Beşer Eğitim Kurumları Yöneticileri, Basın Mensuplarıyla Biraraya Geldi

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Beşer Eğitim Kurumları yöneticileri basın mensuplarıyla biraraya geldi.

  Ramada Altın Kayısı Otel'de düzenlenen toplantıya, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman ile cemiyet yönetimi ve üyeleri, Beşer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Zeki Göçer, yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.

  Toplantıda konuşan Göçer, kurumlarının Malatya'da 22 yıldır hizmet verdiğini belirterek, amaçlarının Malatya'nın ve Türkiye'nin eğitimine katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

  Okullarda hem eğitim hem de öğretim faaliyetlerinin birarada olması gerektiğini ancak son dönemlerde eğitimin geri plana itildiğini savunan Göçer, kurumlarında öğrencilerin geçmişini bilmesi, etrafıyla iyi iletişim kuran, iyi bir dünya vatandaşı olması noktasında eğitim çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

  Olimpiyatlarda, çeşitli spor müsabakalarında ve proje yarışmalarında yaptıkları çalışmalar ve aldıkları derecelerle ilgili bilgi veren Göçer, öğrencinin iyi yetişmesi için velinin eğitilmesi gerektiği düşüncesiyle bir eğitim-öğretim döneminde hem öğrenci hem de velilere yönelik 30'a yakın seminer ve konferans düzenlediklerini kaydetti.

  Öğrencileri iyi bir dünya vatandaşı yapma hedefi çerçevesinde dil eğitimine önem verdiklerini anlatan Göçer, bu yıl 5. sınıflara Milli Eğitim Bakanlığı'nın öngördüğü üst sınır olan 15 saat İngilizce dersi verdiklerini belirtti.

  Bakanlığın kardeş okul projesi kapsamında hem Malatya'nın ilçeleri ve köylerinde hem de Batman ve Diyarbakır'da kardeş okulları bulunduğunu ifade eden Göçer, proje kapsamında hem kardeş okullardaki öğrenciler hem de aileleri için çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

  Önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde okula giriş imtihanı uygulaması getirmeyi planladıklarını anlatan Göçer, ayrıca Malatya'da sağlık sektöründeki teknik eleman eksikliği gözönüne alınarak, Sağlık Meslek Lisesi açmayı hedeflediklerini bildirdi.

  Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman da Beşer Eğitim Kurumları'nın Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün eksikliklerini giderme noktasında önemli çalışmalar yaptığını belirterek, yetkililere teşekkür etti.

  Alıntı

Sayfayı Paylaş