Bir Söyleşi Yazar mısınız? (Konusu dostluk)

Konu 'Dil ve Anlatım 11. Sınıf' bölümünde korsan3041 tarafından paylaşıldı.

1. korsan3041

korsan3041 Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar bir söyleşi ödevim var sayfa 105 de 4.soruda istiyor..
    Dostluk,Sevgi,Alışkanlık,Okuma,Gençlik,Yalnızlık,çevre,okul, arkadaşlık konularından birini seçerek konuyla ilgili bir söyleşi yazınız..... şimdiden tşk ederim arkadaşlar bekliyorum..
  2. Murat AKSOY

Murat AKSOY Türkçe Sevdalısı Özel Üye

Beğenileri:
    886
    Ödül Puanları:
    38
    Dostluk her gün 2-3 kere telefonla konusmak degildir...

Dostluk yapılması geregine inanılan telefon görüsmeleri sırasında diger
    insanların dedikodusunu yaparak karsılıklı bir seyler paylasıldıgını
    zannetmek degildir...

Dostluk; dost bildigin kisinin en ince detaylarını bilme ihtiyacı ve
    geregi degildir...

Dostluk; dost bildigin kisinin senin en karısık detaylarını bilmesi
    gerektigi de degildir...

Dostluk her hafta 3-5 kere görüsmek degildir...

1 ay, 1 sene, 5 sene seni aramayan, senin de aramadıgın bir insanı
    birdenbire arayıp, dertlesmek,hatır sormak istersen ve o insan da seni geri çevirmez ve sanki daha az önce konusmusun gibi
    kaldıgınız yerden konusmaya devam ederse, ve daha da önemlisi bu 1 ay, 1 sene, 5 sene ayrılıga ragmen bu insanın başı gerçekten sıkıştıgında yardımına kosacak ilk insanlardan biriysen ve aynı sekilde onun da öyle oldugunu biliyorsan EMIN OL Kİ O kisi senin DOSTUNDUR... Sen de O'nun...

" Her tur iliski avuç içinde duran kum taneleri gibidir.Avucumuzu
    sıkmadan, gevsekçe tutarsak, kum taneleri kaymaz, durur.Avucumuzu kapatıp, sıkmaya basladıgımız an kum taneleri parmaklarımızın
    arasından akmaya baslar. Bir kısmını tutmayı basarsanız da, çogu akıp
    gider.Iliskiler de böyledir. Esneklik varsa, diger insana saygı duyuluyor ve özgürlük tanınıyorsa iliskiler bozulmaz. Ama diger insanı çok bunaltırsanız iliski de yavas yavas bozulur ve biter. Hayatta pek çok insanla karsılasırsın Ama sadece gerçek dostlar senin kalbinde bir iz bırakır."

GERÇEK DOSTLARINIZI BULUP HIÇ KAYBETMEMENIZ DILEGIYLE!!!
    !!emine!! bunu beğendi.
  3. korsan3041

korsan3041 Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    bunu bende buldum ama bu biraz benim istediğim gibi değil ya nasıl desem..yani sohbette hani kendi kendine soru sorar ama bunda sormuyor... anlatabildim mi? ama teşekkür ederim yinede...
  4. mehel1

mehel1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İtalyan yazarı Luigi Pirandello’nun bir iki oyununu görmüşsünüzdür hikâyelerini okudunuz mu? Bay Feridun Timur onlardan otuz altısını dilimize çevirmişMillî Eğitim Bakanlığı da bastırmış. Hepsini okumadımsa da okuduklarım çok hoşuma gitti diyebilirim ki o yazarın oyunlarından daha çok beğendim hikayelerini. Oyunlarında yüksekten atmayı andırır bir hal vardır. Hikâyeleri öyle değil Pirandello onlarda kişilerini daha iyi gösteriyor canlandırıyor. Oyunlarında hep bir görüşü savunmak okuyanları yahut seyircilerini düşündürmek ister. Hem de çözümlenemeyeceğini söylediği meseleler üzerinde düşündürmek ister. Bir gerginlik vardır oyunlarında hikâyeleri ise öyle değil onlardaki kişiler daha canlı okuyana daha yakın. Herhalde bana öyle geldi.

Sayfayı Paylaş