Birincilerin Hedefi Tıp ile Hukuk

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Güleda

  Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.623
  Beğenileri:
  4.563
  Ödül Puanları:
  113

  YGS birincilerinden Irmak Öziskender, “Hedef odaklı çalıştım. LYS’ye çalışmaya tam gaz devam edeceğim” dedi. Şampiyonlardan Hümeyra Çolak ise maratonun devam ettiğini belirterek günü gününe çalışmaya devam edeceğini söyledi.

  YGS sonuçlarının açıklanmasından sonra duygularını Hürriyet Eğitim’e anlatan Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencisi Irmak Öziskender’in hedefi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi. İnsanlara yardım etmek için tıp okumak istediğini anlatan Öziskender, LYS’ye hazırlık süreci için, “Çalışmaya tam gaz devam edeceğim. Çünkü derecemi korumam gerekiyor” dedi.

  Hedef odaklı çalıştım

  Irmak Öziskender şunları söyledi: “Gerçekten bu kadarını beklemiyordum, hocalarımla beraber çok yoğun çalıştık. Konu tekrarlarını çok sık yaptım, hedef odaklı çalıştım. Bildiklerimden ziyade daha çok bilmediklerimin üstüne gittim. Hem dershenedeki hem de okuldaki hocalarımın konu anlatımları çok iyiydi. Onlarla eksiklerimi kapattık. Hedefim Hacettepe Tıp Fakültesi.
  Ataşehir’de oturuyorum. Annem bankadan emekli, babam restoran işletmecisiydi. Şu anda ikisi de çalışmıyor. Benden 12 yaş büyük bir ablam var, kendisine ait turizm acentasında çalışıyor. Çok heyecanlıyım, gelecekte çok iyi doktor olup insanlara yardım etmek istiyorum. Ablam biyolojiye ilgiliydi, onu ders çalışırken görürdüm hep ve tıbba karşı bir ilgim oldu. Ailemin de çok sayıda doktor arkadaşı olduğu için onların yaptığı meslek bana hep renkli göründü. Çalışmadan olmuyor. Şu anda daha da sıkı çalışmam gerekiyor çünkü derecemi korumalıyım, çalışmaya tam gaz devam edeceğim.”

  Günü gününe çalıştım

  Hümeyra Çolak (İstanbul Lisesi)
  Maraton benim için hala devam ediyor. Sınava çalışmadığım tek gün olmadı. Her gün ortalama 4 saat çalıştım. Günde 350 soru çözdüm. İlk 100’ü hedefliyordum ama birincilik benim için de sürpriz oldu. LYS’ye hazırlananlara tavsiyem, konuların gerisinde kalmasınlar. Konular okulda ya da dershanede bittikten sonra soru çözsünler. Ben, konu biriktirmedim. Hep günü gününe çalıştım. İleride hukuk okumak istiyorum. Galatasaray ya da Koç Üniversitesi’nde okumak hedefim. Başarımı aileme borçluyum. 3 ablam bana çok destek oldu. Annem ve babama minnettarım.

  Sosyal bir öğrenci

  Zeynep Nur Karagöz (TED) TED Ankara Koleji Bilim İnsanı Yetiştirme Programı’nda olan Zeynep Nur Karagöz, 6’ıncı sınıftan itibaren bu okulda burslu okuyor. Annesi sürücü eğitmeni, babası kimya mühendisi. İki ağabeyi de üniversitede okuyan Karagöz, at biniyor. Okulun en sosyal öğrencilerinden biri.

Sayfayı Paylaş