Bir ayı ile nasıl dövüşülür ayı nasıl halt edilir?

Konu 'Bilgi Köşesi' bölümünde kitapkurdu tarafından paylaşıldı.

 1. kitapkurdu

  kitapkurdu MEDRESE Gerisi Vesvese. Özel Üye

  Katılım:
  30 Ekim 2008
  Mesajlar:
  4.279
  Beğenileri:
  1.584
  Ödül Puanları:
  113

  Her an her şey olabilir değil mi :D

  1.5 m uzunluğunda, öldürücü çeneleri ile, vahşi doğada bulunurlar ve vejetaryenliği yılar önce bıraktılar. Aşağıdaki dövüş ipuçlarının sadece kara ayıları için geçerli olduğunu söylemeliyiz.
  Ormanlık alandasınız ve ayı ile karşılaştınız. Karşılaştığınız andan itibaren çok sesli ve agresif bir şekilde bağırın. Eğer sesiniz yumuşak çıkarsa, sizi midesine indireceği yumuşak başlı bir hayvan gibi düşünür. Ama tam tersi davranırsanız, ne olduğunuz konusunda kafası karışıp, size saldırmaktan vazgeçebilir.
  Ayı ile kavga etmeye gelince, kendinizi fiziksel açıdan daha büyük gösterin. Ayı çok korkutucu bir hayvan olabilir ama akıllı değildir. Elinizi havaya kaldırıp salarsanız veya elinize aldığınız sopaları üzerinizde sallarsanız aynı anda korkutucu sesler çıkarırsanız size dişlerini geçirmekten korkabilir.

  Ayıdan kaçın

  Eğer daha güvenli bir yol olduğunu düşünüyorsanız ayıdan kaçın. Ama bunu yaparken ayının hızlı bir hayvan olduğunu unutmayın.düz koşmak yerine, bir tepeye tırmanın veya bir şeye tırmanın (kesinlikle ağaca değil çünkü ayılar ağaca tırmanırlar) ve ayının ilgisi kesilene kadar orada kalın. Eğer yakınlarda tepe yoksa, mağaraya saklanın veya ayı ile göz kontağından kaçının ve ölü numarası yapın. Yüzüstü yatmaya özen gösterin sırt çantanız varsa onu koruma olarak kullanın. Hiç hareket etmeden yatın ve ayının sıkılıp gitmesini bekleyin. Eğer açsa, ayı sizi her türlü yiyecektir. Sizi yemeye kalkarsa olabildiğince hızlı koşun..

  Ayı ile savaşın
  Eğer yapacağınız başka bir şey yoksa ayı ile savaşın. Ayı spreyi aslında çok iyi bir silahtır, ama bazıları bunun sadece ayıyı çıldırttığını söylemektedir. Ayıyla karşı karşıyaysanız yapacak daha fazla bir şeyiniz yok zaten. Riski göze alın ve gözüne sıkın, eğer her şey yolunda giderse gözleri geçici olarak kör olacaktır.
  Tabii silah ayıyı korkutmak için en iyi alettir. Ayıyı vurun ve kavgayı kazanın. Ayıyı öldürmeniz için bir kurşundan daha fazla gerekmektedir. Alt boyun veya göğüs bölgesini nişan alın. Eğer tüfeğiniz yoksa ki çoğumuzun yoktur, yakınlarda savaşabileceğiniz bir silah bulmaya çalışın. Ayının zayıf tarafları: Kafası, gözleri, göğsü, burnudur. Ve eğer erkekse hayalarına vurun. Ve koşmaya başlayın.
  Eğer bu kadar kavgadan sonra ayı ve siz aranızdaki farkı ortaya koyamıyorsanız, neden erkekçe el sıkışıp kendi yollarınıza gitmiyorsunuz. Ama bu şansınızı biraz zorlamak olacaktır.
 2. cans_1907

  cans_1907 Üye

  Katılım:
  10 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  408
  Beğenileri:
  479
  Ödül Puanları:
  64
  Çok sağ ol paylaşım için:) Eğer İstanbul'da bir ayı görürsem deniyicem...Gerçi İstanbul'da ayıdan çok ne var:D

Sayfayı Paylaş