amerikan Doları’ dır. Ödemeler dönem başlarında olmak üzere, yılda iki taksit halinde yapılmaktadır.[/FONT]

Sayfayı Paylaş