Bana Hep Gülümse!

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde HypeR tarafından paylaşıldı.

1. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0

Hayatın en anlamsız zamanında bile gül demişti babam.
    Birkaç aylık bebek gibi masumca gül.
    Seni mutlu veya mutsuz eden her şey için gül…

Kendime gülüyorum bu aralar. 20 dakika düşünüpte iki satır cümle yazamayacak kadar beceriksiz olmama gülüyorum. Aynı zamanda bu gülümsemeyi tanımlamak içinde düşünüyorum. Babam gül dediyse vardır bir bildiği diyorum.

Tanımlama:
    Gülümseme: ‘ Mutluluk ifadesidir. ‘ işte lan ne oyalıyorsun bizi burada dediğinizi düşünüyorum ama gene yazıma devam etme kararı alıyorum dostlar.

Ekşi Sözlükte bir arkadaş ‘ Karanlığı silen en güzel silgi ‘ diye tanımlamış gülümsemeyi. Ne güzel söylemiş. Her gün onlarca, yüzlerce belki her dakika gülüyoruz. Bazen esprilere bazen de hayatın absürd taraflarına. Ama gülüyoruz mutluyken veya mutsuzken, anlamlı veya anlamsız…

Öncelikle kendimizi eleştiriyorum dostlar. Hayatta surat asılacak ne varsa hepsine gülmemizi eleştiriyorum. Televizyonlarda lanet olasıca Türk filmlerindeki küfürlere kahkahalar atarak gülmemizi, üstelik onları baş tacı yapmamızı eleştiriyorum. Bu ülkenin gelişime aç gençlerine televizyonlarda magazin programları izletip hayatı oyuncak zannetmemizi eleştiriyorum. Birbirlerine sataşıp ülke meselelerini halledeceğini düşünen ileri zekâlı yöneticileri, her gün cinayet haberlerini haber olarak milletin önüne koyan akıldan yoksun basın organlarını eleştiriyorum. Kültür-sanat, teknoloji-bilişim, genç beyinler haberleri yerine bunların gösterildiği bir ülkede yaşadığımız için kendimize gülüyorum şimdi de. Evet! Kendimize gülüyorum. Bunlardan iğreniyorum ama değiştirilmesi yönünde de bir adım atılacağını zannetmiyorum. Bizde ayak uydurduk gidiyoruz bakalım.
    Niye güldün? dediğinizi duyar gibiyim. Bunlarda gülecek ne var diye düşünebilirsiniz. Ben en azından doğru ve mantıklı konulardaki acıma durumuna gülüyorum peki ya izlediğimiz şeylerdeki küfürlere gülmenin nesi anlamlı? Bir küfür şuan ki acınacak durumumuzdan daha komik olabilir mi? Gerisi size kalmış…

Bunların dışında sizin çokta uzak olmadığınız bir konuya değinelim şimdi. Gülümsemenin en anlamlı olduğu bölüme gelelim.

Ahh ahh!

Anımın canlanmasını, içimdeki garip duygunun gün yüzüne çıkmasını bekliyorum. Duygularımı her seferinde saklamaya çalışsam da içimdeki canavarı kamçılayan acıyla baş edemiyorum. Düşünüyorum… Bulunduğum halden mutluysam ve prensiplerim varsa neden bunları bozayım diye.
    Gerçekten de mutluyum. Canımdan çok sevdiğim ailem, kitaplarım, DVD arşivim, bilgisayarım, az da olsa arkadaşlarım, yüreğimi ve düşüncelerimi koruyan Tanrım yanımda.
    Konuyla alakası olmasa söylemek istemezdim ama o gülümseme…
    Sabah kalktığımda aklıma gelen mutluluk verici gülümseme…
    Sevgi deyince ailemden sonra aklıma gelen o sıcacık bakış…

Hayal kurmak ve hedefler arasındaki farkı çok iyi anlıyorum şimdi. Hayal kurmak, gerçekleşmesi yönünde temennide bulunduğumuz ama o yolda gitmediğimiz, hedefler ise hem isteyip hem başarma yolunda gittiğimiz adımlar imiş.
    Hep hedeflerim olmuştur. Hayatta sayılı hayal kurmuşumdur. En önemlisi ise o gülümseme.
    Belki de en anlamlısı.
    Babamın bahsettiği gülümseme sanırım.
    Sevginin gülümsemesi.
    Adını bilmediğin bir insanın gülümsemesi…

Sabah kalktığımda ruhumu temizleyen gülümsemeyle tatilde karşılaştım. Havuz falan derken canım sıkıldı az internette takılayım diyerekten dizüstü bilgisayarı alıp kamp’ın gazinosuna gittim. 3 kişilerdi. İnsanları gizliden izleme adetim yoktur ama anlamadığım bir şekilde dikkatimi çekti. Masa tenisi oynayışı, yüzünün güzelliği gibi diline vurmuş konuşmaları ve o gülümseyiş. Yazarken bile gözlerim doldu. Oradayken işte bu demiştim ilk defa. Prensipleri bir kenara bırakıp Tanrının bana gönderdiği melek bu demiştim ama adını dahi öğrenmeden tatil bitmişti. Belki de Tanrı onun gibi birini karşıma çıkaracaktı. Bütün gelecek planlarını bozabilecek biri onun gibi olacaktı. Keşke diye başlayan cümle başlarından nefret ederim fakat bunun için Keşke demek istiyorum bütün içtenliğimle. Tanrıya onu bana ver diye dua etmek istiyorum
    Ve diyorum ki

Sabah kalktığımda BANA HEP GÜLÜMSE…

Düşündüm de yazı yazmak güzel bir şeymiş. Benim hoşuma gitti, yazarken zevk aldım. Sizde okurken zevk aldıysanız değişik konular üzerinde yazılar yazabilirim.

Tιмσтнée Sт.Jσsερн​

05.08.2009 - 03:40​
  2. clever

clever Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    bravo dostum gayet başarılı olmuş ;)
  3. !..GncFB.ip3q..!

!..GncFB.ip3q..! Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    16
    çok duysusallaştım ya :(:( süper anlatmışsın gökhan beynine sağlık...!
  4. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113
    Dün söyLediğini başarmışsın.. Çok güzeL yazmışsın..

TebrikLer ;)

5. hilly

hilly Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.711
    Ödül Puanları:
    113
    senden böyLE bir yazı bekliyordum zaten...şaşırmadım...

=) babana minnettar olmalısın....
  6. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Öyle =)

Ne diyeceğimi bilmiyorum siz güzel şeyler yazınca mutlu oldum şimdi. İçime bir yazı yazma şevki doğdu.
  7. clever

clever Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    yazmaya devam et bence hiç bırakma dostum ;)
  8. mystical50

mystical50 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    16
    söylediklerini şimdi daha iyi anlıyorum yazılarıını paylaştıgın sürece okumaya devam edecegim güzel bir yazıydı gökhancıgım sağol aldı götürdü diyebilirim :)
  9. !...Kbrr...!

!...Kbrr...! Üye

Beğenileri:
    313
    Ödül Puanları:
    16
    döktürmüşsün...Ama iyi ki döktürmüşsün be gökhan...Gerçekten biraz duygulandırdı biraz da üzdü beni...halimize üzüldüm halimize...
    başka yazılar da yazarsan zevkle okurum!
  10. babygirl->seda

babygirl->seda Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    44
    Çok güzel bir yazı olmuş bir an gözlerim dolucak gibi oldum :) yazmaya devam et =)

Sayfayı Paylaş