Bir Çalgıcının Seyahati

Konu 'Kitaplar, Yazarlar, Entellektüel' bölümünde -Sctuhzenqe- tarafından paylaşıldı.

 1. -Sctuhzenqe-

  -Sctuhzenqe- Üye

  Katılım:
  7 Mart 2010
  Mesajlar:
  50
  Beğenileri:
  12
  Ödül Puanları:
  0

  Köyünden çıkarak amaçsızca yola koyulan Alfred'in başından binbir serüven geçer ve bu serüvenlerden birinde Fridrih'le tanışır. Kaderin karşılaştırdığı iki genç keman çalarak ve şarkı söyleyerek hayatlarını kazanmaya çalışırlar. Başlarına gelen her olay yeni bir şey öğretir onlara. Yendikleri her zorlukta arkadaşlıkları pekişir ve dünyayı yakından tanımaya başlarlar. Sonunda da istediklerine kavuşurlar.
  Yazar ustalıklı ve akıcı bir anlatımla iki kahramanın yolculuklarını ve başlarından geçenleri anlatırken hayatın sürprizlerle dolu olduğunu ve en küçük bir becerinin bile yaşamı olumlu yönde geliştirecek bir gücü olduğunu vurgular.
  ----
  Farklı yayınevlerinden çıkmış basımları vardır.Ve ilginçtirki kitabın yazarı bilinmemektedir. Belkide kitabın en çekici tarafı budur... İlk basıldığı tarihte(1900'lü yılların henüz başlarında) Türk okurlar kitabı çok beğenmişlerdir ve kitabın iki karakteri okurların uzun zaman aklından çıkmamış adeta sevgilileri olmuştur denmektedir...
  Eğer ulaşabilirseniz kitabı mutlaka almanızı tavsiye ederim...

  Not:Genelde çocuk kitabı olarak geçiyor diye biliyorum:D Ama ben bu yıl birkez daha okudum ve yine çok zevk aldım.7'den 70'e herkesin okuyabileceği bir kitap olduğunu düşünüyorum.Benim için ölmeden önce okunması gereken kitaplardan bir tanesi bu yüzden buraya ekledim:)

Sayfayı Paylaş