Because, so, but !

Konu 'İngilizce Ders Notları' bölümünde seeyor tarafından paylaşıldı.

1. seeyor

seeyor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar ben Sosyal Bilimler Lisesi Hazırlıkta okuyorum.haftaya pazartesi ingilizce yazılım var because so but hakkında yardım edermisiniz?
    teşekkürler.
  2. Gümüşeqe

Gümüşeqe Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ''Because'' bildiğin gibi sebep cümlelerini kurarken kullanıyoruz.2 cümleyi bağlamak için kullanıyoruz ve 1.cümleden sonra because yazıyoruz ve sebep cümlesini getiriyoruz. Eğer cümlende sebep cümlesini başa getirirsen 2 cümle arasına virgül koyarız. Ayrıca because cümlesinde zaman kalıbı yoktur,hangi zamana çekimleyeceksen o şekilde yazarsın. Örneğin; ''Because we didn’t have classes on Monday, we went to the lake. ''Yani , pazartesi dersimiz olmadığı için göle gittik,cümlesini kuruyoruz. Gördüğün gibi burda because başa geldi ve 2 cümle arasına virgül koyduk.

''So'' ise bağlacı bir durumun sonucunu söylerken, iki cümleyi bağlamak için kullanılır. “So” dan sonra sonuç cümleciği gelir. İkinci cümle olarak kullanılır. Örneğin; My car was out of gas, so we went to Ankara in Hasan’s car. (Benim arabamın benzini yoktu, bu yüzden Ankara’ya Hasan’ın arabasıyla gittik.)

''But'' ise ama,fakat manasına gelir. Örneğin; I ate ice-cream but Ayşe didn’t eat.
    (Ben dondurma yedim fakat Ayşe yemedi.) gibi..

Kolay gelsin şimdiden.. :)
  3. !!emine!!

!!emine!! Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Istanbul

Sayfayı Paylaş