Bazı Batı Bilginlerinin Dinimiz,Kur'an-ı Kerim Ve Peygamberimiz Hakkındaki Sözleri

Konu 'Dini Bilgiler' bölümünde **zühra** tarafından paylaşıldı.

1. **zühra**

**zühra** Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16

EVERYMAN'S ENCYLOPEDIA,İSLAM MADDESİ:
    ''islamiyet,hayatın bütün mes'eleleri için kaideler koyar.O eksiksiz bir kanunlar topluluğudur.her türlü temizlikten alın,ta alış-verişe,cinayetlere kadar ahkam yürütür ve hatta sakal ve bıyığın nasıl kesileceği hakkında bile hüküm koyar.islam'ın bütün kanunları ehemmiyet bakımından aynı

J.W. von GOETHE KUR'AN-I KERİM HAKKINDA DİYOR Kİ:

Kur'an'ın ezelden olup olmaması diye
    Bir şüphe beni uğraştırmaz
    Kitapların kitabı olduğuna iman ederim.
    Müslüman olarak bana farz olduğu gibi!

BİSMARK DİYOR Kİ:

...Bütün semavi kitapları tam ve etraflıca tetkik ettimsede hiç birisinde bir hikmet ve isabet görmedim.Bu kanunlar değil bir cemiyeti,bir hane halkının saadetini bile temin edecek mahiyetten pek uzaktır.Lakin muhammedilerin kur'an'ı bu kayıttan azadedir...ben kur'an'ın her kelimesinde hikmet gördüm...

...seninle aynı asırda yaşayamadığımdan dolayı üzgünüm,Ey Muhammed.Muallimi ve naşiri olduğun bu kitap senin değildir.O,Lahutidir.bubun lahuti bunun lahuti olduğunu inkar etmek,mevcut ilimlerin batıl olduğunu ileri sürmek kadar gülünçtür.Bunun için beşeriyet senin gii mümtaz bir kudreti bir defa görmüş ,bundan sonra ise göremiyecektir.ben huzur-ı mehabetinden kemal-i hürmetle eğilirim..

Sayfayı Paylaş