Biz Müslümanız...! noel kutlamıyoruz.

Konu 'Dini Bilgiler' bölümünde kitapkurdu tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. kitapkurdu

kitapkurdu İnsanlar kıyıcıydılar, kitaplara kaçtım. Özel Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    113

Yeni yıl böyle mi kutlanır? Gelecek yıl içindeki memleket selâmeti ve bol bereketi bu haramlarda mı arıyoruz? Gelecek sene içinde bunları mı yapmayı taahhüt ediyoruz? Kostantiniyye (İstanbul) elbette feth olunacaktır Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan ve o fetih ordusu ne güzel ordudur! buyuran büyük kumandan Muhammet aleyhisselamın bu müjdesinin aşkı ile ecdadımız şu toprakları kanları ile almış vatan haline getirdikten sonra evlatlarına teslim etmişler. Tâ ki bu ülkenin tepelerinde ezan ve Kur’an sesi çınlasın!
    Şimdi biz sanki onların düşmanları ile birleşip de ruhlarına ezan nağmeleri ve fatiha yerine sarhoş naraları mı gönderiyoruz? Bastığımız toprakların altında kefensiz yatan ak saçlı ninelerimiz, şehit dedelerimiz…Kendi dinimiz, Peygamberimiz, örf ve âdetlerimizde ne kusur görüyor da onları bırakıyor ve Hıristiyanlığın bile kabul etmediği adetleri – hem de en sefil bir şekilde – tatbike çalışıyoruz? Maalesef çoluk çocuğumuzu da alıştırdık. Yılbaşında onlara hindi götürmez, Noel baba ve hediye almazsak bize gücenirler. Halbuki kendi dinimizin mübarek günleri, kandil geceleri gelir geçer de haberimiz bile olmaz.
    Alıntı​
    Lethe, Moderatör Latif ve 2o12 bunu beğendi.
  2. Selenator

Selenator Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bu forum sadece belli bir dine mi hitap ediyor? Anlayamadım da...
  3. kitapkurdu

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    113

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Bu forum sadece belli bir dine mi hitap ediyor? Anlayamadım da...
    Genişletmek için tıkla...
    hayır,siz de kendi dininizle ilgili bilgileri paylaşabilirsiniz. Yani benim bildiğim bu bölüm her dine açık :))
  • Selenator

Selenator Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında forumun başıma yıkılması ve ard arda gelecek sorulardan endişeleniyorum.İnsanların bitmek bilmez ön yargılarından...Arapça kolyemin olması Müslüman olduğum anlamına gelmez...İnanın bana tanıştığım her insan hemen yadırgadı...
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Aralık 2013
  • kitapkurdu

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    113

Aslında forumun başıma yıkılması ve ard arda gelecek sorulardan endişeleniyorum.İnsanların bitmek bilmez ön yargılarından...Arapça kolyemin olması Müslüman olduğum anlamına gelmez...
    valla ben sizi yargılamadım, ya da ters bir cevap vermedim. bir soru sormuşsunuz ben de cevap verdim,bildiğim kadarıyla :)
    Ayrıca Arapça kolyenizi falanda görmedim.
    konuyu daha fazla uzatmazsanız da sevinirim,sohbete dönmesin.
    iyi geceler.
  • Selenator

Selenator Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Sohbete çevirmek isteyen yok fikrimi dile getirdim.Bu arada kolye avatarımda....
    Ayrıca bu sizin milletinizin kabul ettiği pardon bizden özendiği bir şey.Ve bundan yakınıp hala ilkokullarda ve evlerde kutlanmaya devam edilirse artık benliğinizi tamamen kaybedeceksiniz.Sizin gibi duyarlı insanlar çok az..En kısa zamanda bilinçlendirme olmazsa tamamen yozlaşacak kültürünüz....Yazık...

Edit: TX Dallas doğumluyum.
  • kitapkurdu

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    113

Sohbete çevirmek isteyen yok fikrimi dile getirdim.Bu arada kolye avatarımda....
    Ayrıca bu sizin milletinizin kabul ettiği pardon bizden özendiği bir şey.Ve bundan yakınıp hala ilkokullarda ve evlerde kutlanmaya devam edilirse artık benliğinizi tamamen kaybedeceksiniz.Sizin gibi duyarlı insanlar çok az..En kısa zamanda bilinçlendirme olmazsa tamamen yozlaşacak kültürünüz....Yazık...

Edit: TX Dallas doğumluyum.
    Allah hidayet versin :))
  • Konu Durumu:
    Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş