Bir rekatta bir kaç sure okuturdu

Konu 'Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)' bölümünde Lethe tarafından paylaşıldı.

1. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113

Resulüllah'ın bu özel durumuyla ilgili en güzel örneği bize Huzeyfe bin Yeman anlatmaktadır: "Bir gece Hz. Peygamber ile namaz kıldım. Resulüllah[​IMG] Bakara suresini okumaya başladı. Yüz ayet okuduktan sonra rükû eder dedim[​IMG] yüz ayeti geçti. Sonra bu sureyi bir rekatte okumak suretiyle namaz kılacaktır dedim[​IMG] geçti rükû etmedi. Nisa suresini okumaya başladı. Onu da okudu. Sonra Âl-i İmran suresini okumaya başladı[​IMG] onu da okudu. Ağır ağır okuyordu.

Konuyla ilgili diğer örneğimizi de Abdullah bin Şıhhır nakletmektedir: "Bir gün Resulüllah'ın yanına gelmiştim. Namaz kılıyor tan göğsü kaynar kazan gibi ses çıkarıyordu."
    Hz. Peygamberin ibadet hayatının manevi" yönü Allah'ı görüyormuşçasına O'na ibadet etme ve yaptığı ibadetin Allah'ın çıkmadan önceki son ibadeti olduğuna inanma şuurudur.
    Bu hususta Hz. Peygamber şöyle buyurmuştur: "Dünyadan veda edecekmişçesine[​IMG] Allah'ı görür gibi namaz kıl. Sen Allah'ı görmüyorsan da O seni görüyor."<!-- google_ad_section_end -->
    ...
    .. ​
    abdulmelik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş