Bölüm seçme

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde Zehr-i zakkum tarafından paylaşıldı.

1. Zehr-i zakkum

Zehr-i zakkum Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    44

Merhaba arkadaşlar, öncelikle benim sorunum şu; ben kız teknik ve meslek lisesinde okuyorum, 9.sınıfım. 2.sınıfta büyük bir ihtimalle çocuk gelişimini seçeceğim. Şuan 9lar arasında en iyiyim diyebilirim..Ancak ben üniversite de bu bölümü okumak istemiyorum:eek: Peyzaj mimarlığı istiyorum, fakat oda matematik-fen'den alıyor. Benim bölümüm de sözel ağırlıklı bir bölüm. Lise 2,3 ve 4.sınıfta dershaneye gitsem, pekiştirsem falan faydası olur mu? Okul değiştirmek dışında tavsiyelerinizi alabilirmiyim ? Teşekkürler şimdiden :)
  2. melihtumer96

melihtumer96 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    29
    Öncelikle okuduğun lisede alan derslerini yazarsan faydalı olabilirim.
    Ben sayısal alandayım.Sayısal ile ilgili her şeyi ama her şeyi bana sorabilirsin.Ben bölüm seçerken kimse yardımcı olmamıştı bu nedenle kimsenin bu sıkıntıyı çekmesini istemiyorum.Kafana ne takılırsa hepsini sor.İstersen 200 soru olsun.
  3. Zehr-i zakkum

Zehr-i zakkum Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    44
    Alan ders derken seçmeli ders mi?
    İyide benim sorunum sadece sayısalda değil, fenimde iyi olmalı. Biyoloji falan..Bir tek senin anlatmanla olacak iş değil :eek:
  4. melihtumer96

melihtumer96 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    29
    Ben ders anlatıyım demedim ki seçeceğin bölümle ilgili fikirlerimi sorabilirsin yardımcı olurum dedim.Alan dersleri sayısalda matematik,geometri,fizik,kimya,biyolojidir.Eşit ağırlıkta matematik,geometri,edebiyat,dil ve anlatım,felsefe grubu,coğrafya ve tarihtir.Sözelde edebiyat,dil ve anlatım,felsefe grubu,edebiyat,coğrafya,coğrafya-2,tarihtir.
  5. Zehr-i zakkum

Zehr-i zakkum Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    44
    :D seçmeli 1 ders matematik varmış sadece. biyoloji falan yok yani geometri vs. gerisi sözel dersler
  6. Piraye|

Piraye| Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    0
    Ben şimdiki sistemi şu ders seçmeleri pek bilmiyorum ama sanırım sen sayısalda olan bir mesleği seçmek istiyorsun.
    Peki peyzaj mimarlığında önemli olan ders neymiş?
  7. Zehr-i zakkum

Zehr-i zakkum Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    44
    YGS sınavı için mi? Sayısallar işte Matematik,geometri,biyoloji,kimya falan. Üniversitede ki derslerde botanik (biyolojinin alt alanı zaten) mat 2 var .
  8. Piraye|

Piraye| Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bu dersleri yapıp yapamadığına bağlı.
  9. Zehr-i zakkum

Zehr-i zakkum Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    44
    Şimdi ben meslek lisesindeyim ve meslek liselerinde ki genel düşünce; bu tür dersler pek bastırılarak işlenmiyor. Mesela bizim geometrici sorunun yarısında bırakıyor bazen. Ben evde hiç tekrar yapmam sınavdan sınava çalışırım sadece ve dediğim gibi en iyiyim. Bana çok basit geliyor, benim orta okulumda böyle değildi . şuan matematiğim 5 orta okulda 2 idi. Ve benim bu dersi yapıp yapmam önemli tabi ama 3 sene boyunca belki sadece 1 sene sadece bir ders matematik işleyeceğimizden bahsediyorum. Sonuçta lys de tek 9.sınıf sormuyorlar. benim de sorum dershaneye gitsem mi gitmesem mi? çok mu ağır olur staj falan..
  10. `Crescent~

`Crescent~ Üye

Beğenileri:
    662
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Ankara
    Mat 2nin çok zor olmadığını sanıyorum. Bende Çocuk Gelişimciyim. :)
    Hocalarımız sürekli bilgi veriyor bize. Matematikçi geçen gün örnekler gösterdi mat 2 sorularıda böyle oluyor falan diye :D
    Kolay gibi yani .d
    Seçmeli dersleri kendin seçiyorsun zaten. Biz 9da 4 ders Matematik , 2 ders Geometri derslerini seçtik 10.sınıfta görmek için. Fen dersleri görmüyoruz bi tek :D Gerçi bütün olayda onda :D
    Zaten seneye senin Çocuk Beslenmesi diye bir dersin olacak. O baya bildiğin Biyoloji :D
    Hatta bazı yerlerde daha da ayrıntılı Biyolojiden.d
    Şöyle yepebilirsin bence. Dershaneye 10.sınıfta gitme imkanın varsa YGS yani meslek liseleri için olana gitme derim ben. Çünkü orada endüstri meslek, ticaret meslek hepsi olacak. Seviyesi senden düşük kişilerde olacak büyük ihtimal.
    Onlara göre ders verecekler öğretmenlerde o yüzden.
    Sende öyle ders göreceksin mecburen .d
    Eşit ağırlığa git bence . Yani şahsen ben öyle yapacağım seneye :D
    Katsayıda kalktı zaten :181: .d
    Daha ne deyim bilemedim :D
    Sormak istediğin bişey olursa sen sor artık , anlarım halinden bende çok endişeliydim geçen sene :p

Sayfayı Paylaş