Bilgi Nedir? Konulu Slayt

Konu 'Felsefe' bölümünde Moderatör Sümeyye tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Moderatör Sümeyye

Moderatör Sümeyye Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.144
    Ödül Puanları:
    113

Arkadaşlar salı gününe Felsefe dersi için slayt hazırlamam gerekiyor.
    Konum , '' Bilgi Nedir? '' .
    Temel Kavramlar: Bilgi, Algı Aktı, Anlama Aktı, Bilgi Aktı, Düşünme Aktı, Açıklama Aktı.

Bu konuyu çok araştırdım ve bilirsiniz felsefe pek anlaşılır ve kolay bir ders değil. ( bu sadece benim görüşüm olabilir :) )

Derstte bu konuyu anlatacağım,sunum şeklinde. Sizlerden yardımcı olmanızı istediğim bu konuda kendi görüşleriniz neler? ben internetten kopyala yapıştır bilgileri sunmak istemiyorum. Felsefe benim görüşüm öyle bir ders değil. Düşünceleriniz önemli . Umarım yardım edenler olur :)
    Son düzenleyen: Moderatör: 17 Kasım 2013
  2. Moderatör Bünyamin

Moderatör Bünyamin Tekirdağ Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    365
    Ödül Puanları:
    63
    Öncelikle sizler bilginin bir kısmını değil tamamının ne işe yaradığını, gerçekten var olup olmadığı hakkında genel ve kesin olmayan kanılara varacaksınız. Bilginin oluşum sürecini, bilgi türlerini, bilginin doğuştan yada sonradan edinip edinilmediğini de bu zaman içinde öğreneceksiniz. Felsefede bir parçayı değil bir bütünü işleyeceksiniz. Bilimden ayrılan birçok yanını rahatlıkla gözlemleyebileceksiniz. Bilgiye sahip olacak kişi(suje) ile bilgi(obje) arasında kurulan bağa felsefe bilgi aktı diyor. Böylece bilgi türleri oluşmuş oluyor :) Daha detaylı bilgiler vermek isterdim ama pek yazacak zamanım yok. Umarım işine yarar.
  3. Moderatör Sümeyye

Moderatör Sümeyye Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.144
    Ödül Puanları:
    113

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Öncelikle sizler bilginin bir kısmını değil tamamının ne işe yaradığını, gerçekten var olup olmadığı hakkında genel ve kesin olmayan kanılara varacaksınız. Bilginin oluşum sürecini, bilgi türlerini, bilginin doğuştan yada sonradan edinip edinilmediğini de bu zaman içinde öğreneceksiniz. Felsefede bir parçayı değil bir bütünü işleyeceksiniz. Bilimden ayrılan birçok yanını rahatlıkla gözlemleyebileceksiniz. Bilgiye sahip olacak kişi(suje) ile bilgi(obje) arasında kurulan bağa felsefe bilgi aktı diyor. Böylece bilgi türleri oluşmuş oluyor :) Daha detaylı bilgiler vermek isterdim ama pek yazacak zamanım yok. Umarım işine yarar.
    Genişletmek için tıkla...
    sağol bünyamin,kimsenin felsefeye ilgisi yok sanırım
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş