Bahçeşehir Koleji'ni Amerikanlar Aldı!

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Lethe tarafından paylaşıldı.

 1. Lethe

  Lethe Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  12 Nisan 2010
  Mesajlar:
  8.551
  Beğenileri:
  8.202
  Ödül Puanları:
  113

  Carlyle işadamı Enver Yücel'in eğitim portföyünde yer alan Bahçeşehir Koleji'ni satın aldı.


  Özel sermaye fonu Turkven'in Doğa Koleji'ne yaptığı yatırım sonrası eğitimde gerçekleşen bu alımın sektörün gelecek potansiyeline işaret ettiği belirtiliyor. Bahçeşehir Koleji'ne yatırım yapan Carlyle grubu Türkiye'de daha önce Medical Park'ın yüzde 40'ını da almıştı.

  Şirketin Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya yönelik 500 milyon dolarlık fonunu yöneten Türkiye yöneticisi Can Deldağ daha önce yaptığı açıklamada Türkiye'nin öncelikli pazarlardan biri olduğunu söylemişti. Carlyle Bahçeşehir eğitim grubu bünyesindeki kolej bölümünü aldı. Bahçeşehir grubunun üniversite (Bahçeşehir Üniversitesi) ve dershane (Uğur Dershanesi) yatırımları da bulunuyor.

  Anaokulundan üniversiteye kadar eğitimde

  1994 yılında İstanbul Bahçeşehir'de hizmet vermeye başlayan Bahçeşehir Koleji 2003 - 2004 eğitim ve öğretim yılından itibaren Anadolu'ya açılma kararı aldı.

  Şu an da bünyesinde tüm yurt genelinde 34 anaokulu 19 ilköğretim ve 9 lisesi bulunuyor. Bahçeşehir Kolejlerinin kurucusu olan Enver Yücel aynı zamanda Özel Uğur Dershanesi'nin de kurucusu. İstanbul'daki 6 ve yurt genelindeki 42 şubesinde Uğur Dersanesi'nde her yıl 35 bin öğrenci üniversiteye giriş için hazırlık öğrenimi görüyor. Yücel aynı zamanda kolejiyle aynı ismi taşıyan Bahçeşehir Üniversitesi'nin de kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı.

  Yücel aynı zamanda BJK Koleji'nin de ortaklarından. Bahçeşehir Kolejleri 5 yıl içinde 50 ilköğretim okulu ve 100 anaokulu açmayı hedefliyor.

Sayfayı Paylaş