Bilim Olimpiyatları'nda Yamanlar Zirvede

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  TÜBİTAK'ın düzenlediği 2012 Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda 23 Madalya kazanan İzmir Özel Yamanlar Eğitim Kurumları zirveye oturdu.

  Ülkemizin seçkin okullarından 10 bin 396 öğrencinin katılımı ile yapılan TÜBİTAK 2012 Ulusal Bilim Olimpiyatları'nın finalleri 24-28 Kasım tarihlerinde Ankara'da yapıldı. Ülkemizin seçkin okullarının yarıştığı 2012 Ulusal Bilim Olimpiyatlarında İzmir Özel Yamanlar Koleji 5 Altın, 10 Gümüş, 8 Bronz olmak üzere toplam 23 madalya kazandı.

  Böylece Özel Yamanlar Okulları, toplamda dağıtılan 92 madalyanın 23'ünü alarak 2012 Ulusal Bilim Olimpiyatları'nın en çok madalya kazanan okulu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonunda yapılan ödül töreninde başarılı öğrenciler ödüllerini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, TÜBİTAK başkanı Prof.Dr.Yücel ALTUNBAŞAK ve TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanı Doç. Dr. Şemsettin TÜRKÖZ'den aldılar. Törende öğrenciler adına teşekkür konuşmasını Yamanlar Koleji öğrencisi Dünya Matematik Olimpiyatı şampiyonu Mehmet Sönmez yaptı.

  Özel Yamanlar Koleji öğrencileri, Ulusal Bilim Olimpiyatların dağıtılan 92 madalyanın 23'ünü alırken bu öğrenciler, Tübitak tarafından Uluslararası Bilim Olimpiyatlarına hazırlık amacıyla Şubat ayında yapılacak kış kampına davet edildiler. Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin KASAP "Öğrencilerimiz 2012 Ulusal Bilim Olimpiyatlarında ulaşılması zor bir başarıya imza attı. Bundan sonra Bilim Milli Takımlarında ülkemizi temsil etmek için çaba gösterecekler. Okulumuz bugüne kadar Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında 168 madalya ile ülkemize en çok madalya kazandıran okuludur. Öğrencilerimizin önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Dünya Bilim Olimpiyatlarında ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum." dedi.

  (BK-)
 2. Lethe

  Lethe Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  12 Nisan 2010
  Mesajlar:
  8.551
  Beğenileri:
  8.202
  Ödül Puanları:
  113
  Ah Yamanlar.. :eek:

Sayfayı Paylaş