bu yazıyı cevire bilirmisiniz

Konu 'İngilizce 10. Sınıf' bölümünde nimesay tarafından paylaşıldı.

1. nimesay

nimesay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

In a faraway land,a poor woodcutter lived with his family.he had two lovely cihildren.The boy was called Hansel and the girl was called Gretel.They lived in a small house near a forest.They **re very happy together.
    Then one day,their mother died and the woodcutter got married again.His new wife did not like the two children
    Every day,the woodcutter **nt to work in the forest.The two cihildren stayed at home with their stepmother.Their stepmother was very unkind to them."Gretel;wash the floors.Hansel,biring the firiwood now,"she shoutedThe two children did all the housework.
    One day,the woodcutter was ill.He could not chop wood.He was ill all winter.The family had no money and there wasn't enough food.
    One night,the nasty stepmother made a plan.Hansel and gretel woke up.They heard their stepmother's plan.
    "** don't have enough food.** can't feed the children any more."she said.
    "What can I do? I'm ill.I can't work,"said the woodcutter.
    "You must take the children into the forest and leave them there,"said his wife.
    "I can't do that.I love them,"said the woodcutter.
    "But ** don't have enough food,"said his wife."Take them tomorrow."
    The children listened to their nasty stepmother's plan.Gretel began to cry.Hansel hugged his sister."Don't cry,Gretel.I have a plan too,"he said.
    That night, when his parents **re asleep,Hansel **nt into the garden.He collected some small white stones. Then,he **nt back to bed
    The next day, Hansel and Gratel **nt to the forest with their father.They collected wood for the fire.The white stones **re in Hanse's pockets.He began to drop the stones on the path.
    The children follo**nd their father rar into the forest.They walked and walked."You must be tired,"said their father."Let's stop here.I'11 go and collect some more wood.Then,**'ll go home.You wait for me here."
    Hansel and Gratel **re very tired,they sat on the grass and waited for their father.Soon,they **nt to sleep. When they woke up,it was dark.
    "I'm frighrened,"said Gratel."Father isn't coming back.It's cold and dark.And ** are lost"
    "Don't worry,Gretel,"said Hansel.
    Hansel pointed to the path."Look,Gretel.Look at the write stones.** can follow them,and ** can go home,"he said.
    "***ll done,Hansel,"said Gretel."**'re not lost.** can go home."
    The two children follo**nd the write stones,and they soon arrived home.
    Their rether stepmother was not happy to see them.
    That night, the nasty stepmother said to her husband,"You must take the ghildren into the forest again and leave them there."
    "I can't do that.I love them,"said the woodcutter.
    "But, ** don't have enough food,"said his wife."Take them tomarrow."
    Hansel woke up.He heard the plan.He lay in bed and waited.He heard his father and stepmother go to bed. He got up and **ndto the door.He wanted to collect some more stones.But he couldn't open the door.It was locked.So Hansel **nt back to bed.
    In the morning,their stepmother gave them two slices of bread for breakfast.Hansel had an idea.Heput the bread in his pocket.
    The two children **nd to the forest with their father. Thet follo**nd their father far inta the forest.Hansel broke the bread anto small pieces. He walked behind his father and his sister,and he dropped the pieces of bread on the ground.some birrds follo**nd hansel.They ate the breah. hansel didn't see them.
    Hansel,Gretel and their father walked and walked."you must be tiret," said their father."let's stop here.I'11 go and collect some wood.Then.**'11 go home. you wait for me here."
    This time,the children didn't sleep.hansel looked for the pieces of bread.but he couldn't find them "now,** really are lost," said gretel.and she began to cry
    "Don't worry."said hansel."I'11look after you"
    The children **re lost.They walked one way.Then,they walked another way.But they couldn't find their hause.
    Suddenly,they saw a very strange hause."wow! look at that hause ,"said hansel.
    It really was a very strange hause.there **re chocolate cookies on the roof. there **re biskuits and nuts on the walls and it had a big chocolate door
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Şubat 2009
  2. bhrylcn

bhrylcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap

Uzak bir yer, bir fakir oduncu onun ailesi. O, ile iki güzel cihildrendir. Çocuk vardı Hansel ve adlandırılan kızı Gretel. Onlar, adlandırılan yaşamış bir ormanıdır. Onlar ** çok birlikte mutlu yakınlarındaki küçük bir evde yaşıyordu.
    Sonra bir gün, onların anne ve öldüğü oduncu yeni eşi, iki çocuk gibi evli, yeniden yapmadı.
    Onun gününün olduğu onun varı, odun NT ormanı. İki cihildren çalışmaya ** evde kendi üvey annesi. Onların üvey ile çok sert oldu kaldığı. "Gratel olarak, döşer. Hansel yıkama, şimdi firiwood biring" o iki shoutedThe çocuk tüm ev yaptım.
    Bir gün, odun tahtası. Kesin, hasta yapamadığı o. O, kötü tüm kışıdır. Aile vardı ve paragrafı, vardı yeterli yiyecek yoktudur.
    Bir gece, yukarıya kötü üvey. Onlar, kendi üvey planına duydum kalkıp bir planıdır. Hansel ve Gratel yaptı.
    "**. ** Çocuklar daha fazla besleme değil yeterince yiyecek yok." Dedi.
    "Ne yapabilirim? Hasta dağ. Ben, iş değildir yaşıyorumum" diyen odun söyledi.
    "Sen orman haline çocukları almak ve onları bırakırsanız", eşi söyledi.
    "Ben, onları severim", bir oduncu dedi öyle mi. Ben, yapamazım.
    "Ama ** yeterli yiyecek yoksa", "Dedi. Yarın bunları al." karısı
    Bu çocuklara kötü üveyin planı. Gretel dinledim çığlığı. Hansel başladı kızkardeşi sarıldık.
    "Değil ağlamaya mı, Gretel. Denin olduğu ben" dedi bir plan değişkeni O gecesi, ne zaman, ana babasına ** tekrar uyur, bu bahçesi. O, Hansel ** NT bazı küçük beyaz taş toplanırdır.
    Daha sonra ** NT tekrar yatağa Bu ateşi. Beyaz taşlar için babası. Onlar, toplanan ahşap ** ticaret odasının cepleridir. Olarak yeniden orman ** NT Ertesi günün olduğu o, Hansel ve Gratel yolu üzerindeki taşlar düşmeye başladı.
    D ormanı. Onlar, kendi babası rar ** yürüdük ve yürümeye Çocuklar Follo'dur. "Yorgun olmalıdır" babaları. Burada. Ben, '11 gidip biraz daha tahtasıyım. Dur bakalım dedi sonra, evde yapacak mı. Sen, Beni burada bekle gitsin.
    "Hansel ve Gratel çok yorgun **, onlar otların üzerine Cumartesi ve babası. Yakında bekledim, onlar ** NT uyumak. Onlar uyandım, bu karanlıktı." Dağ frighrened yaşıyorum, "Gratel dedi." Baba arkada.
    'Nin soğuk ve karanlığı. Ve** "Geliyor değil" Gratel Merak etmeyinin olduğu kaybolur "Hansel söyledi.:330:
  3. nimesay

nimesay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok çok çok teşekkürler
  4. ecm_bal

ecm_bal Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    372
    Ödül Puanları:
    63
    uzaklardaki yerde,kafir ağaçkesicisi ailesiyle birlikte yaşadı.2 tane sevgi dolu çocuğa sahipti.erkeğin adi hansel kızın adı grateldi.ormanın yakınında küçk bir evde yaşarlardı.çok mutluydular.
    sonra anneleri öldü ve ağaçkesicisi yeniden evlendi. onun yeni karısı 2 çocuktan hoşlanmadı.
    ağaçkesicisi hergün ormana çalışmaya gitti.2 çocuk evde veyanneleri ile kaldı.üvey anneler onlara karşı çok kabaydı.Gretel;yerleri yıka,.Hansel,şimdi firiwood getir." diye bağırdı.2 çocuk bütün ev işlerini yaptı.
    bir gün ağaçkesici hastaydı.ağaçları kesemezdi.bütün kış hastaydı.paraları ve yeterli yiyecekleri yoktu.
    bir gece, kötü üvey anne pan yaptı.Hansel ve gretel uyandılar.üvey annelerinin planını duydular..
    "yeterli yiyeceğemiz yok. çocukları besleyemeyiz."dedi.
    "ne yapabilirim? hastayım. çalışamam."dedi ağaçkesicisi.
    "çocukları ormanın içine götürmelisin ve onları orda bırak."ddedi karısı.
    "ben bunu yapamam. onları seviyorum."dedi ağaçkesicisi.
    "ama yiyeceğimiz yok."dedi karısı."yarın onları götür."
    çocukları kötü üvey annenin planını dinledi.Gretel ağlamaya başladı..Hansel kardeşine sarıldı."ağlama,Gretel.benime bir planım var"dedi.
    o gece, ebeveyinleri uykudayken ,Hansel bahçenin içine gitti.küçük beyaz yaşlar topladı.sonra yatapına geri gitti.
    ertesi gün , Hansel ve Gratel babalarıyla ormana gitti.ateş için kütük topladılar.beyaz taşlar Hansel in çantasındaydı.taşları yola serpmeye başladı.
    çocuklar ormanın içine kdar balarını takip etti.yürüdüler,yürüdüler."yorulmuş olmalısınız."dedi babaları."hadi burda duralım.ben gidip biraz hada kütük toplayacağım.sonra eve gideceğiz.beni burada bekleyin.."
    Hansel ve Gratel çok yorgundu.çimlere oturup babalarını beklediler.uyuya kaldılar.uyandıklarında hava kararmıştı.
    "ben frighrened,"dedi Gratel."babamız geri gelmiyor. hava çok soğuk ve karanlık. ve biz kaybolduk."
    "telaşlanma Gretel,"dedi Hansel.
    Hansel yolu gösterdi."bak,Gretel.beyaz taşlara bak.onları takip edebiliriz.ve eve gidebiliriz."dedi.
    "iyi,Hansel,"dedi Gretel."kaybolmadık.eve gidebiliriz."
    2 çocuk taşları takip etti.ve eve ulaştılar.
    üvey anneleri onları gördügünde mutlu olmadı.

işte bitti.
  5. ecm_bal

Beğenileri:
    372
    Ödül Puanları:
    63

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Uzak bir yer, bir fakir oduncu onun ailesi. O, ile iki güzel cihildrendir. Çocuk vardı Hansel ve adlandırılan kızı Gretel. Onlar, adlandırılan yaşamış bir ormanıdır. Onlar ** çok birlikte mutlu yakınlarındaki küçük bir evde yaşıyordu.
    Sonra bir gün, onların anne ve öldüğü oduncu yeni eşi, iki çocuk gibi evli, yeniden yapmadı.
    Onun gününün olduğu onun varı, odun NT ormanı. İki cihildren çalışmaya ** evde kendi üvey annesi. Onların üvey ile çok sert oldu kaldığı. "Gratel olarak, döşer. Hansel yıkama, şimdi firiwood biring" o iki shoutedThe çocuk tüm ev yaptım.
    Bir gün, odun tahtası. Kesin, hasta yapamadığı o. O, kötü tüm kışıdır. Aile vardı ve paragrafı, vardı yeterli yiyecek yoktudur.
    Bir gece, yukarıya kötü üvey. Onlar, kendi üvey planına duydum kalkıp bir planıdır. Hansel ve Gratel yaptı.
    Bu çocuklara kötü üveyin planı. Gretel dinledim çığlığı. Hansel başladı kızkardeşi sarıldık.
    "Değil ağlamaya mı, Gretel. Denin olduğu ben" dedi bir plan değişkeni O gecesi, ne zaman, ana babasına ** tekrar uyur, bu bahçesi. O, Hansel ** NT bazı küçük beyaz taş toplanırdır.
    Daha sonra ** NT tekrar yatağa Bu ateşi. Beyaz taşlar için babası. Onlar, toplanan ahşap ** ticaret odasının cepleridir. Olarak yeniden orman ** NT Ertesi günün olduğu o, Hansel ve Gratel yolu üzerindeki taşlar düşmeye başladı.
    D ormanı. Onlar, kendi babası rar ** yürüdük ve yürümeye Çocuklar Follo'dur. "Yorgun olmalıdır" babaları. Burada. Ben, '11 gidip biraz daha tahtasıyım. Dur bakalım dedi sonra, evde yapacak mı. Sen, Beni burada bekle gitsin.
    "Hansel ve Gratel çok yorgun **, onlar otların üzerine Cumartesi ve babası. Yakında bekledim, onlar ** NT uyumak. Onlar uyandım, bu karanlıktı." Dağ frighrened yaşıyorum, "Gratel dedi." Baba arkada.
    'Nin soğuk ve karanlığı. Ve** "Geliyor değil" Gratel Merak etmeyinin olduğu kaybolur "Hansel söyledi.:330:
    Genişletmek için tıkla...

sanırım bunu çeviri programında yaptın... çünkü çoğu yer yanlış...
  • SERİ SERSERİ

SERİ SERSERİ Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    'Nin soğuk ve karanlığı. Ve** "Geliyor değil" Gratel Merak etmeyinin olduğu kaybolur "Hansel söyledi.

TEŞEKKÜR ET BUTONUNA BASMAN YETERLİ
  • SERİ SERSERİ

SERİ SERSERİ Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    AL ARKADAŞIM SANA BÜTÜN ÇEVİRİLERİNİ ÇEVİREBİLMEK İÇİN BİR SİTE ADRESİ :

TEŞEKKÜR ET BUTONUNA BASMAN YETERLİDİR ! ;) ;)
  • ecm_bal

Beğenileri:
    372
    Ödül Puanları:
    63

AL ARKADAŞIM SANA BÜTÜN ÇEVİRİLERİNİ ÇEVİREBİLMEK İÇİN BİR SİTE ADRESİ :

TEŞEKKÜR ET BUTONUNA BASMAN YETERLİDİR ! ;) ;)
    Genişletmek için tıkla...
    doğru çevirmiyor ....
  • MaKeaTyTtö!

MaKeaTyTtö! Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    16
    Kendi ellerimle çevirdim:rolleyes: Yanlışlar olabilir kusura bakma.. Bir de bu hikaye eksik değil mi?:S

uzak bir yerde, fakir bir oduncu ailesi ile birlikte yaşarmış. İki sevimli çocuğu vardı. Çocuk hansel diye adlandırılırdı ve kız gratel diye adlandırılırdı. Bunlar ormanın yakınında küçük bir evde yaşardı. Onlar birlikte çok mutluydular.
    Sonra bir gün, anneleri öldü ve oduncu tekrar evlendi. Onun yeni karısı iki çocuktan hoşlanmadı.
    Oduncu hergün ormanda çalışmaya giderdi. İki çocuk evde üvey anneleriyle birlikte kalırdı. Üvey anneleri onlara karşı çok insafsızdı. "Gratel, yerleri sil! Hansel, odun getir!" diye bağırırdı. İki çocuk tüm ev işlerini yapardı.
    Birgün, oduncu hasta oldu. Odun kıramazdı. Tüm kış boyunca hastaydı. Ailenin çok parası yoktu ve yemek için yeterli değildi. Bir gece, kötü üvey anne plan yaptı. Hansel ve Gratel uyandı. Üvey annelerinin planını duydular.
    "Yeteri kadar yemeğimiz yok. Çocukları iyi besleyemiyoruz." dedi.
    "Ne yapabilirim? Hastayım. Çalışamıyorum." dedi oduncu.
    "Çocukları ormana bırakmalısın ve oradan ayrılmalısın." dedi karısı.
    "Yapamam. Onları seviyorum." dedi oduncu.
    "Ama yeteri kadar yemeğimiz yok." dedi karısı. "Yarın bırak onları."
    Çocuklar kötü üvey annelerinin planını dinlediler. Gratel ağlamaya başladı. Hansel kız kardeşine sarıldı. "Ağlama Gratel. Benim de bir planım var." dedi.
    O gece, Hansel, ebeveynleri uykudayken bahçeye gitti. Bir miktar küçük beyaz taş topladı. Sonra yatağına geri döndü.
    Ertesi gün, Hasel ve Gratel babalarıyla birlikte ormana gitti. Ateş için odun topladılar. Beyaz taşlar Hansel'in cebindeydi. Onları yola atmaya başladı.
    Çocuklar ormanda babalarının arkasından gidiyorlardı. Yürüdüler ve yürüdüler. "Yogul olmalısınız." dedi babaları. "Hadi burda duralım. Ben gideceğim ve biraz daha odun toplayacağım. Sonra eve gideceğiz. Siz burda beni beklersiniz."
    Hansel ve Gratel çok yorgundular. Çimlerin üzerine oturdular ve babalarını beklediler. Biraz sonra, uykuya daldılar. Uyandıklarında hava kararmıştı.
    "Ben korkuyorum." dedi gratel. "Babam geri gelmeyecek. Hava soğuk ve karanlık. Ve biz kaybolduk."
    "Endişelenme, Gratel" dedi Hansel.
    Hansel yolu gösterdi. "Bak, Gratel. Beyaz taşlara bak. Onları izleyebiliriz ve eve gidebiliriz." dedi.
    "İyi yaptın Hansel." dedi Gratel. "Kayıp değiliz. Eve gidebileceğiz."
    İki çocuk beyaz taşları takip ettiler ve eve vazdılar.
    Üvey annaleri onları gördüğüne mutlu değildi.
    O gece, kötü üvey anne kocasına dedi ki: "Onları ormana tekrar götürmek ve orda bırakmak zorundasın."
    "Bunu yapamam. Onları seviyorum." dedi oduncu.
    "Ama yeterli yiyeceğimiz yok." dedi karısı. "Yarın bırak onları."
    Hansel uyandı ve planı duydu. Yatağında kaldı ve bekledi. Babasıyla annesinin yatağa gittiğini duydu ve kapıya gitti. biraz daha taş toplamak istiyordu. Ama kapıyı açamadı. Kapı kitliydi. Bu yüzden Hansel yatağa geri döndü.
    Sabah, üvey annaleri onlar kahvaltı için iki ekmek dilimi verdi. Hanselin bir fikri vardı. Ekmekleri cebine koydu.
    İki çocuk babalarıyla birlikte ormana gitti. Ormanda babalarının peşinden gidiyorlardı. Hansel ekmeği küçük parçalara bölüyordu. Babasının ve kızkardeşinin arkasından yürüyordu ve ekmek parçalarını yola atıyordu. Bazı kuşlar Hanseli takip etti ve ekmekleri yedi. Hansel onları görmedi.
    Hansel, Gratel ve babaları yürüdü ve yürüdü. "Yorulmuş olmalısınız" dedi babaları. "Hadi burda duralım. Ben gideceğim ve biraz odun toplayacağım. Sonra eve gideceğiz. Beni burda bekleyin."
    Bu sefer çocuklar uyumadı. Hansel ekmek parçalarını arıyordu. Ama bulamıyordu. "Şimdi biz kaybolduk" dedi Gratel ve ağlamaya başladı.
    "Takma kafana" dedi Hansel. "Ben sana bakarım.
    Çocuklar kayıptılar. Yolda yürüdüler. Sonra, başka bir yolda yürüdüler. Ama evlerini bulamadılar.
    "Birden garip bir ev gördüler. "Vay canına! Eve bak!" dedi Hansel.
    Ev gerçekten çok garipti. Çatının üstünde çikolata vardı. Duvarlarda fındık ve bisküvi vardı ve evin çikolatadan büyük bir kapısı vardı.
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Şubat 2009
  • nimesay

nimesay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet eksik hepsini yazmadım cünkü cok uzun,teşekkür ederim:)) bu benim yıllık ödevim:-(
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Şubat 2009
  • Sayfayı Paylaş