Bilgisayarınıza kimler giriyor?

Konu 'Bilişim Teknolojileri' bölümünde Red tarafından paylaşıldı.

1. Red

Red Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    1.033
    Ödül Puanları:
    0

Siz evde yokken bilgisayarınızı kim kurcalıyor? Peki ya ofiste? İşte öğrenmenin yolu...

Hazırmısınız Açikliyorum .. Heyecan Dorukta .... Veee.....:D

Bilgisayarınızı meraklı gözlerden korumak için USB bellek ile kilitleyebilir, BIOS ve kullanıcı hesap şifreler oluşturabilir, belgeleri gizleyebilir ya da şifreleyebilirsiniz.

Ancak böyle önlemler almıyorsanız ve bilgisayarınıza birinin girip girmediğini merak ediyorsanız, öğrenmenin kolay bir değil, birden çok yolu var.

İşe Başlat menüsündeki ikonları ve yakın zamanda erişilen dosyaları denetleyerek başlayabilirsiniz. Başladinizmi : ))

Bunun için Görev çubuğuna sağ tıklayıp özellikler altında gördüğünüz Başlat menüsü ayarlarına gelin ve son kullanılanların gösterilmesinin açık olduğundan emin olun.

BU size Yetmedimi Ozaman Bir tane Daha yöntemimiz var.

Başlat'a tıklayın, Windows Vista ve Windows 7'de direkt "eventvwr.msc" yazıp Enter'a basın, Windows XP'de ise Run yazın ardından pencereye girin.

Olay Görüntüleyicisi açılacak, işte buradan bilgisayarınzdaki bütün hata mesajlarını, olup biteni, çalıştırılan uygulamaları görebilirsiniz. Yani bilgisayarınıza birileri girdiyse neler yaptı anlayabilirsiniz.
    Bu arada Olay Görüntüleyicisi ile yeni tanışan okurlarımız da, hata mesajlarını sonradan hatırlamakta zorluk çektiklerinde artık nereye bakacaklarını öğrenmiş oldular

Bu Bana Hala Yetmez Diyorsunuz . Son Bir Tane Daha.
    ://

İnternet tarayıcıların geçmişlerine bakmak da oldukça etkili bir yöntem. Özellikle eskiden en sık yararlanılan yöntemdi.

Ancak hala geçerli, gizli tarama modlarına karşın pek çok kullanıcı bunları kullanmadan ve internet geçmişini temizlemeden bilgisayar başından ayrılıyor. Haliyle de geride takip edebileceğiniz izler bırakıyor.

Varsayılan tarayıcı haricindeki tarayıcılara da, özellikle Internet Explorer geçmişine bakmayı daihmal etmeyin. Bazen çalıştırılan uygulama ve açılan bir dosyayı buradan tespit edebilirsiniz.

Bütün bunların ötesinde bilgisayarınıza keylogger yazılımları kurabilirsiniz. Ama bu yazılımlar kötü amaçlarla kullanılabileceği gibi ne yaptığını bilmeyen kullanıcıların uzak durması gereken uygulamalar. Kötü amaçlı kullanımı tespit edildiğinde ciddi yasal yaptırımları olabilecek uygulamalar.

Okudugunuz için Teşekkürlerimi İlettim.. ://
  2. Moderatör Özlem U.

Moderatör Özlem U. Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.280
    Ödül Puanları:
    0
    bu olay görüntüleyici girdiği internet sitelerini sık kullanılanlardan silse bile çıkar mı?
  3. Red

Beğenileri:
    1.033
    Ödül Puanları:
    0
    Denemek lazim:D ama çikar heralde o ayri kayit yapar bu ayri:D
  4. Moderatör Özlem U.

Beğenileri:
    4.280
    Ödül Puanları:
    0
    benim bilgisayarıma oturuyorlar daha sonra sık kullanılanlardan girdiklerini siliyorlar daha sonra da git oturda bul diyorlar belki şimdi bir gireyim bulursam söylerim size
  5. Moderatör Özlem U.

Beğenileri:
    4.280
    Ödül Puanları:
    0
    birde benim başlat menüm öyle çıkmıyor senin ki 7 diye mi?
  6. Red

Beğenileri:
    1.033
    Ödül Puanları:
    0
    Xp için tam bilmiyorum nerden nereye :D windows 7 için bu
  7. ∂єνιℓѕ α∂νσ¢αтє

∂єνιℓѕ α∂νσ¢αтє Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    331
    Ödül Puanları:
    0
    çok sağol ya
    bu programı arıyordum bende
    geçenlerde bi kanalda izledim
    sizden habersiz bilgisayarınızı kullananlar olabilir kontrol edin diyordu.
    tekrar teşekkürler...
  8. Fire109

Fire109 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Xp için tam bilmiyorum nerden nereye :D windows 7 için bu
    Genişletmek için tıkla...
    alıntı başa bela dimi :)

Sayfayı Paylaş