BİLGİSAYAR BİLİMLERİ MÜHENDİSLİĞİ

Konu 'İlkokullar / Liseler / Dersaneler / Üniversiteler.' bölümünde фуля tarafından paylaşıldı.

1. фуля

фуля Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    474
    Ödül Puanları:
    0

Programın Amacı

Bilgisayar sistemlerinin yapısı, tasarımı,işleyişi, projelendirilmesi,geliştirilmesi ve bu
    sistemlerin kullanılması konularında eğitim ve araştırma yapılır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Yazılım, donanım,bilgisayar ağları ve yapay zeka üzerinde çalışmalar yapılır. Eğitimin ilk
    yıllarında; matematik,genel fizik,kimya,bilgisayar mühendisliğine giriş ve uygulamalı
    doğrusal cebir dersleri verilir. İlerleyen yıllarda sistem programcılığı ve donanımı ile ilgili
    uzmanlık dersleri okutulur. Bunlar, programlama dilleri,sayısal mantık sistemleri,bilgisayar
    mimarisi,sayısal çözümleme,işletim sistemleri, yapay zeka, alan teorisi,veri yönetimi,
    temel elektronik, dil işleyiciler gibi derslerdir.3.ve 4. Sınıflarda yaz stajı yapılmaktadır.

Bilgisayar Bilimleri Mühendisliğinde;bilgisayarla ilgili kuramsal veya uygulamada ortaya
    çıkan ya da çıkabilecek sorunların çözümüne yönelik bir eğitim uygulanır.

Çalışma Alanları

Eğitim,yönetim,endüstri,ticaret ve hizmet alanlarında faaliyet gösteren kamu ve özel
    kuruluşlarda,üniversitelerde bankalarda ve bilgisayar yazılımı ve donanımı ile uğraşan
    firmalarda; sistem çözümleyiciliği, program ve yazılım uzmanlığı, bilgisayar uzmanlarının
    kurulması, kontrol sistemlerinin tasarımı, üretimi, danışmanlık ve yönetici mühendislik
    görevinde çalışabilirler

Bilgisayar Mühendisleri;bilgisayar,yazıcı,disket ve disk gibi malzemeleri kullanarak,
    programcılar,operatörler, elektrik-elektronik mühendisleri matematikçiler ve istatistikçilerle
    birlikte çalışırlar. Mezunların iş bulma olanağı çok geniştir. Devlet kurumları, özel
    kurumlar, Bilgisayar donanımı ve yazılımını gerçekleştiren ve pazarlayan şirketlerde
    çalışılabilir.

Sayfayı Paylaş