...birkaç komik fıkra...

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde ÇİĞDEM tarafından paylaşıldı.

1. ÇİĞDEM

ÇİĞDEM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6

DARGINLIK
    Temel ile karısı kavga edip küsmüşler ve birbirleriyle konuşmuyorlarmış. İsteklerini bir kağıda yazarak gideriyorlarmış.

Yine bir akşam Temel kağıda:

"Fadime beni sabah 6 da uyandır." diye yazmış.

Sabah olduğunda bir uyanmış ki saat 8. Tam Fadime'ye bağıracakken bakmış ki kağıda bir not eklenmiş:

"Temel kalk, saat 6."

KÜTÜPHANE

Temel kütüphaneye gitmiş ve direkt bankoya yönelerek görevliden bir hamburger, bir kola ve bir de patates kızartması istemiş.

Görevlinin saf saf yüzüne baktığını gören Temel bu sefer daha yüksek sesle:

"Anlatamadım galiba beyefendi, bana bir hamburger, bir kola, bir de patates kızartması." demiş.

Artık iyice sinirlenen görevli:

"Beyefendi, burası kütüphane." demiş. Temel'in yüzü kıpkırmızı olmuş, özür dileyip çok çok kısık bir sesle fısıldayarak:

"Çok çok özür dilerim, bana bir hamburger, bir kola ve bir de patates kızartması…"

MÜEBBET

Zamanın en büyük Mafya babası çok ağır bir suçtan yargılanmaktadır ve idamı istenmektedir. Jüri üyelerinin içinde Temel de vardır. Mafyanın adamları mahkemeden önce Temeli bir kenara çekerler ve şöyle derler:

"Temel ne yap et Baba için alınacak kararı müebbete çevir yoksa bu senin sonun olur."

Temel'in içine korku düşmüştür: "Acaba ne yapsam da bu adamı kurtarsam" diye düşünür. Dava başlar günlerce devam eder ve nihayet Jüri üyeleri karar vermek üzere odalarına geçerler. Aradan uzun bir süre geçtikten sonra jüri geri gelir ve karar okunur:

"Müebbet hapis."derler. Bunu duyan Babanın adamları ne yapacaklarını şaşırırlar ve doğru Temel'e gidip:

"Helal olsun sana Temel şimdi gözümüze girdin." derler. "Ehh be Temel, iyi güzel de bu işi nasıl başardın?" diye sorarlar. Temel:

"Sormayın be uşaklar." der "millet beraat beraat diye tutturdu müebbete çevirene kadar akla karayı seçtim

ÜNİFORMA

Zararsız bir akıl hastası ile bir polis bir handa, aynı odada misafir olurlar. Akıl hastası hancıya sabah erken yola çıkması gerektiğini söyler ve sabah ezanında uyandırılmasını rica eder.

Hancı akıl hastasını istediği vakitte uyandırır. Karanlıkta giyinmeye çalışan akıl hastası yanlışlıkla polisin üniformasını giyer ve yola koylulur. Epey yol katettikten sonra ortalık aydınlanınca üzerindekileri fark eder ve çok sinirlenir:

"Vay ***** hancı! Benim yerime polisi uyandırmış

Sayfayı Paylaş