Başarili İnsanin Toplumda Yeri Nedir?

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde ali çetinöz tarafından paylaşıldı.

 1. ali çetinöz

  ali çetinöz Üye

  Katılım:
  8 Aralık 2009
  Mesajlar:
  22
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0

  BAŞARILI İNSANIN TOPLUMDA YERİ NEDİR?ÇOK ACİLLL HEMEN GÖTÜRMEM LAZIM:confused:
 2. Kemalizm

  Kemalizm Üye

  Katılım:
  20 Şubat 2010
  Mesajlar:
  113
  Beğenileri:
  139
  Ödül Puanları:
  0
  Kardeşim. Bunu kendin yapman gerekir. Biz burada senin ödevini yapmak için bulunmuyoruz....
 3. akdemir

  akdemir Forumdan Uzaklaştırıldı

  Katılım:
  25 Şubat 2010
  Mesajlar:
  22
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  0
  Kemalizm sana katiyen katılmıyorum. Biz burda birbirimizn odevlerine yardımcı olmak için varızzzz.
 4. akdemir

  akdemir Forumdan Uzaklaştırıldı

  Katılım:
  25 Şubat 2010
  Mesajlar:
  22
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  0
  İnsanların yaşamlarında yapması gerekenler ile yapmak istedikleri her zaman çakışır. Yapması gerekenler yerine yapmak istediklerini yapanlar o an için mutlu olabilir ama başarıyı yakalayamazlar. Örneğin bir öğrenci ders çalışması gerekirken canı arkadaşlarıyla sinemaya gitmek istiyorsa ve o da bunu yapıyorsa, kendi başarısını engellemiş olur. Ancak ders çalışma sırasında çekilen zorluk ve acı, hiç bir zaman başarısız olan ve başkaları tarafından hor görülen birinin çektiği acıdan fazla değildir."

  İnsanların başlarına gelen olumsuz olaylardan başkalarını sorumlu tutma yerine o olaydaki kendi payını tespit etmeye çalışmasının daha doğru davranış olduğunu vurgulayan

  "Hayatta çok küçük farklar, çok büyük farklılıklar yaratır. Bu nedenle başarılı olmak için diğerlerinden farklı bir şeyler yapmak gerekir. Ayrıca evrensel kurallarla birlikte yerel başarı kurallarını bilmek, başarmak için ilk adımı atmalı. Çünkü ABD' de eğitim alıp, Türkiye' de yatırım yapan, iş kuran çok kişi sermayesini batırdı"
 5. goncam_92

  goncam_92 Üye

  Katılım:
  3 Ekim 2008
  Mesajlar:
  229
  Beğenileri:
  309
  Ödül Puanları:
  18
  BAŞARILI İNSANLAR

  Ülkemizde, gerçek yönetici olabilmek için, insanın kendisinin yanı sıra, dünyayı da tanıması gerekiyor. Ayrıca yöneticilerin, yeni fikirler yaratması çok gerekli değildir. Ancak önüne gelen fikirleri, mevcut koşullara oturtabilmeli ve onlara yeni bir bakış kazandırabilmelidir. Ayrıca İnsanlarımızın, doğru işler yapıyor olması da yeterli değildir. Aynı zamanda doğru ve verimli işler yapıyor olmaları da gerekir.
  Kariyer sahibi olmak, insan için çok önemlidir. Ancak bundan daha önemlisi insan, şartlar ne olursa olsun, kendi çabaları bir yerlere gelmelidir. Ayrıca her şey, bir işi başarmak isteği ile başlar. Eyleme geçmeden, hiçbir hedef başarıya ulaşamaz.
  Başarılı insanlar, toplumun yüz akıdır. Kendilerine değer verir ve güvenirler. Kendilerini, her platformda ifade edebilir, içindeki sese de kulak verirler, özellikle özgüven sahibidirler. Bu özgüven, onların yaratıcılık için, gerekli olan heyecan ve cesarete sahip olmalarını sağlar. Dolayısıyla, özgüveni olan insanlar, kendilerine ulaşılması güç hedefler koymaktan çekinmezler. Ardından da bu yüksek hedefe odaklanarak, onu gerçekleştirme yönünde, en büyük adımı atmış olurlar. Kendini sürekli olarak geliştirme çabası içindedirler. Her zaman yeni bilgilere açıktırlar.

  bu yardımcı olur sanırım.
  NagİhaN! ve matematikdehası bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş