Beü'de "Masaj Kursu" Açılacak

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Bitlis Eren Üniversitesi'nde (BEÜ), masaj kursu açılacağı bildirildi.

  BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Güney, yaptığı açıklamada, masaj kursunun BEÜ ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) işbirliğiyle hayata geçirileceğini belirtti.

  Masaj kursunun, Türkiye'deki üniversiteler arasında bir ilk niteliği taşıdığını ifade eden Güney, "Üniversitemiz ilklere devam ediyor. Bu kapsamda 608 saatlik masaj kursu verilecek. Bu kurs öğrencilerimize ve Bitlis halkına yönelik olacak. Bu kursa katılacaklar, iş sahibi olabilir ve kendi iş yerini kurabilir. Kurs sonunda verilecek olan sertifika, uluslararası geçerliliğe sahip olacak" dedi.

  Kursun düzenlenmesini sağlayan BEÜ Öğretim Görevlisi Muhsin Duran, kursta üniversite öğrencilerine ve bölge gençlerine teorik ve uygulamalı olarak, alanında uzman öğretim görevlileri tarafından eğitim verileceğini belirtti.

  Bu kursla bölgedeki işsizliği bir nebze de olsa gidermeyi amaçladıklarını kaydeden Duran, şunları ifade etti:

  "Bu hizmet öğrencilerimiz ve bölgedeki gençlerimiz için ciddi bir iş imkanı oluşturacak. Biz de ilgili hizmet sektöründe kalifiyeli eleman yetiştireceğiz. Kursa başvurular 26 Aralık'ta başladı. 05 Ocak'ta da başvurular sona erecek. Başvuru için banka dekontu ve T.C kimlik numarası yeterli. Kursa üniversiteden katılanlar 100 lira, dışarıdan katılanlar ise 400 lira ödeyecek. Bu ücretler Ziraat Bankası Bitlis Merkez Şubesi'ne yatırılacak."

  Alıntı

Sayfayı Paylaş