baysedef30 ile Röportajımız ( 10.12.2012)

Konu 'Röportaj' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113

01) Etutodasi.biz ile ne zaman tanıştın ve burada bulunmanın amacı nedir?

2009 yılında falan ödev araştırırken gördüm. Rastlantı yani. Başlarda sadece ödevlerime yardımcı olması için uğruyordum fakat sonradan aktif olmaya başladım.

02) Eğer burada yetkili bir kişi olsaydın forumun gelişmesi için ne gibi katkılarda bulunabilirdin veya yetkiliysen şuan amacın ve planların neler ?

Şu an yetkili değilim. Zaman ne gösterir bilemem. Ama eğer yetkili olsaydım şu kırık linklerin düzeltilmesi yada kaldırılmasını isterdim. Çok çektim bu linklerden çünkü. Büyük umutlarla tıkladığım linklerin beni hayal kırıklığına uğratmasını istemiyorum. :) Daha yapılabilecek bazı şeylerde var tabi. Onun haricinde site gayet güzel. Emeği geçen herkese teşekkürler.

03) Etutodasi.biz'de yaşadığın unutamadığın bir anın var mı? Varsa anlatır mısın?

Pek tanışıklığım yok kimse ile bu nedenle bir anımda var diyemem. Ama unutmadığım bir üye var mı derseniz Emine derim :)

04) Sence bir forumun Türkçenin yozlaşmasını önlemede rolü nedir?

Çağımız malum internet çağı. Ödevler, araştırmalar, oyunlar, yazışmalar internet ortamında. E bu kadar aktif bir ortam olan internetin bazı nimetleri de forumlar. Burada hem işlerimizi halledebiliyoruz hem de sohbet edebileceğimiz fikir alışverişinde bulunabileceğimiz kişiler var. Üzüm üzüme baka baka kararır misali. Forum ne kadar Türkçeye değer verirse buradaki üyelerde birbirlerinden örnek alır diye düşünüyorum.

05) Bize kısaca kendinden bahseder misin :)

Adım Sedef. Soyadım "Bay" olduğu için lakabım "baysedef" :D 2008 yılından beri internet kullanıcısıyım. 11. sınıf Anadolu Teknik Lisesi öğrencisiyim. Bilgisayar bölümü Web programcılığı okuyorum. Kastamonu doğumluyum. Bazıları kafa dengi olduğumu, çılgın ve cana yakın olduğumu ama bazıları soğuk, sinirli bir tip olduğumu söyler :D Bende ne olduğunu tam anlamış değilim :p Sanırım ısındığım insanlara göre değişiyorum.

06) Hangi müzik tarzını kendine daha yakın buluyor ve dinliyorsun? Takip ettiğin müzisyenler kimler?

Rock benim yaşam felsefem diyebilirim. Ama diğer müzikler olduğu zaman kaçarım demiyorum. Dinlerim ama kaptıramam kendimi. Duman hayranıyım. Emre aydın ve Teoman'a bayılırım. Şebnem Ferah'ı seviyorum. Erkin Koray'ı dinliyorum :D :p

07)Herhangi bir müzik enstrümanı çalıyor musun? Kendini bir müzik aletine benzetmeni istesek bu hangisi olurdu?

Çalamıyorum maalesef. Elektro gitar olabilir.

08) İlgilendiğin bir aktivite, spor dalı ya da hobi var mı?

Hayır.

09) Beğendiğin yazar ve şairler kimler? Ne tür kitaplar okursun? Son okuduğunuz kitap neydi?

Terry Goodking- J.K. Rowling-Mehmet Akif Ersoy.
    Gerilim ve bilim kurgu hoşuma gider.

10) En çok beğendiğin beş filmi sıralar mısın ?

Harry Potter Serisi desem :D
    Çalgı Çengi vb.

11) Televizyonda takip ettiğin programlar nelerdir?

Dizler genellikle. Öyle Bir Geçer Zaman ki- Huzur Sokağı- Bazen de tartışma programlarına bakarım.

12) İnternete hangi sıklıklarla girersin ve internette dolaştığın süreçte neler yaparsın ?

Hafta içi çok giremiyorum. 3 saat en fazla. Üniversiteye hazırlanıyorum o nedenle eksiklerimi kapamak için ders çalışıyorum. Haber siteleri falan bazen de.

13) Hangi derslerde daha başarılısın ? Bu başarını neye borçlusun ? Ders çalışırken kullandığın kendine özel yöntemlerin var mı?

Tarih-Edebiyat- Dil ve Anlatım-İngilizce- Nesne Tabanlı Programlama ve Web Tarım dersi. Bölüm derslerindeki başarımı merakıma borçluyum gördüğüm şeyleri hemen uygulamak isterim yani hocanın anlattığı şeyleri bazen önceden bildiğim oluyor. Kültür dersleri ise temelimin iyi olmasından kaynaklanıyor. Ezberim iyidir. Kodlama yöntemi ile çalışırım.

14) Hayat felsefeni hangi söz açıklar?

İlim Çin'de bile olsa alınız.

15) Yaptığın en büyük çılgınlık neydi?

Yok öyle büyük çılgınlıklarım.

16) Zaafın var mı ( varsa nedir ) ?

Bazı hayvanlar. Korkmak diyelim..

17) Hangi olağanüstü yeteneğe sahip olmak isterdin?

Büyüye inanmasam da bazen yapabilmek isterdim. Sanırım çok Hary Potter izledim :D

18) Ön yargılı mısın? Bugüne dek seni yanıltan en büyük ön yargın ne oldu?

Yok insanları tanımadan karar vermem hemen.

19) Sence hayatta kesinlikle yapılması gereken üç şey nedir?

Gülümsemek :)
    İbadetlerini yerine getirmek.
    Bir dost ya da arkadaşlar edinmek.

20) Etütodası'na herhangi bir alanda ünlü bir isim geliyor, gün boyu bizimle normal bir üye gibi takılacak, oyunlara katılacak. Kim olsun?

Craig Horner :D Arayıcım o benim :p

21) Bir yarışmada birinci oldun ve dünyaya bir mesaj vermen isteniyor? Vereceğin mesaj ne olurdu?

Barış

22) Bir okul yaptırsan adını ne koyarsın?

bir yıl önce kaybettiğim arkadaşımın adını verirdim.

23) Bir dernek kurmak istiyorsun, bu ne ile ilgili olurdu?

Fakirlere yardım amaçlı.

24) Yakın bir arkadaşın kanunsuz bir iş yapsa polisi arar mısın?

Arkadaşta olsa kanunsuzluk kanunsuzluktur. Tutar götürürüm polise.

25) Deseler ki hayatını sadece bir şehirde geçirmek zorundasın ve başka bir şehire ya da ülkeye gitme şansın yok o şehir neresi olurdu?

Kastamonu ya :) Memleket gibisi yok diyorum ben :D

26) Sana bir kelebeğin ömrü kadar yaşam biçilse o günü nasıl değerlendirir ve nasıl yaşamak isterdin?

Uçabilmenin tadını çıkarırdım :D

Son olarak etutodasi.biz ailesine söylemek istediğin bir şey var mı?

Bu güne kadar yararlandığım her şey için ellerinize sağlık. Burası gerçekten bir aile gibi. Burada olmak güzel :)

Vaktini ayırıp röportajı doldurup yolladığın için çok teşekkürler Sedefcim. :)
    Hayatın boyunca mutluluklar dileriz ...

Röportajınızın yayınlanmasını istiyorsanız :

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

sedoshum, fora, Moderatör Barış ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. Hera.

Hera. Kuşlara takılıp gidiyor aklım. Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    806
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Eskişehir.
    Güzel bir röportaj olmuş. Sıkılmadan okudum en azından. :)
    Sende buraya geleli çok olmuş ama tanışmamıştık. Hayat boyu başarılar dilerim Sedefcim. :)
  3. baysedef

baysedef Üye

Beğenileri:
    384
    Ödül Puanları:
    64
    Evet bayağı oldu ama tanışmamıştık :) Teşekkür ederim :)
  4. Moderatör Barış

Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    1.458
    Ödül Puanları:
    113
    Güzel bir röportaj olmuş, ellerinize sağlık :D
    baysedef bunu beğendi.
  5. Moderatör Sevgi

Moderatör Sevgi Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel bir röportaj olmuş :)
    baysedef bunu beğendi.
  6. sedoshum

sedoshum Üye

Beğenileri:
    259
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel bir röportaj.Beğendim :)
    baysedef bunu beğendi.
  7. ~~M8~~

~~M8~~ Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgisayarcı kokusu alıyorum başarılar :)
    baysedef bunu beğendi.
  8. baysedef

baysedef Üye

Beğenileri:
    384
    Ödül Puanları:
    64
    Teşekkürler :)
  9. sedoshum

sedoshum Üye

Beğenileri:
    259