Bir kızdan Ata'ya MektuP.

Konu 'Atatürk'ün Hayatı' bölümünde --su-- tarafından paylaşıldı.

1. --su--

--su-- Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0

BİR İLKÖĞRETİM KIZ ÖĞRENCİSİNİN ATATÜRK'E YAZDIĞI MEKTUP
    ATAM BEN ÇAĞLA DURMAZ ,BİR CUMHURİYET ÇOCUĞU OLARAK,BU KÜÇÜCÜK SEVGİ DOLU YÜREĞİM VE GÖZLERİM YOKLUĞUNUZU ARARKEN İZNİNİZLE SİZE BİR MEKTUP YAZDIM GÜVERCİNLERE VERDİM SİZE GETİRECEKLER . İNANIYORUM YAKINIMIZDA BİR YERLERDESİNİZDİR SİZE ULAŞTIRIRLAR. SÖZ ATAM FAZLA ZAMANINIZI ALMAYACAĞIM OKURMUSUNUZ LÜTFEN.
    NE ZOR ŞARTLARDA BU VATANI KURTARIP,CUMHURİYETİ KURMUŞSUNUZ. BARIŞ YANLISI OLSANIZDA ÜLKEYİ KORUMA ADINA SİZİNDE MODERN SİLAHLARINIZ OLSAYDI DUMLUMPINAR’DA SAKARYA’DA ANAFARTALAR’DA.RESİMLERİNİZE BAKARKEN TAHTA ÇALIŞMA MASANIZI GÖRDÜM.İÇİM BURKULDU .MASANIN ÜZERİNDE LAPTOP OLMASA BİLE SİZİNDE DE MASA ÜSTÜ BİR BİLGİSAYARINIZ OLSAYDI , AT SIRTINDA VE TREN LE DEĞİLDE , YANINIZDA KORUMALARINIZ, KIRMIZI PLAKALI BİR MERCEDES’İNİZ OLSAYDI DA ONUNLA SEYAHAT ETSEYDİNİZ ,GEÇTİĞİNİZ BULVARLARDA YOLLAR TRAFİĞE KAPATILIP SİZE YOL AÇILSAYDI,OTOYOL GİŞELERİNDEN VE BOĞAZ KÖPRÜSÜNDEN GEÇERKEN OGS GEÇİŞ KAPISINI KULLANABİLSEYDİNİZ. ÇOK MU ŞEY İSTEDİM ATAM ÇOK MU .NE VARDI ÖRNEĞİN SİZE AİT ÖZEL BİR UÇAĞINIZ OLSAYDI.MECLİSTE TAHTA SIRALAR YERİNE KIRMIZI CEYLAN DERİSİ DÖNERLİ BİR KOLTUĞUNUZ OLSAYDI,KONTÖRLÜ DE OLSA BİR CEP TELEFONUNUZ OLSAYDI.AJANSLARI TRANSİSTÖRLÜ RADYODAN DEĞİLDE , PLAZMA TELEVİZYONUNUZ OLMASA BİLE KUMandASIZ 37 EKRAN SİYAH BEYAZ BİR TELEVİZYONUNUZ OLSAYDI YURT VE DÜNYA HABERLERİ DİNLEYEBİLECEĞİNİZ.İNTERNETE GİREBİLSEYDİNİZ,ÖRNEĞİN .......... ADLI BİR e-mail ADRESİNİZ ,İSMET PAŞA İLE SANAL ORTAMDA SOHBET EDEBİLECEĞİNİZ BİR MSN HESABINIZ OLSAYDI.YAZIN SICAK GÜNLERİNDE SİZİ FERAHLATABİLECEK PENCERE TİPİ DE OLSA BİR KLİMANIZ OLSAYDI KEŞKE.ULUDAĞDA PALandÖKEN’DE KIŞLIK BİR EVİNİZ OLMASA BİLE,DENİZ KENARINDA DİNLENEBİLECEĞİNİZ TEK ODALI BİR EVİNİZ OLSAYDI.
    VE … BUNLAR OLSAYDI DAHA NELER YAPARDINIZ BU ÜLKE İÇİN.KİM BİLİR DAHA NELER.
    BU KISA ÖMRÜNÜZE NE DE ÇOK ŞEY SIĞDIRMIŞSINIZ ATAM…
    NE OLURDU ATAM BİRAZ DAHA YAŞASAYDIN,BİRAZ DAHA … HER GEÇEN GÜN YOKLUĞUNUZU HİSSEDER OLDUK. ÖMRÜMÜZÜ SİZE VEREBİLSEYDİK TE YAŞASAYDIN KEŞKE… AH KEŞKE…
    ŞİMDİ ÜLKÜ’YÜ KISKANIR OLDUM,İSMET PAŞA’YI MAREŞAL FEVZİ ÇAKMA’ĞI,RAUF ORBAY’I . SİZİNLE KONUŞUP ALTIN SARISI SAÇLARINIZI,DENİZ MAVİSİ GÖZLERİNİZİ GÖRMÜŞTÜR ONLAR, ÜLKÜ’YE HİPER MARKETLERDEN OLMASA BİLE BAKKAL DAN ŞEKER, ÇİKOLATA ALMIŞSINIZDIR.SİZE TEŞEKKÜR EDERKEN SEVECEN GÜLÜMSEYİŞİNİZİ GÖRMÜŞTÜR ÜLKÜ.
    YİNE DE SEN RAHAT UYU ATAM .BİZ CUMHURİYETİN YILMAZ BEKÇİLERİYİZ .
    AMA … SENİ ÇOK ÖZLEDİK ATAM. ÇOK ÖZLEDİK…
    ÇAĞLA DURMAZ(İLTER DURMAZ'IN KIZI)
    ADANA GAZİ İLKÖĞRETİM OKULU
    8. SINIF ÖĞRENCİSİ
  2. --su--

--su-- Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzeL bir mektuP.:S:S:S
  3. |!мιηє!|

|!мιηє!| Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne güzel yazmış.sağol su.
  4. Persephone

Persephone Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    492
    Ödül Puanları:
    83
    eline sağlık su paylaştığın için
  5. .€yLüL.

.€yLüL. Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel yazmış gerçekten de
  6. ◊ΘGöKKuŞΘ◊

◊ΘGöKKuŞΘ◊ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    16
    Güzel yazmış bir edebiyatçı yazsaydı gündeme otururdu.. çok mesaj veriyor ülkeye.. :)

Sayfayı Paylaş