ay ile güneşin aşkı...

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde harbikızemine tarafından paylaşıldı.

 1. harbikızemine

  harbikızemine Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.576
  Beğenileri:
  859
  Ödül Puanları:
  114

  Gökyüzünün güzeliymiş,ışıgıymış güneş o kadar güzel parlıyormuş ki artık ona bakmak yürek istermiş.Gel zaman git zaman ay güneşin güzelliğini gece agaclardan,ucan kuslardan,yıldızlardan duymuş. Görmediği halde aşık olmuş ışıgın kaynagına lakin birleşmeleri imkansızmış.Ayın güneşe aşık oldugunu artık herkes biliyormus güneşde duymuş bunun imkansız oldugunu odabiliyormuş güneş ve ay evrendeki herkese anlatıyormuş bu askı aradan cok uzun zamanlar geçmiş görmedikleri halde o kadar çok aşık olmuşlar ki birbirlerine bütün kainat ögrenmiş bu aşkı tam güneş batarken ay gökyüzüne geliyor ve birbirlerini görmediklerine cok üzülüyorlarmış. güneş bu üzüntüye dayanamıyor bulutlar güneşin haline üzülür ve kainat güneşin bu halini görmesin diye onun önüne geçip onlar aglarmış bazı bulutlar ise hem üzülür cok üzülür ve sinirlenir bu yüzdende şimsek caktırırlar yeryüzüne çünkü onların birlesmeleri yeryüzü için iyi olmaz hersey onların aksiymiş.Ay hergece üzülüyor bunu gören yıldızlarda bir yanıp bir sönüyor bazıları ise o kadar üzülüyormuş ki hemencikte boşluga kayıyorlarmış.

  Artık bu acıya dayanamayan ay gökyüzünde buluşmak istemiş haber yollamış güneşe güneş önce tedirginleşmiş yeryüzü için sonra o da bu acıya dayanamayacıgı anlayınca haberi onaylamış her şeye inat bulusacaklarmış kainata meydan okuyacaklarmış.Güneş gündüz ayı bekleyecekmiş ay o kadar zorluklara ragmen sevdiğine dogru gitmiş birbirlerini gördükleri an etraf kararmaya baslamış yeryüzü ve kainat cok sasırmış.Birbirlerini gördüklerinde hersey o kadar farklı olmuski askları daha çok büyümüş güneş o kadar tutulmuş ki aya ayın onu sevdiginden cok sevmiş ama hemenayın gündüzden gitmesi gerekiyormuş ama bu kısacık zamnda yetmiş onlara bundan sonra sık sık olmasada birbirlerini her seye inat göreceklermiş (işte en imkansız güneşin ile ayın buluşmasıymış güneş ile ay bu imkansızı basarmışlar o yüzden imkansız olan hiçbirsey yok bu hayatta)
  (arkadaslar bunu yazdım insallah begenirsiniz)
  U.K._Fatih bunu beğendi.
 2. tömbk

  tömbk Üye

  Katılım:
  17 Kasım 2008
  Mesajlar:
  84
  Beğenileri:
  66
  Ödül Puanları:
  0
  paylaşım için sağol
 3. harbikızemine

  harbikızemine Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.576
  Beğenileri:
  859
  Ödül Puanları:
  114
  rica ederim..
 4. U.K._Fatih

  U.K._Fatih Üye

  Katılım:
  27 Ocak 2010
  Mesajlar:
  53
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  Çalışmaya devam.. Fikir güzel, bir dahaki sefere biraz daha işle ama bence. Yine de teşekkürler tabii, el emeği göz nuru;)

  Daha geniş bir zamanda bir arkadaşın yazısını atayım ben de. Bir bak; onun adı da "Gezegenleri Aşkı" idi sanırım. Böyle ilginç bir yazıydı..
 5. harbikızemine

  harbikızemine Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.576
  Beğenileri:
  859
  Ödül Puanları:
  114
  yazdık birseyler işte gönder onada bakayım ;)

Sayfayı Paylaş