Biyolofi kitabı sf:67

Konu 'Biyoloji 9. Sınıf' bölümünde DeLiGöNLüM tarafından paylaşıldı.

 1. DeLiGöNLüM

  DeLiGöNLüM Üye

  Katılım:
  4 Aralık 2011
  Mesajlar:
  17
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  0

  Bi yardım edermisin sf:67 değerlendirmeyi yaptıysan veririmisin..
  :cry::cry:
 2. diskokralı

  diskokralı Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2010
  Mesajlar:
  24
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  1 .Asit-baz denğesinin bozulmasi bir çok hastalığın ortaya çıkmasına sebeb olabilir. Bu hastalıkların başında hertürlü allerji, hertü iltahaplı (enfeksiyon) rahatsızlıkları, kronik yorğunluk, belfıtığı, kas ve eklem rahatsızlıkları, mide-bağırsak rahatsızlıkları ve yüksek tansiyona sebeb olabilir. Bu nedenle bazik ağırlıklı besinlerle beslenmek gerekir ve bunlarin basında sebze ve kepekli ekmek gelir. ( kısa olarak cevap vermek isterseniz ki büyük ihtimalle istersiniz (Yaşamsal faaliyetlerin devam edebilmesi için asit-baz dengesinin korunması gerekir.)
  2. Canlıların vücudunda farklı özelliklere sahip polisakkaritler bulunur.Polisakkaritler,glikoj en olarak hayvanlarda depo edilir.Dolayisiyla etteki polisakkarit glikojendir.
  3. Kahvaltıda, vücutta sindirimi en kolay olan karbohidratlı yani şekerli besinleri almak size enerji verir. Diğer organik maddelere göre sindirim sırasında 1. sırada olduğundan güne hızlı başlamanıza yardımcı olacaktır.
  4. Enzimin hangi substratla çalışılacağını saptayan kısmı apoenzim kısmıdır. Apoenzim kısmıyla substrat arasında bir ilişki vardır. Bu ilişki anahtar kilit ilişkisi olarak adlandırılır.

  -Boşluk doldurma-

  5. -H+ iyonu
  6. -OH- iyonu
  7. -Doymamış yağ asidi
  8. -Düzenleyici ve metabolik faaliyetlerde etkili (direnç arttırıcıda olabilir )

  -Çoktan seçmeli sorular-

  9.soru : E)hekzoz
  10.soru: A) 1-2-3

  Bi Teşekkür etmen yeter :)

Sayfayı Paylaş