because cümleleri

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde tez tarafından paylaşıldı.

1. tez

tez Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1

arkadaşlar bana 10 tana because( çünkü) cümlelerini göndrirmisiniz lazımmmmmmmmm
  2. S. Moderatör Uğur

S. Moderatör Uğur Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36
    Because ** didn’t have classes on Monday, ** **nt to the lake. (Pazartesi dersimiz olmadığı için göle gittik.)

Because my car was out of gas, ** **nt to Ankara in Hasan’s car. (Benim arabamın benzini olmadığı için Ankara’ya Hasan’ın arabasıyla gittik.)

I borro**d some from my friend because I had no money for the concert. (Konser için hiç param olmadığı için
    arkadaşımdan biraz borç aldım.)

I don’t have any money because I spent it all yesterday. (Hiç param yok çünkü dün hepsini
    harcadım.)

Because I spent it all yesterday, I don’t have any money. (Dün hepsini harcadığım için hiç param yok.)

Jane is studying very hard because shewill have the final test next **ek. (Jane çok sıkı ders çalışıyor çünkü gelecek hafta final sınavı var.)

Because I lost the tickets, ** didn’t go to the cinema. (Biletleri kaybettiğim için sinemaya
    gitmedik.)

Sally runs every morning because she wants to be healthy. (Sally her sabah koşar çünkü sağlıklı olmak istiyor.)
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Haziran 2009
  3. ganzi

ganzi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1.dönem 2. yazılı sorusu olan ardı lütfen yardım edin? ingilizce
  4. kemalll

kemalll Üye

Beğenileri:
    1