Bilgisayar Uzmanlarının Dertleri

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde Kemalizm tarafından paylaşıldı.

 1. Kemalizm

  Kemalizm Üye

  Katılım:
  20 Şubat 2010
  Mesajlar:
  113
  Beğenileri:
  139
  Ödül Puanları:
  0

  Bilgisayar firmalarına danışan bazı müşterilerin trajikomik şikayetleri...
  · Bir müşteri üzerine 'toz koruyucusu' olduğunda mausu kullanmakta güçlük çektiğinden dert yanmış. Müşterinin 'toz koruyucusu' dediğinin mausun plastik paketi olduğu ortaya çıkmış.

  · Dell şirketinin bir müşterisi bilgisayarının faks çekememesinden şikayet etmiş. 40 dakikalık bir telefon görüşmesi sonunda adamın kağıdı monitöre dayayıp 'gönder' tuşuna bastığı ortaya çıkmış.

  · Bir IBM müşterisi dökümanı yazıcıya aktaramadığından şikayetçi olmuş. "Bilgisayar yazıcıyı görüyor mu? sorusuna karşılık; "Yazıcıyı bilgisayara çevirdim; ama hala görmüyor." cevabını almış.

  · 'Yeni aldığım bilgisayar çalışmıyor.' diye Dell firmasını arayan kadın "Sürekli ayak pedalına basıyorum; ama makineden hiç ses gelmiyor." demiş. "Ayak pedalı" dediği şeyin bilgisayarın mausu olduğu ortaya çıkmış.

  · Bir IBM müşterisi bilgisayarının birinci disketi sürerken hiç zorlanmadığını ikincide çok zorlandığını; ama üçüncüyü asla kabul etmediğini savunmuş. Kısa bir görüşmeden sonra müşterinin ikinci ve üçüncü disketleri birinci disketi çıkarmadan arka arkaya disket yuvasına sokmaya çalıştığı ortaya çıkmış.

  Bana kalırsa bilgisayar firmaları müşteri hizmetlerinde bölümüne Psikolojik Danışmanları alsalar daha faydalı olacak galiba..: ) hem böylece bize de bi çalışma alanı daha çıkar hem de oradaki zavallı teknik servis elemanlarının da akıl sağlığını korumuş oluruz : )) ha ne dersiniz.

Sayfayı Paylaş