Bilgi Yarışmasından 30 Bin Lira Kazanan Pazarcı Kadına Kitap Hediyesi

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Erdek Kaymakamı İsmail Kaygısız, bir televizyon kanalında yayınlanan bilgi yarışmasından 30 bin lira para ödülü kazanan pazarcı Ümmüye Gürbüz'e, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 100 Temel Eser serisinden 60 kitap hediye etti.

  Erdek Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kaygısız, eşi Hatice Kaygısız ile Hamamlı köyünde oturan Ümmü Gürbüz'ü evinde ziyaret etti, yarışma hakkında konuştu.

  Başvuru yaptıktan sonra 6 sınav ve mülakattan geçerek ATV televizyonundaki

  "Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasına katılmaya hak kazandığını belirten Gürbüz, programa yerel kıyafetiyle katıldığını hatırlattı.

  Daha iyi performansla ilerleyebileceği yarışmada heyecanına yenik düştüğünü dile getiren Gürbüz, şunları kaydetti:

  "Yarışmanın heyecanından bildiğim soruda tüm jokerlerimi kullandım. Sağlık olsun. Kısmet buraya kadarmış. Yarışma salonundaki seyircinin ayağa kalkarak beni alkışlamasından ve Kenan Işık'ın yarışma sırasında duygulanarak ağlamasından çok utandım. Yarışmak, o heyecanı yaşamak çok güzeldi. Dualarıyla bana destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum."

  Kaygısız ise Ümmüye Gürbüz'ü medeni cesaretinden dolayı kutlayarak,

  "Soruları son derece hızlı ve soğukkanlılıkla cevapladı. Son soruya kadar gitmesini televizyon başında seyrederken çok istedik. Güzel yarıştı. Kendisi yarışırken aynı zamanda Erdek ilçemizin tanıtımına da katkıda bulundu. Kendisi çok kitap okuduğundan dolayı bugün hem ziyaret hem de kitap hediye etmek için buradayız."

  Gürbüz'e, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 100 Temel Eser serisinden 60 kitap hediye ettiklerini belirten Kaygısız, şöyle devam etti:

  "Ümmüye Hanım'ın kitapları çok, kitaplığı yoktu. Yarışmada da kitaplığının olmadığını söylemişti. Bu eksikliği de Bandırma'da kurulu bir alışveriş merkezi giderdi, kitaplık hediye etti. Ümmüye hanım, bizleri çok güzel misafir etti. Kendisine teşekkür ediyor, yaşamında başarılarının devam etmesini diliyoruz."

  Öte yandan, Ümmüye Gürbüz'ün, yarışmanın ardından birçok televizyon programından arandığı ancak hiçbirinin görüşme talebini kabul etmediği belirtildi.


  Alıntı
  VetH. bunu beğendi.
 2. Lethe

  Lethe Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  12 Nisan 2010
  Mesajlar:
  8.551
  Beğenileri:
  8.202
  Ödül Puanları:
  113
  Helal olsun teyzeme :)

Sayfayı Paylaş