BAkın bazı sayfaları çevirdim

Konu 'İngilizce 7. Sınıf' bölümünde marvolo tarafından paylaşıldı.

1. marvolo

marvolo Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    0

136.
    Bugünün doktorları geçmişteki doktorlardan daha iyiler. Farklılıklar hakkında konuş. Paragrafı oku ve çalışma şartlarını ve medikal araç gereçleri karşılaştır.
    Tochi uzuun yıllar önce bir doktordu. İnsanlar ona büyücü doktor/sihirbaz hekim diyorlardı. Bir insan hastalandığında her zaman aynı soruyu sorardı. Soru şuydu:
    1.kaç yaşındasın
    2.neren acıyor/acı nerede?
    3.ağrı ne zaman başları?
    Sonra bitkilerden ilaçlar üretirdi.

136.
    Susan’ın problemiyle ilgili olan diyalogu oku. Senin arkadaşın susan. Sen bir doktorsun. Listedeki kelimeleri kullanarak susan ile konuş ve ona bazı tavsiyelerde bulun.
    S:merhaba doktor.yardımına ihtiyacım var.bu yıl geçen yıla göre daha ağırım.biraz kilo vermek istiyorm.bana yardım edebilir misin?
    D:tabiî ki sana yardım edebilirim.eğer programımı takip edersen 3 ay içinde kilo verebilirsin.ayrıca daha sağlıklı olursun.
    S: oh, doktor gerçekten mi?buna inanamıyorum.
    D: ilk önce yeme alışkanlıklarını ve günlük rutinlerini öğrenmeliyim.neden hoşlanırsın?ne yapmaktan zevk alırsın?çalışma ve hayat şartların neler?
    S:tamam doktor.seninle konuşmaya hazırım. Fast food’dan çok hoşlanırım fakat meyvelerden nefret ederim.
    D: daha fazla meyve yiyip daha az fast food yemelisin.
    S: fast food ve şeker yemekten gerçekten çok hoşlanıyorum/zevk allıyorum.
    D: bunları yememelisin.senin için bir diyet programı hazırlayalım mı?bu diyet programını takip edebilir misin?
    s:evet doktor,bu programı takip edebirim.
    D:iyi.hadi öncelikle diyet programını hazırlayalım.daha sonra bir egzersiz programı yapacağız.
    S: oh doktor.egzersiz yapamam.egzersiz yaptığımda kendimi yorgun hissederim.

142.
    Duygular, sevgi, korku veya öfke gibi kuvvetli duygulardır.
    Düşünceler, bizim fikirlerimiz, düşüncelerimiz veya planlarımızdır.
    Biz, duyguları gösteririz, ama biz, bizim düşüncelerimizi deriz.
    İnsanlar, farklı yollarda onların duygularını gösterir.
    Bazen kullanımın, sözle ifade ettiği onlar, ve bazen kullanımın, jest yaptığı onlar.
    Onlar, onların kollarına hareket eder, uzatır, veya başlar.
    Bazı jestlerin, bütün dillerde aynı anlamları var çünkü jestlerin, bir lisanı yok.
    Eğer sen, gülümsersen, o genellikle, senin, mutlu olduğunu ifade eder.
    Gülüş ve ağlamanın, evrensel anlamları var.
    Kork, ve sürpriz, hem de dünyanın her yerinde aynı yolda onların olduğu duygular ve insan gösterisidir.
    Eğer insanlar, fiziksel hareketlerle onların duygularını gösterirse, vücut dilidir.
    Onlar, vücut dilini suyun altında kullanır, ayrıca.
    Diğerlerinden bazı duyguları ifade etmek için daha kolaydır.
    Kadınlar, gösterir, ve kolayca onların duygularını paylaşır, ama adamlar, yapmaz. Biz, bizim duygularımızı paylaşmalıydık çünkü eğer biz, bizim problemlerimizi demesek, biz, yardımı alamayız.

143.
    Tom : merhaba, araba hizmetinin olduğudur?
    Makineci: Evet, odur. Ben, sana nasıl yardım edebilirim?
    Tom: bu, Tom nakdidir. Benim arabam, hazır mıdır? Ben, gelebilir miyim, ve onu alabilir miyim?
    Makineci: Ben, henüz hazır olmadığından korkarım. Biz, kırık parçayı bekliyoruz.
    Onlar, onu teslim edecek.
    Tom:, sen, neyi ifade edersin?
    Makineci: Ben, bizim, burada kırık parçamız olmadığını ifade ederim.
    Onlar, kargo ile onu yollayacak. Ben, bizim, bu ikindi onu alacak olduğumuzu düşünürüm.
    Tom : ama, ama... Sen, bana bunu nasıl yapabilirsin? Ben, sana inandım, ve ben, düzenlemeleri yaptım. Sen, beni anlar mısın?
    Makineci:....
    Tom : beni dinlerken sensin?
    Makineci: evet, efendim. Ben, seni dinliyorum, ve ben, seni anlarım.
    Ben, onun hakkında çok üzgünüm. Sen, şimdi kızgınsın, ama bizim hatamız değildir.
    Tom : ama sen, bana söz verdin.
    Makineci: evet, efendim. Sen, doğrusun.
    '11 kontrol, ve onun hakkında seni bilgilendirir. Ben, seni arkada çağıracak mıyım?
    Tom: evet, memnun eder. Sen, benim, sıkıntıda olduğumu bilirsin.
    Makineci: evet, bay, ben, bilirim. Hoşça kal.
    Tom : hoşça kal.

13. Konuyu oku, ve benzer bir diyalogu uygula.
    Konu: Sen, bir oteldesin. Sen, iki hafta önce senin otel odanı ayırdın, ama, şimdi herhangi bir boş oda yoktur. Senin duyguların ve düşüncelerini ifade et. Senin arkadaşın, resepsiyon memurudur. Bu ifadeleri kullan: ben
    xceyda ve CANDY GİRL bunu beğendi.
  2. CANDY GİRL

CANDY GİRL Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    çok saol arkadaşım
  3. perikız

perikız Üye

Beğenileri:
    2