Bilgisayar Bakım ve Onarımı

Konu 'Meslekler' bölümünde (¯`•вєуαz мєℓєк•´¯) tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. (¯`•вєуαz мєℓєк•´¯)

(¯`•вєуαz мєℓєк•´¯) Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    310
    Ödül Puanları:
    36

Kapsama Alınma Tarihi: 26 / 01 / 1995
    Çağımız elektronik bilgisayar ve uzay çağıdır. Bu yüzyıl içinde en büyük gelişmeler elektronik ve bilgisayar alanında olmuştur. 21. yüzyılın ise bilgisayar çağı olacağı gözükmektedir.
    Bilgisayarlar en kısa tanımıyla uzun ve karmaşık hesapları dahi büyük bir hızla yapabilen mantıksal bağlantılara dayalı karar verip işlem yürüten elektronik makinalardır.
    Bilgisayar başta eğitim ve öğretim olmak üzere haberleşme endüstri tıp optik metaloji otomasyon gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. Dolayısıyla bilgisayarların yapım onarım ve bakımlarında yetişkin teknik elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Çıraklık Eğitim Merkezlerinde eğitim gören bu öğrenciler iş yerlerinde pratik çalışmaların günümüz teknolojik bilgileriyle bütünleştirilip Bilgisayar Bakım ve Onarım alanında kullanabilmelidirler.
    Eğitimini tamamlayıp kalfalık belgesini ve daha sonra ustalık belgesini almaya hak kazanlar endüstride özel ve resmi kuruluşlarda değişik alanlarda bilgisayar bakımı onarımı ve imalatıyla ilgili bölümlerde çalışabilirler.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş